JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izvještaj je KBZ za Q1, ali usko je vezano i ovdje.
Vaš link …

Zadnja dva odlomka na stranici 8, malo sam sumnjičav ali možda stvarno to revizori sve potvrde. Ako je stanje stvarno kako kažu onda se očito gubici sele negdje drugdje, a ako dalje pretpostavimo da neće htjeti kvariti ni JDOS, moglo bi sve skupa na Agram Investu završiti koji ipak nije na burzi. Pitanje je da li ih i koliko HANFA uopće gleda nakon što više ne upravljaju s nikakvim fondovima.

ovdje sve moze bii jako ruzicasto prikazano, a i jako crno. poanta cijele priče je – plasman prema agrokoru kbz ili jdosa ili bilo koje druge banke – 30 posto otpis minimalno – taj iznos će teetiti rdg i bilancu i to je jedini pravi pokazatelj uzjecaja agrokora. dokle god budu svi rolali dalje agrokor u svjim bilancama, i bilance i rdg će jako lijepo izgledati

npr adris je već u 2015 i 2016 otpisao oko 687 milja. to će biti već trćina. ako adrs to radi, valjda imaj urazloga to raditi

kad bi htjeli pošteno izaći i crno na bijelo dati plasman i procjenu rizika, jdos bi u trenu postao vrlo dobra prilika jer opstojnost nitko i ne dovodi u pitanje i svi mi pokušavamo ovdje prokljuviti koliko će morati biti otpisano – 50, 100, 150.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Izvještaj je KBZ za Q1, ali usko je vezano i ovdje.
Vaš link …

Zadnja dva odlomka na stranici 8, malo sam sumnjičav ali možda stvarno to revizori sve potvrde. Ako je stanje stvarno kako kažu onda se očito gubici sele negdje drugdje, a ako dalje pretpostavimo da neće htjeti kvariti ni JDOS, moglo bi sve skupa na Agram Investu završiti koji ipak nije na burzi. Pitanje je da li ih i koliko HANFA uopće gleda nakon što više ne upravljaju s nikakvim fondovima.

ovdje sve moze bii jako ruzicasto prikazano, a i jako crno. poanta cijele priče je – plasman prema agrokoru kbz ili jdosa ili bilo koje druge banke – 30 posto otpis minimalno – taj iznos će teetiti rdg i bilancu i to je jedini pravi pokazatelj uzjecaja agrokora. dokle god budu svi rolali dalje agrokor u svjim bilancama, i bilance i rdg će jako lijepo izgledati

npr adris je već u 2015 i 2016 otpisao oko 687 milja. to će biti već trćina. ako adrs to radi, valjda imaj urazloga to raditi

kad bi htjeli pošteno izaći i crno na bijelo dati plasman i procjenu rizika, jdos bi u trenu postao vrlo dobra prilika jer opstojnost nitko i ne dovodi u pitanje i svi mi pokušavamo ovdje prokljuviti koliko će morati biti otpisano – 50, 100, 150.
[/quote]

Mislim da to uopće ne stoji što pišeš. Mislim da je Adris otpisao jer je morao otpisati i jer je to njemu bila dospjela obveza. Taj dug je vjerojatno bio prenesen na BAT kupoprodajom TDR-a, a kako ga isti nije naplatio, naplatio ga je vjerojatno od Adrisa. I nisam siguran da je to taj iznos koji ti navodiš, jer se dio tog iznosa koji navodiš vjerojatno ne odnosi na otpis potraživanja prema Agrokoru.




Izvještaj je KBZ za Q1, ali usko je vezano i ovdje.
Vaš link …

Zadnja dva odlomka na stranici 8, malo sam sumnjičav ali možda stvarno to revizori sve potvrde. Ako je stanje stvarno kako kažu onda se očito gubici sele negdje drugdje, a ako dalje pretpostavimo da neće htjeti kvariti ni JDOS, moglo bi sve skupa na Agram Investu završiti koji ipak nije na burzi. Pitanje je da li ih i koliko HANFA uopće gleda nakon što više ne upravljaju s nikakvim fondovima.

