JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novac ide u reinvestiranje,mislim da je JDPL najbolje plovio u ovoj krizi,nadam se da će investitori to prepoznati za razliku od špekulanata.Pogledati stavku kapital i rezerve.

obožavam strvine-posebno ovce

Ovi su još ispali najbolji brodar! Čestitam!

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Pet razloga zašto sam u JDPL:
1 Likvidna firma koja posluju s dobiti i u najtežim uvjetima.
2. Ulažu u razvoj, obnavljauju flotu, prodali stari brod, ali uskoro stižu dva nova.
3. Svijet izlazi iz recesije što će dovesti do stabilaizacije i rasta tržišta brodskog prijevoza.
4. Rastu vozarine brodara i bez obzira što i u budučnosti očekujem oscilacije uvjeren sam da će u naredniom godinama visina BDI u prosijeku biti samo veća u odnosu na 2009.
5. Tvrtku očekuje privatizacija što bi za dioničare u budučnosti mogla biti odlična prilika za zaradu.

Dragi moji izvješće je jako dobro. Imovina je povećana za cca 100 milijuna kn. Dugoročne i kratkoročne obveze su smanjene.
S obzirom na krizu u sektoru jako dobro izvješće!

Evo za one koji imaju problema s downloadom…

Kupnja se polako diže, prodaja stoji ko da nisu vidjeli izvješće…, dakle uzde su još gore…

Plešemo već nekoliko dana oko linije oversolda (malo ispod pa opet gore)…, no trenutna cijena je odozdo presjekla prosječnu unazad 5 dana…, što bi uz pozitivno izvješće, te nadam se konstantan rast vozarina… trebalo biti buy signal…


.

Dragi kolega nitko sretniji od mene da bude tako kako si ti rekao i ako se već jednom dogodilo to u svibnju što ti sada pišeš kada je JDPL rastao od 130-180 a ATPL stajala na 900. Nažalost iskustva su nam na ZSE loša i broker me pitao "zašto kupujem uopće dionice ostalih brodara" kada oni svi prepisuju ATPL bez obzira na izvješća, poslovanje itd…
[/quote]

Kad su brokeri u pravilu krdo. Možda će se nakon ove godine osvijestiti…neka prepisuju ATPL samo…

Baltic Exchange Dry Index 3103 UP 90
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5047 UP 271
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3150 UP 49
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1820 DOWN 5
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 867 DOWN 1

Baltic Exchange Dry Index TM 3103 (UP 90)
Baltic Exchange Capesize Index TM 5047 (UP 271)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3150 (UP 49)
Baltic Exchange Supramax Index TM 1820 (DOWN 5)
Baltic Exchange Handysize Index TM 867 (DOWN 1)

Što se opet događa sa JDPL, super izvješće, BDI UP 3% s tendecijom rasta i cijeli idući tjedan (prema FFA) optimizam u svijetu, a brodari na ZSE kao da us im doslovno "sve lađe potonul".

Čudno…, objavljen rast bdi-a i umjesto da se oplete po prodaji, oplelo se po kupnji…
Prodavatelji BDI je pisalo UP…, UP ne DOWN…


Čudno…, objavljen rast bdi-a i umjesto da se oplete po prodaji, oplelo se po kupnji…
Prodavatelji BDI je pisalo UP…, UP ne DOWN…

je ali je izvjesce dobro pa sad svi bjeze van. Tak je to na ZSE.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close