JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sjela divka (ESB)

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Kvartalno izvješće JADRANSKOG OSIGURANJA d.d. na dan 30.9.2016.
Izvješće

lijepo ovo raste vec par mjeseci , dal se nesto kuha ili su napokon fundamenti prevladali ?;)

Ala ga opravi po bidu netko! Uuuu! Zasto? Ima li neki info?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ili je nekome hitno zatrebala lova ili netko (naivan) pokušava trejdati na ovoj dionici. Mislim da je u pitanju ipak onaj prvi mogući razlog.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Ili je nekome hitno zatrebala lova ili netko (naivan) pokušava trejdati na ovoj dionici. Mislim da je u pitanju ipak onaj prvi mogući razlog.

Nije nemoguće da je netko odlučio unovčiti dosadašnji rasti i to baš danas a ne u 2016 tako da mu porez za kap dobit iz te transakcija dospijeva tek za godinu dana.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nije nemoguće da je netko odlučio unovčiti dosadašnji rasti i to baš danas a ne u 2016 tako da mu porez za kap dobit iz te transakcija dospijeva tek za godinu dana.

Moguće ali to je vrlo gl.p potez – pravi rast tek predstoji a PKD je 12%+prirez

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Tko zna na koji je način AGRAM INVEST D.D. dospio na 9. mjesto u TOP-10 dioničara JDOS-a? U razdoblju od 12.12.2016. do 27.12.2016. stekli minimalno 700 dionica i sada imaju ukupno 4.293 komada. Preko burze to nije išlo

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Nije provokacija, zanima me po čemu je JDOS bolji od CROSa?


Nije provokacija, zanima me po čemu je JDOS bolji od CROSa?

po tome što kod jdos po diskontu od 40 posto kupiuješ cros – book, ebitda, pe.

i da – cros nema dividende. jdos uvijek ima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nisam strucnjak ali na prvu kada sam ulazio u osiguranje odlucio se za jdos zbog sljedeceg

jdos PE 8,94, BVPS 7096, cijena 3500, redovna isplata dividende

cros PE 15, BVPS 5887, cijena 6000, neredovita isplata dividende

po tim parametrima jdos mi se cinilo puno povoljnije , te za sada izgleda da je ispravna odluka, kaj ne znaci da se nesto ne moze okrenut.



Nije provokacija, zanima me po čemu je JDOS bolji od CROSa?

po tome što kod jdos po diskontu od 40 posto kupiuješ cros – book, ebitda, pe.

i da – cros nema dividende. jdos uvijek ima.
[/quote]

Djelomicno tocno, Cros-p-a ima dividendu

New Report

Close