JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodali su brod, pa su za taj iznos smanjili revalorizacijske rezerve…netko je rekao da oni stalno vrše revalorizaciju imovine…pa kad prodaju brod moraju i to otpisati…


Prodali su brod, pa su za taj iznos smanjili revalorizacijske rezerve…netko je rekao da oni stalno vrše revalorizaciju imovine…pa kad prodaju brod moraju i to otpisati…

To je i meni jedini moguci razlog….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ok, hvala na odgovoru, nisam znao, ja sam postavio pitanje ne blueman.

pitanje za techmana: gdje mogu naci na internetu po koliko je zakljucen brod. kao npr. ovaj na 41500$ ?

beholder:

Prodali su brod, pa su za taj iznos smanjili revalorizacijske rezerve…netko je rekao da oni stalno vrše revalorizaciju imovine…pa kad prodaju brod moraju i to otpisati…

To je i meni jedini moguci razlog….

Meni odokativno izgleda da je taj brod vodjen po znatno vecoj vrijednosti nego sto je prodan… kupili su brod za 177, prodali za 34, a razlika stanja mat. imovine je znatno manja. Zato su i morali skinut revalorizacijske rezerve. Ili grijesim?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


ok, hvala na odgovoru, nisam znao, ja sam postavio pitanje ne blueman. pitanje za techmana: gdje mogu naci na internetu po koliko je zakljucen brod. kao npr. ovaj na 41500$ ?

Treba dobro traziti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ma rev. rezerve se moraju maknut u svakom slucaju… Jel ima netko vicniji racunovodstvu da objasni kretanje mat. imovine?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Stvarno nevjerojatno, Luka Rijeka 100% gore, a Jadroplov dolje??? nevjerojatno, a izvješće skoro san snova.

Početkom siječnja 2007. godine iz vlastitih sredstava prijevremeno je otplaćena obveza po dugoročnim kreditima, koji su bili osigurani državnim jamstvom, prema jednoj tuzemnoj banci u iznosu od 5,04 milijuna USD. U prvoj polovici veljače 2007. godine kupljen je jedan “Handymax” brod za rasute terete, nosivosti 44.382 mt, starosti 6 godina, za cijenu od 32,66 milijuna USD. Nabavka broda je financirana djelomično vlastitim sredstvima u iznosu od 12,66 milijuna USD i dugoročnim kreditom u iznosu od 20 milijuna USD. Početkom svibnja 2007. godine prodan je jedan stariji brod (“Handysize” brod za rasute terete, nosivosti 30.900 mt, starosti 25 godina) uz cijenu od 6,4 milijuna USD, odnosno od 34.696 tisuća kn (od toga je knjiženo u izvanredne prihode i izvanredne rashode po 7.004 tisuće kn, a na zadržanu dobit iznos od 27.692 tisuće kn).

oće ovaj van s 900 komada, ima li zainteresiranih da ga zajedno maknemo


Ma rev. rezerve se moraju maknut u svakom slucaju… Jel ima netko vicniji racunovodstvu da objasni kretanje mat. imovine?

Mislim da su se oni malo “pomogli” oko izvjesca kod kapitala. Bitno da prodje u FINI. Svakako su trebali sve eventualne prihode/rashode od revalorizacije prodanog broda baciti kroz P/L, kao izvanredni prihod /rashod. Oni su to samo djelomicno napravili… Iskreno nije mi jasno sto su sve napravili, kasnije…..

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

s jedne strane imaš cijenu koju su dobili za brod npr 100 to je prihod
s druge strane imaš vrijednost imovine (osnovnu + revaloriziranu) neka je 50+40=90 to ti je u trenutku prodaje trošak
neto efekt je +10
40 se skida s revalorizacijskih rezervi, a neotpisani dio ide u trošak

neće valjda opet biti naknadnog ispravljanja izvješća.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Da skinemo ovog sa 900 komada.
Je , samo sto moras skinnuti ostatak od 49,000 komada..
Pa ti skidaj..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close