JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naše drago jadransko , nažalost će još dosta vremena biti u laganom ali sigurnom padu , no nemoramo se brinuti ako smo ga kupili na ipo-u , jer će i ta dionica doči na svoje eh daa jednoga dana ( ali kojega ?)[smiley5] u biti je trgovanje dinicama zarada na duge staze ane zarada za za 1 ili 2 dana . kao što neki misle

Za Jadransko će biti vrlo bitna sljedeća godina zbog liberalizacije cijena na tržištu osiguranja od autoodgovornosti. Zna se da im je većina portfelja u tom segmentu osiguranja, a sama liberalizacija će vjerojatno voditi smanjivanju marži i posljedićno smanjenju dobiti. Mislim da će sam udio na tržištu zadržati.
Nakon izvještaja 2008-1Q znati ćemo na čemu smo.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Mi ćemo saznati na čemu smo onog trenutka kad tržište prepozna ovu dionicu,nema tu previse filozofije!!Financijski pokazatelji su odlicni,reakcija na tržištu za jadransko katastrofalna,dokupio sam ovaj tj 10 komada …[smiley16]

Čudim se da nema nikakvih komentara:

http://www.poslovni.hr/61659.aspx

čudim se i ja ali ne pomaže.
S jedne strane rast “osiguravatelja”,porast dobiti jdos-a a s druge strane pad prometa dionicom jdos-a
i konstantno opadanje burzovne vrijednosti dionice.
Na nekom drugom “normalnijem tržištu” bi bilo drukčije…

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

možda ako za koju godinu premda sumnjam objave pad dotičnih možda će onda uzletjet vrijednost i likvidnost


čudim se i ja ali ne pomaže.
S jedne strane rast “osiguravatelja”,porast dobiti jdos-a a s druge strane pad prometa dionicom jdos-a
i konstantno opadanje burzovne vrijednosti dionice.
Na nekom drugom “normalnijem tržištu” bi bilo drukčije…

nemojte zaboravi i izuzetno visok ulaz fondova, naručito fime ..itd…oni očito imaju svoju računicu kad puštaju da ovako kvalitetno društvo tone iz dana u dan ili….

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

kakva je to računica da dozvoljava pad o 25-30 %,ako se ne varam ulazili su po 9500-10000.
Moze li netko nesto konketnije reci o tome?

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Ja mislim da je objašnjenej vrlo jednostavno. Fondovi su pustili dionicu da ide svojim tokom, a tržište ju je odguralo vrlo nisko. Nemojte se bojati, jer se kladim da će ova dionica ibti na 8.500 cim se trend okrene.


kakva je to računica da dozvoljava pad o 25-30 %,ako se ne varam ulazili su po 9500-10000. Moze li netko nesto konketnije reci o tome?

Pad od ATH je cca 40%.[smiley8]
Ako se dobro sječam, neko je kupio 500 komada 11800[smiley2].

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Pad je ostvaren na minimalnim količinama o čemu svjedoči i visoka prosječna cijena od čak 9389 kn od kada se JDOS-om trguje na burzi. Da sad kad netko odlučiti kupiti 500 komada JDOS-a cijena bi se bez problema vratila preko 9000 kn. Ovo je odlična firma, isplaćuje lijepu dividendu i samo treba pričekati njeno vraćanje u fokus. Kupnja na ovim razinama čisti je zicer.

Ignore: KressoM, delux

Koliko ste sigurni da su fondovi usli u JO u vecim kolicinama??? Pa nema niti jedan u top 10. To sto ukupni top 10 ima samo 56% ne treba vas buniti jer su dionice djeljene unutar cijelog koncerna po svim razinama managmaneta i to godinama. Osobno mislim da kolicina pustena na burzu maximalno 15-20%, a da je rezultat skoka cijene bio preslaganje vlasnicke strukture unutar visokog managmenta koncerna.

New Report

Close