ovdje sve moze bii jako ruzicasto prikazano, a i jako crno. poanta cijele priče je – plasman prema agrokoru kbz ili jdosa ili bilo koje druge banke – 30 posto otpis minimalno – taj iznos će teetiti rdg i bilancu i to je jedini pravi pokazatelj uzjecaja agrokora. dokle god budu svi rolali dalje agrokor u svjim bilancama, i bilance i rdg će jako lijepo izgledati

npr adris je već u 2015 i 2016 otpisao oko 687 milja. to će biti već trćina. ako adrs to radi, valjda imaj urazloga to raditi

kad bi htjeli pošteno izaći i crno na bijelo dati plasman i procjenu rizika, jdos bi u trenu postao vrlo dobra prilika jer opstojnost nitko i ne dovodi u pitanje i svi mi pokušavamo ovdje prokljuviti koliko će morati biti otpisano – 50, 100, 150.
[/quote]

Mislim da to uopće ne stoji što pišeš. Mislim da je Adris otpisao jer je morao otpisati i jer je to njemu bila dospjela obveza. Taj dug je vjerojatno bio prenesen na BAT kupoprodajom TDR-a, a kako ga isti nije naplatio, naplatio ga je vjerojatno od Adrisa. I nisam siguran da je to taj iznos koji ti navodiš, jer se dio tog iznosa koji navodiš vjerojatno ne odnosi na otpis potraživanja prema Agrokoru.
[/quote]

jedini razlog zasto je jdos tu je strah od agrokora – taj strah može biti preuveličan, umjeren ili podcjenjujući. bespredmetan nije, jdos ima neke novce iu u dionicama i u kreditima prema agrokoru.

cros je jasno i glasno napisao – imamo 170 milja prema agrokoru, osigurano nekretninanama. kraj priče.

kad bismo mogli iščeprkati koliko jdos ima plasirano prema agrokoru i u kojem obliku , onda bismo stigli na kraj priče jer poslovanje jdosa nije upitno, pa nisu u medubremenu zaboravili prodavati i upravljati policama.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Iz godišnjeg revidiranog izvješća ispada da su dali kredit Konzumu od stotinjak milja kuna i da su imali Agrokorovske dionice za stotinjak milja kuna koje su prodali pa sad imaju 15 milja kuna Agrokorovskih dionica.


Iz godišnjeg revidiranog izvješća ispada da su dali kredit Konzumu od stotinjak milja kuna i da su imali Agrokorovske dionice za stotinjak milja kuna koje su prodali pa sad imaju 15 milja kuna Agrokorovskih dionica.

kojka strana, koja bilješka

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Čekaj, tebi se kao dioničari ne da čitati? 😀


Čekaj, tebi se kao dioničari ne da čitati? 😀

rev izvjesce ima 132 str. – 80 posto je nebitno za nas. e sad ili će svatko čitati za sebe svih 132 str,. ili će netko naći ovo, nešto ono, pa ćemo na kraju imati kakvu takvu sliku

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ja taj kredit ne nalazim nigdje , a ni prodaju agrokor dionica ne nalazim u tom obimu – čitamo li mi isto izvješće?

mada, stanje 31 12 je manje važno, stanje 31 03 je puno važnije – 31 12 jošnoije bilo počelo sr…

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

iz q1 je razvidno da im je dionički portfelj od 3112 do 31 03 pao za 22 milje. to je za dionice. za zajmove ne nalazim nikakva uskladenja – ako doista imaju zajam od 100ak milja prema agrokoru, a nisu nista rezervirali, to je čudno.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Izvjestaj je zapravo vrlo dobar. Ostaje malo cudno da je revalorizacija samo 22 milje. Je li to to? Nema niceg drugog? Da li rolaju sve ostalo? Ili su prodali prije? Ne znam.
Poslovanje je rastuce i to je dobro.
Ne prodajem, a ako ce biti koji dinar dokupit cu. Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

poslovanje ja jako dobro, puno novca to i pritekne i ostane u sustavu.

ostaje agrokor, opći je stav da je jdos tu umočen, zato smo i pali, zato pitam koja str, koja biljeska jer ja to ne nalazim. croatia je navela – 170 milja s zalogom nekretnina. i kraj priče. da bar ovdje iamo takbu neku izjavu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Revidirana izvješća su bitna jer su detaljnija i s objašnjenjima. Krediti Konzumu se vide iz popisa pod Zajmovi, tako nešto, a dionice su objašnjene negdje pred kraj, ne znam koja stranica.

New Report

Close