JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Primjerice EXPD, tijekom ljeta je mjesec-dva bila najviša ponuda na kupnji oko 600kn a najniža
prodaja oko 1200kn. Po 600 kn nije prošla niti jedna dionica, a niti ispod 1000 kn niti jedna.
Kod JDOS-a relativno su visoki prometi na razinama 8500-8600kn te je stoga za one koji prodaju
ova razina cijene relativno prihvatljiva, očito.
Inače, za 2006. pokazatelji poslovanja JDOS bili su vrlo dobri, po svemu bi cijena trebala biti veća
(osim možda P/A indikator…). No za 2007. nisam vidio nikakvo izvješće, a prošlo već 8 mjeseci.

Dionica je sigurna pogledajte količine trgovanja na cirka 9000 treba biti samo malo strpljiv

caccone, 12.09.2007. u 14:46
Macoko
Dionica je sigurna pogledajte količine trgovanja na cirka 9000 treba biti samo malo strpljiv

Ono kaj je sigurno i kaj se trenutno desava je da padamo….[smiley16]
samo koliko duboko ….sam bog zna

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Izgleda je na prodaji JDOS više “drhtavih ruku” negoli “čvrstih ruku”. A zašto ide ovako nisko, vjerojatno zato jer oni koji prodaju su zadovoljni i s ovom cijenom. Možda nisu kupovali po 9-10 tisuća dionicu.

Nisu, kupovali su po 10.000-11.000 i sad u nastupu ulagačke “mudrosti” prodaju s 20-30% gubitka.

Ignore: KressoM, delux

Moram priznati da mi je nevjerojatno da neko hoće prodat ovu dionicu na 8250.
Uzmimo da je kupovao na 9500 – 10000 (pokušavam pogoditi nekakav prosjek), i sad prodaje na ovoj razini.
Pa to je 13% – 18% minusa [smiley8].

Uzmimo u obzir da recimo onaj prodaje na 8250 želi ući u HT. Recimo da očekuje zaradu cca 35%, što je po meni OK. Moja je procjena da će ova dionica u post IPO HT periodu narasti cca 10% (kao neka vrsta odbijanca).

U ovakvom mogućem scenariju današnji prodavač prodaje s minusom 13% – 18%, da bi pokušao zaraditi 7% – 12 %, što je poprilično [smiley8]. Ali dobro, ovo je samo moguć scenarij, onaj ko je prodao na ovoj razini ima svoju računicu.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

JDOS na 8250 [smiley8]

Ja stvarno ne razumijem tko pri zdravoj svijesti i pameti daje JDOS za taj iznos…

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Netko kome je jako frka. Ali inače, bez ulaska fondova, teško će ovo natrag gdje je nekad bilo.

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Netko ga umjetno spusta (vrijedi vise ali…..) [smiley10]

[color=blue][b]Patience pays well!!![/b][/color]


Netko ga umjetno spusta (vrijedi vise ali…..) [smiley10]

Nema tu kolega”ali”


Netko kome je jako frka. Ali inače, bez ulaska fondova, teško će ovo natrag gdje je nekad bilo.

Ici ce to gore cim pocne malo intenzivnija trgovina EHOS-om… Jucer je prosla citava 1 dionica [smiley7]

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Imaju fondovi Jdos-a, pogledajte koliko ima Fima Maxim! Samo nisu u prvih deset! A po malo prodaju direktori bivši od Jdos-a, koji su se strašno namučili da dođu do tih dionica [smiley3]

Evo da imamo stanje

1. GRGIĆ DUBRAVKO 18.750 15,00 Osnovni račun
2. LAVRIĆ RADOSLAV 12.220 9,78 Osnovni račun
3. GRBAVAC MIROSLAV 11.559 9,25 Osnovni račun
4. ČEKO ANKICA 8.150 6,52 Osnovni račun
5. GRGIĆ MLADENKA 5.550 4,44 Osnovni račun
6. PAVLOVIĆ RADOSLAV 3.160 2,53 Osnovni račun
7. LEROTA ZLATKO 3.160 2,53 Osnovni račun
8. COTA MIRAN 2.456 1,96 Osnovni račun
9. COTA DRAŽEN 2.440 1,95 Osnovni račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 2.400 1,92 –
Ukupno: 55,88

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

New Report

Close