Izazov burze (objavljeno 01.05.2007.)

Naslovnica Forum Razno Ostalo Izazov burze (objavljeno 01.05.2007.)

Posejdon:

PD_Web, 23.11.2007. u 00:29
Knjiga za koju bi stvarno ustvrdio da je nužna za sve one koji se imalo misle baviti temom burze i burzovnog trgovanja.
Pisana je tako jednostavno i duhovito, i sve što se o burzi treba znati je u noj.
Vidi se d ju jepisao netko tko je svoje životno iskustvo stekao direktno na burzi.
Baš ga cijenim.
Do sada sam ju tri puta čitao, a dogodi mi se da se pri nekoj kupnji ili prodaji opet konzultiram sa gospodinom Kostolanyem.

Iskreno se nadam da će Poslovni dnevnik naći mogućosti da hrvatskim čitateljima predstavi i ostale knjig ovog autora, pošto je ovo za sada jedina njegova prevedena knjiga.

Hoćete li?

Ovo je ujedno i moja molba!
[smiley11]

Hoće:)

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik

ovu knjigu treba pročitati svaka usijana glava s ovog foruma, naročito daytraderi i ostali kokošari.


ovu knjigu treba pročitati svaka usijana glava s ovog foruma, naročito daytraderi i ostali kokošari.

Slažem se. I to pročitati svako malo ponovno, dok im ne uđe u glavu.

No respect

stranu 91. fotokopirati i zalijepiti na zid iznad monitora!!

i 90.


stranu 91. fotokopirati i zalijepiti na zid iznad monitora!!

Ako svi to učine od koga ćemo onda kupovati i kome prodavati? [smiley1]


Posejdon:
Posejdon, 20.03.2008. u 09:48
Knjiga za koju bi stvarno ustvrdio da je nužna za sve one koji se imalo misle baviti temom burze i burzovnog trgovanja. Pisana je tako jednostavno i duhovito, i sve što se o burzi treba znati je u noj. Vidi se d ju jepisao netko tko je svoje životno iskustvo stekao direktno na burzi. Baš ga cijenim. Do sada sam ju tri puta čitao, a dogodi mi se da se pri nekoj kupnji ili prodaji opet konzultiram sa gospodinom Kostolanyem. Iskreno se nadam da će Poslovni dnevnik naći mogućosti da hrvatskim čitateljima predstavi i ostale knjig ovog autora, pošto je ovo za sada jedina njegova prevedena knjiga. Hoćete li? Ovo je ujedno i moja molba! [smiley11]
Hoće:)
[/quote]

Kolege iz Masmedie!

Htio bi vam se ovim putem zahvaliti za izdavanje nove knjige od neponovljivog Andrea Kostolanyja, Psihologija burze
Ako je tomu i trunku doprinjeo moj upit odnosno iskazana želja da se objave Kostolanyjeve knjige, mislim da smo napravili odličnu stvar.

Cure i dečki,
imate moje puno poštovanje! [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

A sada se bacam na čitanje!
[smiley]

La vita e bella!

”onaj tko tvrdi da znantstvenom metodom ili kompjuterskim programom može utvrditi cijenu dionice ili je šarlatan ili je budala, ili je jedno i drugo!”
”kada proučavam dionice na temelju njihovih prošlih stanja(tehnička analiza) gledam samo graf pojedine dionice, a ne indeks tržišta. jer liječnik kada proučava stanje pacijenta u bolnici mjeri njegovu temperaturu a ne prosječnu temperaturu svih pacijenata u sobi!!”
genijalna knjiga, kralj

Žali Bože novaca koje sam dao za ovu knjigu. Obična priča s burze. Podsjeća me na tekstove Tomislava Birtića. Nešto o socijalizmu i funkcioniranju tržišta u to vrijeme, što m ne zanima, pa insajderske informacije, bla bla bla. Ne može se uspoređivati s Grahamom. Često čovjek sam sebe protuargumentira…


Žali Bože novaca koje sam dao za ovu knjigu. Obična priča s burze. Podsjeća me na tekstove Tomislava Birtića. Nešto o socijalizmu i funkcioniranju tržišta u to vrijeme, što m ne zanima, pa insajderske informacije, bla bla bla. Ne može se uspoređivati s Grahamom. Često čovjek sam sebe protuargumentira…

Potpuno se slažem – žao mi je i vremena i novaca koje sam bacio na ovu knjigu. Preporučam Žager: Analiza financijskih izvještaja u kombinaciji sa Graham: Inteligentni investitor – za one koji stvarno žele investirati.
Kostolany sam za sebe veli da je špekulant, pa tko želi špekulirati – sretno mu bilo i s ovom knjigom. [thumbsup]

Cash rulez!

Ovo je super knjiga. zanimljivo, jednostavno, korisno.

New Report

Close