JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sickboy:

Neznam za stocksplit EHOS-a, ali on bi definitivno podigao likvidnost te dionice
koja bi indirektno pomogla i JDOS-u. Ono što je meni važnije za JDOS je
uvrštenje u JDD kotaciju koje će se dogoditi kroz nekih mjesec dana, a
većom transparentnošću podići i interes velikih investitora ponajprije
mislim na fondove, a time će i cijena otiči na veće razine.

to što si napisao je i moja želja ali zašto fondovi sad ne dokupljuju
kad je cijena ovako
nisko bez obzira što nije uvrštena u jdd ? pa neće valjda čekati da ode
na 11000,00 da počnu kupovati….


Pa niti ta cijena onda neče biti loša za ulaz

dokle će sad padati ? da li je broj 7 pred nama ?

ja sam jos rasprodavao jucer i prekjucer dokupio ULPL da pokrijem minuse na JDOS. Sto reci, vec sam ga nadoknadio. Ostavio sam jos JDOSa, ne potpisujem potpunu kapitulaciju pa makar pala na 100 HRK. Postavio sam se i na kupnju na 7xxx, ovo danas na 8200 me potaknulo, ipak ima JDOS ocajnika gorih od mene.[smiley2]

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.

ako ove transakcije od po jednu dionicu, po 8200 nisu margin call-ovi, onda stvarno ne znam… ne vjerujem da ima ikoga tko je normalan (psihicki zdrav) da bi samoinicijativno prodavao po toj cijeni

Ima li tko 2-3 osnovna fundamentalna pokazatelja da usporedimo JDOS i CROS na trenutnim cijenama?

Jel to istina što sam vidio za dividendu na forumu i da li se moram nekom javiti?

ja sam zvao nedavno, pa su mi rekli da podatke posaljem na vanja.skoko@jadransko.hr (jmbg i tekuci). samo se radi o uplati od 60 kuna po dionici.

Why do only fools and horses work?

sda 22.8.2007 -29.8.2007

1. GRGIĆ DUBRAVKO 18.750 15,00 Osnovni račun
2. LAVRIĆ RADOSLAV 12.220 9,78 Osnovni račun
3. GRBAVAC MIROSLAV 11.559 9,25 Osnovni račun
4. ČEKO ANKICA 8.150 6,52 Osnovni račun
5. GRGIĆ MLADENKA 5.550 4,44 Osnovni račun
6. PAVLOVIĆ RADOSLAV 3.160 2,53 Osnovni račun
7. LEROTA ZLATKO 3.160 2,53 Osnovni račun
8. COTA DRAŽEN 3.093 2,47 Osnovni račun
9. COTA MIRAN 2.456 1,96 Osnovni račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 2.400 1,92 –

3. -408

tesko je reci jel prodavao na burzi ili se oni medjusobno preslaguju (kao sto to rade svako malo)


Miriam: ” Hogar: ” Mislim da će EHOS-ov split stock napokon pokrenuti tu dionicu iz višemjesečne letargije a time će i JDOS ponovo u fokus. 9000 će tada biti vrlo jeftino i to znaju svi veliki koji su kupovali na tim razinama i sada ju ne prodaju! ” Kad ide taj split stock? ” Hogar je valjda u Splitu i pije stock pa mu se nešto pomiješalo.[smiley2]

E kolega bili ste blizu jer nije Split nego Bol a Stock mi se vrlo lijepo pomiješao sa Colom. Kako vidim da ipak niste dovoljno upućeni u nastavku za Vas postam cijeli tekst oglasa poziva za skupštinu koja je održana 27.7. o.g. na kojoj su vjerojatno usvojene sve predložene odluke uključivši i podjelu dionica u omjeru 1:10:

Na temelju članka 277. i 280. Zakona o trgovač­kim društvima i članka 47. Statuta Društva, Uprava Društva donosi 11. lipnja 2007. ovu odluku o sazivanju

