JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na temelju koeg pravilnika to navodite – na hanfi ima brdo pravilnika, mislim da ni sami mirovinci ne znaju vise sto vrijedi sto ne vrijedi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Spominje se 350. Ako netko nadje neka stavi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Evo, koliko vidim potvrduje se pravilo iz Hanfine prezentacije koju sam linkao gore.

“Zakon o obveznim mirovinskim fondovima”
Clanak 126. – “Ograničenja s obzirom na vrstu imovine”
Clanak 127. – “Ograničenja s obzirom na neto vrijednost imovine mirovinskog fonda”
Clanak 128. – “Ostala ograničenja u odnosu na neto vrijednost imovine mirovinskog fonda”

http://www.zakon.hr/z/708/Zakon-o-obveznim-mirovinskim-fondovima

Sto ne znaci da nekim pravilnikom nije nesto daljnje regulirano. Nisam pravnik tako da, zrno soli!

Ugl, koliko vidim, ne spominje se vise ni mcap ni free float.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Znači još cca. dva mjeseca do odluke o divki. Ajde, taman da se skupi nešto za izlet na more.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jel ima netko objašnjenje za ovako brutalan pad ove dionice?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kao i za sve druge kolega..kao i za koei..janaf..i slicne jako dobro stojece tvrtke za koje nema razloga da toliko gube na trzisnoj vrijednosti..”.Infekcija” se prelila na svih.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Jel ima netko objašnjenje za ovako brutalan pad ove dionice?

Samo je jedan razlog:

“Panika”

Ali sve je to na malim volumenima. Ova korekcija je po meni dobra iz razloga sto ce razdjeliti kukolj od zita. Brzo ce se ova dionica vratiti na pravi put.

Jucer su se mogle nabaviti male kolicine po nevjerojatnim parametrima:
P/B 0.51
NPM 9.29%

I ono najvaznije uz redovnih cca 5% dividende!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

JDOS ima dosta Agrokorovih dionica. npr. 1,5 mil dionica Belja (R-A, R-B), od leda su dobivali 2+mil kn divdende itd. sveukupno nekih 50-100mil kuna dionica agrokora, ne znam napamet koliko danas vrijedi.

Zna li netko tko je osiguravatelj agrokorovih firmi?

trajderu
sam si dao odgovor na svoje pitanje.

http://www.seebiz.eu/prodaja-tiska-todoricu-bi-vrlo-brzo-mogla-donijeti-svjezi-kapital/ar-153108/

nesto će morati biti prodano. što god bude prodano, ići će po znatno višoj cijeni od trzisne nppr coca cola je nudilia 600 milja eura za jamnicu, a trenutna trzisna cijena agrokovog udhjela je 280 mila eura – dvaput manje.

neke todine tvrtke posluju odlično, neke ne – ali sve znaju svoj posao i dobro ga rade. ako belje, tisak ili jamnica napusti todu, to će biti odličan dan za te dionice – poslovanje ostaje, dugovi idu ča

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bruto premija u veljači porasla na 1,65 milijardi kuna

Uz ovakva pozitivna kretanja trzista osiguranja jos je nevjerojatnija podcijenjenost tojest cijena po kojoj se trguje sa JDOS-om!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Ovdje je ok sto ide divka. A cijena kad naraste dobro naraste.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close