JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nadam se Investimir da će vrijeme pokazati da ste vi u pravu a ne ja, ne veseli me to što bi se puno tvrtki moglo unazaditi ili čak propasti.
Ali budemo vidjeli, iz dana u dan je sve očitije da nije Toda jdini ovdje bio neracionalan, čak bi rekao da je bilo i puno luđih od njega.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

iz hnba kažu da su ih psovali iz banaka što gnjave i ne daju da plasiraju novac u agrokor, aagrkor plaća 8 posto.

i evo zasto skolovani skeptici, pesimisti i račundžije zvane bankari i finacijaši rde računice u kojima 2 plus 2 je 22 i u to uvjeravaju i sebe i svoje uprave i hnb. jedino bi me jos moglo iznedatiti da ispliva kako je ostoja posudivao novac todoriuću. jo jedino to da doživimo pa da potrazimo štrik i prvoi stablo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ako agrokor ode u stečaj, ovi koji imaju agrokor a ne prodaju sada, popušit će sto posto.
ako agrokor ne ode u stečaj, ovi koji imaju agrokor sada i prodaju daj što daš, popušit će također 100 posto.

e sad, vidoviti milane pomozi sad kad je najteže

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nema stecaja, ima samo otpisa, prodaje firmi, dionica i svega sto vrijedi da se zakrpa jedan, nadajmo se oveci dio dugova. Ostalo ce biti ulazenje u vlasnicku strukturu onog sto ostane, Konzuma recimo, i taljiganje s otplatom neotpisanog ostatka u desetljecim sto dolaze.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.24sata.hr/news/todoricu-su-prikriveno-davali-kredite-sad-mu-uzimaju-tvrtke-520633

grgić je u agrokoru brat bratu barem 300 milja. e sad koliko je od toga jdos, a koliko druge perjanice, ja ne znam jer ne piše u izvješći ili i piše samo ja ne znam prepoznati

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Uzeli su mu dionice i ok. Popusit ce nesto, ali ne puno. U perspektivi mozda i nista. Uskoro ce FI pa cemo vidjeti knjizenje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Uzeli su mu dionice i ok. Popusit ce nesto, ali ne puno. U perspektivi mozda i nista. Uskoro ce FI pa cemo vidjeti knjizenje.

neće puno 100 -200 milja.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Još jedna u nizu stvari koja je vidljiva i jasna ako se malo izvještaji prolistaju, ali svi čekaju novinare da otkriju toplu vodu. Ja bi rekao Investimir da su izloženi barem duplo od vaših 300 milijuna, pogledajte koliko su vanbilančne stavke samo Agram Investa a sve se to odnosi na primljene kolaterale. Nevjerojatno koliki su se rizik odlučili preuzeti…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Još jedna u nizu stvari koja je vidljiva i jasna ako se malo izvještaji prolistaju, ali svi čekaju novinare da otkriju toplu vodu. Ja bi rekao Investimir da su izloženi barem duplo od vaših 300 milijuna, pogledajte koliko su vanbilančne stavke samo Agram Investa a sve se to odnosi na primljene kolaterale. Nevjerojatno koliki su se rizik odlučili preuzeti…

Recimo da je 600-700 mil. kao što kažete, može biti, nedvojbeno. Koliko od toga bi po vama otpalo na JDOS? Otprilike, pretpostavljajući da je linearno raspoređeno prema veličini kompanija. Što naravno ne mora biti točno, ali uzmimo kao polaznu hipotezu. Od toga će se može reći da će otpis vrijednosti dionica, bar u ovoj fazi, kasnije možda i ne, te potraživanja biti sve između 20 do 70%.
P.S.
Imam JDOS, da ne bude zabune.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ako priča agrokor podnošljivo završi, recimo 30 posto otpisa. jdos bi mogao stradati recimo jedna godišnja dobit. on to može podnijeti bez ikakvih problema. sva je prilika da nije jdos, nego agram invest i kbz – dakle oni kojima je to primarna djelatnost – da sui se oni bavili repo posudbama, zajmovima i drugim ulaganjima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A što ako ne završi povoljno? Vidiš da se to kolo tek raspetljava. A u takvim situacijama novca je uvijek manje nego više, zar ne.

Lebowski
Moze i to bit, mada ne vjerujem. Zato imamo FI da nam to kaze, ne? Osim toga, vec sam pisao negdje, Agrokor ima imovinu koja se nece prodavati budzasto jer je onda naplata vjerovnika slaba. Drzava stiti dobavljace, banke imaju osiguranja, tako da ce se neka ravnoteza postici. Srecom se bavi s cim se bavi, a ne bankarstvom, jer to bi bio zrak cisti, a dugovi mnogo veci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close