JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDOS (Jadransko osiguranje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uf, ovo je najniža razina od kada je izlistana na burzi. Hvala onome tko mi je danas prodao. [smiley2]

Sada bi mogli lagano gore.


Ima netko k/p?

Kupnja – JDOS-R-A
1 8.500,00
2 8.101,02
5 8.000,01
1 8.000,00
10 7.501,01

Prodaja – JDOS-R-A
48 8.699,99
50 8.700,00
5 8.800,00
1 8.998,00
5 8.999,01

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Meni ovo izgleda više kao lagana bežanija, nego krcanje. Lupa se po asku, a cijena pada kao da dna nema.

slažemse sa boletom,neko mora van i ne pita za cijenu.vidimo se na 5000[smiley1]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ma da ne bi. [smiley1]

Nisi izgubio, sve dok nisi prodao.


Uf, ovo je najniža razina od kada je izlistana na burzi. Hvala onome tko mi je danas prodao. [smiley2]

Sada bi mogli lagano gore.

Ne bi rekao kolega , ako se ne varam išlo je i po 7000 kada je izlistano, tako da ima još lufta do najniže… [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Ma da ne bi. [smiley1]

imaš pravo previše sam reko….na 3000 ju čekam

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

mitko:

Uf, ovo je najniža razina od kada je izlistana na burzi. Hvala onome tko mi je danas prodao. [smiley2]

Sada bi mogli lagano gore.

Ne bi rekao kolega , ako se ne varam išlo je i po 7000 kada je izlistano, tako da ima još lufta do najniže… [smiley2]

Nemoj zazivat vraga[smiley5]

(po tih 7000 je prošla mala količina i to je bilo prvi dan, zadnja cijena je bila puno veća, tako da to ne računam)

Bruto premija osiguravatelja u srpnju porasla 774,78 milijuna kuna
Najveći dio povećanja odnosi se na premije u neživotnim osiguranjima
Ukupna zaračunata bruto premija hrvatskih osiguravatelja iznosila je krajem srpnja ove godine 5,65 milijardi kuna, od čega se na premije neživotnog osiguranja odnosi 4,28 milijardi kuna, a životnih 1,37 milijardi kuna, pokazuju podaci koje je objavila Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa).
U odnosu na kraj lipnja, ukupna zaračunata premija svih osiguravatelja povećana je za 15,9 posto, odnosno za 774,78 milijuna kuna, a najveći dio tog iznosa odnosi se na povećanje premije u neživotnim osiguranjima, koja je krajem srpnja bila za 585,83 milijuna viša nego na kraju prethodnog mjeseca.

Najveći udio u ukupnom iznosu zaračunate bruto premije, od 37,29 posto ili gotovo 2,11 milijardi kuna, na kraju srpnja imalo je Croatia osiguranje. Slijede Allianz, s ukupnom premijom od 638,86 milijuna kuna, što čini tržišni udio od 11,30 posto, te Euroherc, koji je s premijom u iznosu od 602,95 milijuna kuna, i to samo u neživotnim osiguranjima, na kraju svibnja zauzeo 10,67 posto hrvatskog osiguravateljskog tržišta.

Croatia osiguranje je na kraju srpnja držalo primat na tržištu neživotnih osiguranja, sa zaračunatom bruto premijom u iznosu od 1,92 milijarde kuna ili 44,83 posto ukupne premije u tom segmentu tržišta. Tome treba dodati i 50,92 milijuna kuna (1,19 postotni udio) premije Croatia zdravstvenog osiguranja.
Slijede Euroherc, čiji je udio u ovom segmentu tržišta iznosio 14,09 posto (602,95 milijuna kuna), te Allianz sa 395,28 milijuna kuna premije ili 9,23-postotnim udjelom.

U životnom osiguranju pak prvo mjesto na kraju srpnja zauzima Allianz s premijom u iznosu od 243,6 milijuna kuna i udjelom od 17,75 posto. Croatia osiguranje je s premijom u iznosu od 188,76 milijuna kuna i 13,76 postotnim udjelom zauzelo drugo mjesto, a na trećem je Grawe osiguranje, koje bilježi 141,7 milijuna kuna zaračunate bruto premije te udio na tržištu životnih osiguranja od 10,33 posto. (Bankamagazin)

Netko ovo strpljivo skuplja. Čim se skupi malo veća količina odmah se sve poklopi. Zadnjih dana stvarno respektabilni prometi. Ne ulaže se par stotina tisuća kuna tek tako bezveze.

jdos je 31.07 predao prospekt za uvrštenje u JDD kotaciju. čeka se HANFA

Pogledajte promete u zadnja 2 tjedna ili mjesec dana, onda usporedite ih sa prometima zadnjih par dana i onda mi recite da ništa nije neobično. Evo i danas je promet do sada veći od 1 mil. Zadnja cijena 8999,01 dok je jučerašnja zadnja bila oko 8600. Going up…[smiley2]

Treba samo strpljenja isplatit če se budite sigurni [smiley1]

New Report

Close