JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

P/E 10,68
P/B 0,60
BVPS 7.026,40
Div. prinos 4,29%, a mozda nas iznenade opet s 200 kn

jos ako nas reviija posluzi ko lani, pa nam nadoda koji milijuncic plus divka, bit ce to ko grom

a rivp kupuju po dvostrukim i vise valuacijama i jos govore – al je jeftino. sad ce i dklv napucati.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Molim te pojasni drugu rečenicu. Ovo s 200 kn je jasno, ali ovo drugo…

P.S.
Inače vidim da se bid puni puževim korakom. Nije im valjda jasno da će morati potegnuti po asku prije nego to učini netko drugi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jel postoji neki prag / uvjet pod kojim mirovinci smiju kupovati neku dionicu? Tipa 500 mil TK ili sl.?
Čisto da netko pojasni, ne da mi se kopati… Hvala.
Ovo je taman tu negdje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ne razumijem pitanje – što ste htjelo pitati. jedini problem ove dionice je što je van fokusa. ali ruku na srce, ne moze sve biti u fokusu i nemoze sve samo rasti, nesto raste, nesto ne raste, tako ke u svakom trenutku

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pitanje ima smisla zato jer ulazak fondova stavlja dionicu u fokus. Neće ju u fokus staviti serislav i investimir:-). A znam da postoji neki limit TK ispod kojeg ne smiju ulaziti. Osim toga, dionica je skroz kvalitetno dividendna i iz stabilnog sektora, što je također važno za fondovsku industriju. Isto tako vlasnička struktura je disperzirana i mogli bi dosta prikupiti da krenu…
P.S.
Kad smo već kod fokusa, čini mi se da polako dolazi u fokus, pogledajte bid u rasponu od 3900 do 4000. Toga nije bilo još do prije koji dan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

350 milijuna kuna mcap i 100 milijuna kuna free float. 95% sam siguran da su to uvjeti.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Hvala. Sve jasno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Istražio malo bolje i čini se da se nešto promijenilo prema ovom članku iz travnja 2016

“Iako je prije nekoliko godina postojalo pravilo da mirovinski fondovi ne smiju ulagati u kompanije određene minimalne tržišne kapitalizacije, toga sada više nema…”

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/trziste-kapitala/mirovinci-mogu-upumpati-252-milijarde-kuna-u-gospodarstvo/

Netko zna točno gdje gledati?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

http://www.hanfa.hr/getfile/41094/HANFA_Budu%C4%87nost%20ulaganja%20OMF_g.%20Matek.pdf

Ako je ovdje cijela priča onda jedino ograničenje je u udjelu u kompaniji (ovisno o razini tržišta) i o udjelu u imovini fonda. Može netko potvrditi?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Onda se moze ocekivati da udju u nekom trenutku do neke razine. A s obzirom na relativno prazan ask to moze biti na nekih 6000 i kusur. Manje od booka, a opet na P/E=15-16. To je fer cijena za fondovski jaci ulaz, dividenda je tu, biznis stabilan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mirovinski fondovi žele blaža ograničenja

ovdje piše 600 milja, ali ovo je iz 2009. znsa tko hje li se što tu promijenilo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Evo izgleda da je ili 350 mil ili cak nista. Upravo zato da se izbjegne masovna prodaja po niskim cijenama.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close