GLAVNE SKUPŠTINE
EUROHERC OSIGURANJA d.d., koja će se održati 27. srpnja 2007. u 15.30 sati, u sjedištu Društva u Zagrebu, Ul. grada Vu­kovara 282.
Za Glavnu skupštinu utvrđuje se
Dnevni red:
1. Otvaranje Glavne skupštine, utvrđivanje nazoč­nih i zastupanih dioničara i utvrđivanje broja glasova nazočnih na Glavnoj skupštini
2. Izvješće Uprave Društva o poslovanju Društva u 2006.
3. Odluka:
a) o podjeli dionica i
b) o izmjenama i dopunama Statuta
4. Izvješće Nadzornog odbora o obavljenom nadzoru vođenja poslova Društva, rezultatima ispitivanju financijskih izvješća i izvješća o stanju u Društvu s prijedlogom rasporeda dobiti ostvarene u 2006.
5. Odluka o uporabi dobiti Euroherc osiguranja d.d. ostvarene u 2006.
6. Odluka o davanju razrješnice članovima Uprave Društva
7. Odluka o davanju razrješnice članovima Nadzornog odbora
8. Odluka o imenovanju revizora financijskih izvješća Euroherc osiguranja d.d. za 2007.
PRIJEDLOZI ODLUKA
Na temelju članka 280. Zakona o trgovačkim društvima Uprava i Nadzorni odbor Društva predlažu Glavnoj skupštini Društva da po točkama dnevnog reda donese odluke kako slijedi:
Točka 2.
Prihvaća se izvješće Uprave Društva o poslovanju Društva u 2006.
Točka 3.
Na temelju članka 275. Zakona o trgovačkim društvima, članka 120. Zakona o tržištu vrijed­nosnih papira i članka 79. Statuta Euroherc osiguranja d.d., Glavna skupština Euroherc osiguranja d.d. na sjednici održanoj 27. srpnja 2007. donosi ovu
ODLUKUo podjeli dionice i izmjenama i dopunama Statuta
a) o podjeli dionice
I.
Sve dionice izdavatelja Euroherc osiguranja d.d., koje su izdane kao redovne dionice koje glase na ime i koje se vode u registru dionica u Središnjoj depozitarnoj agenciji pod oznakom izdavatelja EHOS-R-A, i koje su izdane u nominalnom iznosu jedne dionice od 2.000,00 kuna, dijele se kako slijedi:
– jedna redovna dionica na ime Euroherc osiguranja d.d (EHOS-R-A) dijeli se na deset redovnih dionica na ime u nominalnom iznosu jedne dionice od 200,00 kuna, tako da se svakom dioničaru Euroherc osiguranja d.d., za svaku dosadašnju redovnu dionicu na ime nominalnog iznosa jedne dionice od 2.000,00 kuna, izda 10 novih redovnih dionica na ime u nominalnom iznosu jedne dionice od 200,00 kuna.
Sve nove dionice izdaju se u nematerijalizira­nom obliku i to kao redovne dionice koje glase na ime.
II.
Nakon podjele jedne redovne dionice koja glasi na ime na način utvrđen u točki I. ove odluke, ne mijenja se iznos temeljenog kapitala Euroherc osiguranja d.d. koji i nadalje iznosi 61.002.000,00 kuna, s time što je sada taj temeljni kapital podijeljen na 305.010 redov­nih dionica koje glasi na ime.
III.
Zadužuje se Uprava Euroherc osiguranja d.d. da bez odlaganja poduzme sve radnje za provedbu ove Odluke te da dioničarima upisanim u registar dionica Euroherc osiguranja d.d. na dan donošenja ove odluke, na njihov račun putem Središnje depozitarne agencije, upiše izvršenu

Hogar vozi Volvo

evo i provedenih odluka u sudskom registru:

Odlukom Glavne skupštine od 30.07.2007. god. Statut društva od 29.12.2006. god. mijenja se kako slijedi: članak 17.st.4. i st. 5. i 6. – mijenja se na način da se riječi ˝od 2.000,00˝ kn zamjenjuju riječima ˝od 200,00 kn˝ a riječ ˝ukupno 30.501˝
˝se zamjenjuje rječima 305.010˝ a riječi ˝II, III, IV, V I VI˝ se brišu.
Čl. 26.st.3. – mijenja se tako da se riječ ˝2.000,00 kn˝ zamjenjuju riječju˝ 200,00 Kn˝.
Čl. 30.st.2. – mijenja se tako da se riječi ˝knjiga dionica˝ zamjenjuju riječima ˝registar dionica˝. Čl.33. st.4. – mijenja se na način da se brišu riječi ˝broj dionica˝, Čl. 44. mijenja se u cijelosti (odredba uporavi društva), Čl. 45.st.1. mijenja se
na način da se riječ ˝Direkcija za nadzor društva za osiguranje˝ zamjenjuju riječima ˝nadležni organ˝, Čl. 70. mijenja se (odredba o glavnoj skupštini) na način da mu se dodaje novi stavak 10., Čl. 76. st.1. mijenja se na način da se riječi ˝2.000,00 kn
zamjenjuju riječima ˝200,00 kn˝, Čl. 92.st.1. mijenja se na način da se riječi ˝knjiga dionica˝ zamjenjuju riječima ˝registar dionica˝.

a koje još nisu provedene u SDA:

Generirano u: 30.08.2007 04:13:19 GMT+1 Tražilica Ispis

Pregled podataka za vrijednosni papir EHOS-R-A

Oznaka V.P. EHOS-R-A
ISIN oznaka HREHOSRA0002
CFI oznaka ESVUFR
Datum uključenja u dep. 29.08.2001
U prijeboju i namiri Da
Uključen u PiN 29.08.2001
Isključen iz PiN —
Naziv izdavatelja EUROHERC OSIGURANJE D.D.
Naziv V.P. EUROHERC OSIGURANJE D.D./REDOVNE EHOS-R-A
Izdana količina 30.501
Nominalna vrijednost 2.000,00
Valuta nominalne vr. HRK
Datum izdanja —
Datum isteka —
Datum prve isplate —
Datum zadnje isplate —
Udjel nedospjele glavnice 1
Kamatna stopa 0

Hogar vozi Volvo

Eto ga Hogare:

EUROHERC OSIGURANJE d.d. – Obavijest o podjeli dionica
(2007-08-30)

U sustavu Središnje Depozitarne Agencije provesti će se korporativna akcija podjele dionica društva EUROHERC OSIGURANJE d.d. na slijedeći način:

Jedna dionica oznake EHOS-R-A, nominalnog iznosa od 2.000,00 kn dijeli se na 10 dionica pojedinačnog nominalnog iznosa od 200,00 kn te će ukupni broj redovnih dionica oznake EHOS-R-A, nakon provedbe korporativne akcije biti 305.010 pojedinačnog nominalnog iznosa od 200,00 kn.

http://www.zse.hr/novosti/1015-07-EHOS_podjela.pdf

No respect

Sjećam se kako su donedavno svi govorili: nema šanse da se trguje ispod 9K. A vidi sad?

New Report

Close