JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

UUUUU, ala ga netko istovari!! Šta je propala firma?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


UUUUU, ala ga netko istovari!! Šta je propala firma?

agrokor je teret – imaju oko 100 milja dionica raznih agrokor tvrtki. pozajmica po rev 2015 nemaju ili nesto sitno. cak i ako sve budu morali otpisati – dakle ako 10 milja postane 0, a to nije bas realno, njihova bilanca moze to izdrzati. to je najcrnji scenarij, a valjda ipak nece doci do toga.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



UUUUU, ala ga netko istovari!! Šta je propala firma?

agrokor je teret – imaju oko 100 milja dionica raznih agrokor tvrtki. pozajmica po rev 2015 nemaju ili nesto sitno. cak i ako sve budu morali otpisati – dakle ako 10 milja postane 0, a to nije bas realno, njihova bilanca moze to izdrzati. to je najcrnji scenarij, a valjda ipak nece doci do toga.
[/quote]

100 milja, da. Uglavnom Belje A i B serija. Taman da sve otpišu BV pada za oko 12%. Dionica i dalje brutalno podcijenjena. Ali neće doći do potpunog otpisa. Taman i da razvodne 70% smanjenje BV bi bilo oko 8%. Plus nema utjecaja na cash flow. OK, hvala na informacijama. Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

zato i treba kupovat koliko toliko jake i stabilne firme sa lovom , pa kad se desi njesra , onda barem imaju kakve takve sanse poslovat dalje i izvuc se iz trenutne situacije.

Da, po izvještaju im je čak Novac u banci 29 mil u odnosu na 12 mil prošle godine. Ma nema zime. Sve 5.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Euroherc grupa (pa i Jdos) slove za Agrokorovog najvećeg financijera u ‘sivoj’ zoni…otud stalne pretumbacije paketa Leda, Jamnice, itd…koje su dijelom služile kao kolateral

JDOS je po meni jako izložen

jdos sam po sebi nije izlozen – barem izvjesca to ne pokazuju – pozajmice i dionički portfelj ne pokazuju preveliku izlozenost. ali euroherc grupa jest izlozena tako da se ne moze sa sigurnoscu reci što je jdos posudio nekoj euroherc podružnici pa ona onda agrokoru. ali to nije sivo bankarstvo – davati zajmove je redovno bankarstvo, to sve osiguravajuće kuće rade je ako dobro posluju imaju visak likvidnost koji ne treba nikako sjediti na racunu. a jdos sasvim sigurno nije dobavljač agrokora

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da, izvjesca ne pokazuju nista posebno. Osim toga, uskoro imamo novo pa cemo vidjeti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Neznam jeste primjetili ali netko na JDOS-u ulazi sa skrivenim (po kolicini) nalozima!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Da, vidim. Ništa ništa i odjednom 30-40 komada.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

JDOS je podosta izložen Agrokoru!

Agrolaguna[/b]
AGLG-R-A 7.730 dionica 13,22% udjela
Belje[/b]
BLJE-R-A 228.500 dionica 2,78% udjela
BLJE-R-B 1.207.796 dionica 3,22% udjela
Konzum
KNZM-R-A 272.583 dionica 1,20% udjela
PIK-VINKOVCI d.d
PIVK-R-A 9.875 dionica 3,11% udjela ***od 15.03.2017 smanjen broj dionica za 5925***[/b]
Zvijezda[/b]
ZVZD-R-A 2.653 dionica 2,65% udjela ***od 30.03.2017 ulaze u top deset dioničara***

Ovo za Zvijezdu mi nije jasno. Ili su skroz ludi ili barataju nekim inside informacijama (ulazili su po cca 3K!)

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Stanje na moje dionice kaze ovako za jadransko i euroherc.Po onome sta se moze nac vidljivo da su dosta povezani sad koliko je van ovoga sta se moze nac ne znam u svakom slucaju rizicno bez pravih informacija.

Ignore : renči

New Report

Close