JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Revidirana izvješća su bitna jer su detaljnija i s objašnjenjima. Krediti Konzumu se vide iz popisa pod Zajmovi, tako nešto, a dionice su objašnjene negdje pred kraj, ne znam koja stranica.

e sad, pa nećemo se igrati. ja tvrdim da u rev nigdje, pomavljam nigdje nema kredita konzumu od 100 milja. ima na str 84 zajam konzumu od 7,3 milje – sve ostalo nije agrokor

100 milja i 7,3 milje nije isto.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

7,3 milje kuna ili eura? I jel’ ima još jedan kraj toga od 10 milja eura?

str 82

Ukupna vrijednost udjela članica koncerna Agrokor d.d. na 31. prosinca 2016. godine 115.035 tisuća kuna (2015.:
88.582 tisuće kuna)

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Je, ti si u pravu. Valuta je euro, ali valjda je iznos u kunama, dakle 17,5 milja kn. A ovaj dio o dionicama je str. 117, događaji nakon…

str 117

41. Događaji nakon datuma bilance

Na datum 31. prosinac 2016. godine Društvo je imalo značajna ulaganja u dionice grupe povezanih osoba, koja je
tijekom 2017. godine započelo proces financijskog i operativnog restrukturiranja zbog značajnih financijskih
poteškoća, u iznosu od 115.034 tisuća kuna. Do datuma odobrenja financijskih izvještaja, Društvo je prodalo
navedene dionice, kojima je smanjeno ulaganje prema grupi povezanih osoba do razine da nisu materijalno
značajne za financijske izvještaje, odnosno iznose 15.458 tisuća kuna na datum 25. travnja 2017. godine.
Društvo je u travnju 2017. godine odobrilo zajam u visini 91.249 tisuća kuna koji je osiguran dionicama grupe
povezanih osoba, koja je tijekom 2017. godine započelo proces financijskog i operativnog restrukturiranja zbog
značajnih financijskih poteškoća.

išao am str po str i nisam bio stigao dovdje. to je to. prodali su agrokor. ali opet su u agrokoru, ali pod pnuno boljim uslovima – ja mislim da je ovaj zajam od 91 milje da je to agram invest ili neki drugu grgićev igrač založio dionice agrokora tj. ovezanih poduzeća i za to dobio od jdos 91 milje zajma. ako nisu ludi, to je moglo biti učinjeno samo 1:2, ili čak i više – za svaku kunu zama dvije kune dionica

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ostaje drugo pitanje – ako su dosita prodali i pri tom izgubili, to nikako ne može ići u sveobuhvatnu dobit, to bi moralo ići kroz rdg. ako zarade trgujući dionicama, to ide u prihode. ako izgube, to ide u rashode. ako ne trguju, nego sam o na izvjestajni dan svoe na fer vrijednost, to ide kroz sveobuhvatnu dobit u rdg, a u pasivi u revalorizacijsk pričuve

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

hvala lebowski. sad već nešto znamo

inače, ovo sve puno bolje izgleda nego što je bilo za strahovati u prvi mah. sva je prilika da je value pogodio – štite kbz i jdos, a dubioze prebacuju na agram invest koji ne kotira. što se mene tiče, ja sam za.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Hvala decki. Ma to su stari lisci. Novaca ko pljeve. I ako su posudili u travnju 2017 to nije badava islo, garant. Ovo je za strpljive. Cilj: book value.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jel ima neki info o skupštini i objavi dividende?

http://www.jadransko.hr/o-nama/pregled-vijesti?id=jo-poziv-gs-27062017
Poziv za Glavnu skupštinu Jadranskog osiguranja d.d. koja će se održati dana 27. lipnja 2017. s početkom u 16,00 sati, u sjedištu Društva u Zagrebu, Listopadska 2.
Točka 4.
I. Utvrđuje se dobit Društva poslije oporezivanja
za 2016. g. u iznosu od 51.110.716,00 kuna.
II. Dobit Društva poslije oporezivanja za 2016. ras
poređuje se u zadržanu dobit.
Točka 8.
I. Vlasnicima dionica isplatiti će se dividenda u i
znosu od 200,00 kuna po dionici. Dividenda
će se isplatiti iz dijela kumulirane zadržane dobit
i formirane na temelju odluka Glavne
skupštine u razdoblju 01.01.2005 – 31.12.2011., a s
ukladno članku 29. Zakona o izmjenama i
dopunama Zakona o porezu na dohodak (NN 143/2014)
II. Pravo na isplatu dividende imaju dioničari koji
su na 30. dan nakon održavanja Glavne
skupštine upisani u depozitorij Središnjega klirinš
koga depozitarnog društva d.d., Zagreb.
III. Datum isplate bit će 30. dana od dana stjecanj
a prava na isplatu dividende.

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Skupština obično bude krajem lipnja.
A bit će nešto valjda. Gubici po pitanju Agrokora su jednokratni i ne ugrožavaju poslovanje.
Možda ne bude 180 kn, ali jedno 100 bi moglo biti. Likvidnost (novac u banci i blagajni) je čak bolja nego zadnji put.

P.S.
UUUUUU, kakav demantij odmah!!! 200 kn. Jupiiiiii!!!!!!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovo je materijalni dokaz da je za ovu i ostale firme koje u osnovi posluju dobro ovaj agrokorski poremećaj samo bura u čaši vode, paučina koju će se pomesti jednim potezom.
Živjeli!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close