JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

siguran sam da ovo malo prometa na jdpl 90% prodaju veliki investitori sebi međusobno i ruše cijenu za jeftiniji dokup. A ovih 10 % prodavača…ha uvijek se nađe neka budala ali ne vjerujem da je ijedan forumaš prodao jdpl po 190 kn.

FFA leveli i danas odlični, BDI će vjerojatno i danas UP:
Vaš link

Kaj sam to čuo, da je i JDPL podijelio cca 100.000 dionica pa sad ljudi prodaju u bescijenje, kao na ATPL… 🙂 fala.

Bez obzira na sve mrcvarenj koje traje posljednjih 4-5 mjeseci na ZSE kada su brodari u pitanju, mislim da ako BDI ode preko 4500 bodova da će i brodari biti lansirani samo što treba biti strpljiv.

Glikos, varaš se. Uvijek ti je kod nas suprotno. Možda ćemo biti lansirani tek dok padnemo ispod 3000 bodova, mislim BDI. Ovo danas opet prodaju neki bokci koji neznaju da jdpl ne ovisi o domačoj situaciji nego o vanjskoj a vani je recesija prošla.

@lojtra
a kod nas recesija tek počinje…možda prodaju bokci kojima trebaju novci


Glikos, varaš se. Uvijek ti je kod nas suprotno. Možda ćemo biti lansirani tek dok padnemo ispod 3000 bodova, mislim BDI. Ovo danas opet prodaju neki bokci koji neznaju da jdpl ne ovisi o domačoj situaciji nego o vanjskoj a vani je recesija prošla.

Slažem se kolega Lojtra da je kod nas sve naopako i suprotno. Znam da svi mi kojima nije cilj zaraditi za burek na burzi da moramo čekati, ali ako BDI od na pristojnu razinu od 4500 i više bodova, JDPL izbaci dobro godišnje izvješće i bude poslova još bolje nego sada onda i ova dionica mora otići barem na svoju knjigovodstvenu vrijednost (385 KN) jer po tom kriteriju su JDPL i TNPL dva najpodcijenjenija brodara na ZSE. Neznam koliko je firmi pozitivno poslovalo sva tri kvartala ove godine a da im se cijena dionice nalazi ispod 50% bvs.

knjigovodstvenu vrijednost od 385 kuna ?? kolega glikos, pa što ti nisi upućen u parnice kojima je društvo iskazivalo manju vrijedsnost koja nije revalorizirana godinama… kakvih 385 kuna… vjerujem malkice više no o tome ima više stručnjaka na ovom forumu…i da, ne najpotcijenjiji na zse već u ovom dijelu galaksije…

Baltic Exchange Dry Index 3615 UP 135
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6113 UP 349
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3684 UP 72
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1958 UP 41
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 903 UP 12



@lojtra

a kod nas recesija tek počinje…možda prodaju bokci kojima trebaju novci

Neznam da jdpl vozi nešto k nama u Podravinu! [lol]

uf kakav skok bdi… mrak, super da su već 3 dani svi indeksi u plusu.. osobno mi se najviše sviđa ovaj supramax!


uf kakav skok bdi… mrak, super da su već 3 dani svi indeksi u plusu.. osobno mi se najviše sviđa ovaj supramax!

I još možeš fino nadokupiti po nižim cijenama nego kad je BDI bio 2400 bodova. Ima naša burza i dobrih strana! [thumbsup]

New Report

Close