IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nace, revizorska izvjesca su im koma – pa gdje su tu uopće biljeske revizora, toga upće nema

SVAKA SLICNOST SA AGRKOROM JE …… INTERESANTNA

IPKK:
EBITDA +71 miliona

VIRO:

EBITDA -13 miliona.

Dakle, IPKK puno bolji…

a naša burza to vrednuje sa

VIRO P/E 4,28
IPKK P/E 3,35

ne mogu biti pametniji od ostalih

ni ja ne znam sto je prosrijedi – ali znam kad 100 milja bude otpisano – TIH 100 MILJA MORA BITI MANJE U AKTIVI – BILO NOVAC, BILO ZALIHE, BILO POTRAZIVANJA

i zato sam tu trazio jer su sukladenej napravili u stavci – kratkotrajna imovina

može biti su odlučili napraviti veliko pospremanje – pa i stanje zaliha i stanje potraživanja svesti na strogo realnu i stroggo konzervativnu osnovu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

kvartal je prošao i cijela 2017
svi događaji su iza nas kakvi bili da bili
pitanje je što donosi novi 1Q i budućnost
da li je došlo vrijeme poboljšanja teško je još procijeniti
jer šećer još ne pokazuje znakove oporavka
jedino je sigurno? da Agrokora više neće biti u bilancama
nadam se ?
zalihe su velike

@plopro_…
Moraš gledati odnosno procjenjivati fwd P/E, a ne onaj retrovizorski.

Heh, ako ćemo iskreno, da je cijena šećera u uptrendu onda je uvijek bolje držati Viro jer je ta kompanija, lokalno gledano, pure play za šećer. Veća je i likvidnija, iako obzirom na vlasničku strukturu i lokalni karakter, ne bi me vjerojatno privukla ni jedna ni druga. IPKK je kompanija u okviru neke druge kompanije koja je opet ugurana u neki krovni holding. Tu, po mojoj procjeni nema kruha za dioničare jer će se to u nekome trenutku vjerojatno delistati po nekoj čudnovatoj cijeni. Ja to naravno ne znam i ne mogu znati, al razmisljam na glas. U Hrvatskoj će vjerojatno ostati desetak likvidnijih dionica na burzi koje žele biti na burzi, a ostale će se delistati i maknuti s nje. Nešto slično kao u susjednoj Sloveniji. I tko će htjeti trgovati s takvim kompanijama, trgovat će, a tko neće, ići će negdje drugdje. Takva burza s likvidnijim papirima i firmama koje žele biti na burzi ima smisla jer može postati, kao neki EM market ili dio nekog regionalnog ETF-a i predmet interesa inozemnih ulagača. Ovo što mi imamo je hrpa nekakvih bezveznih papira koji nemaju uređeno tržište, imaju većinskog i pretežitog dioničara i kojima cijena na burzi nije gotovo nikakav reper za vrijednost. Otuda, a kao zaključak… treba držati najveće i najbolje (najlikvidnije) kompanije ili one koje to nisu, a postoji velika vjerojatnost da će u sljedećih godinu, dvije ili tri biti preuzete.

Vauvau

Koja je procjena za ipkk da će biti prodan kada šećer poraste?

Tesko je tu procijenjivat sve ovisi ako se postigne dogovor za prodaju kakva ce bit cijena secera u tom trenutku i kakvo ce bit stanje bilance

Ignore : renči

evo novih nadajmo se sada ispravnih brojki
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/IPKK-fin2017-4Q-NotREV-K-HR_2.xlsx

.. da ovo bolje izgleda…
.. znaci bez ovog vrjednosnog usklađivanja smo oko 2.5 miliona u plusu za 2017. godinu…


.. da ovo bolje izgleda…
.. znaci bez ovog vrjednosnog usklađivanja smo oko 2.5 miliona u plusu za 2017. godinu…

pri ovim cijenam šećera, to graniči sa čudomm. dobri su , nema št

ipak, meni se čini da oni ova izvješća izbacuju onako preko neek stvari – em takva banalne pogreške, em masakriraju izvješće sa 100 milja otpisa, što nika dprije nije bilo, barem ja ne nalazim nigdje kod njih, a nemaju toliko pristojnosti da u jednoj napomeni objasne u čemu je stvar. pipunić meni se čini ni ne zna da se na burzi može dobiti novac, toliko on pazi na komunikaciju sa investitorima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A gle, Tvornica šećera doo je u vlasništvu Termes grupe, a Termes grupa u vlasništvu Žita doo. To je njima tek jedan dio poslovanja. Oni rade cca 2-2,5 milijarde kuna prihoda godišnje, a Termes grupa oko 600 milijuna kuna. Fokus je sad na mesu i mesnim prerađevinama i novom pogonu za pršute i suhomesnate proizvode. Na koncu 2016. godine Žito je imao vise od 2,5 milijarde kuna dugoročnih i kratkoročnih financijskih obveza i obveza iz poslovanja. Imaju oni i puno imovine, al to je velik sustav vezan na proizvodnju agrikultura i hrane i nije lako njime efikasno upravljati i profitabilno poslovati. Puno su rasli i organski i akvizicijski posljednjih godina, a u ovako lošem gospodarstvu nije lako balansirati cijelim tim sustavom. Vidjeli smo koliko je Belje zahtjevalo ulaganja i kakvi su bili povrati. Zato oko IPKK i cijelog sustava Žita treba biti realan. Jasno sagledati potencijale i rizike, a nadati se najboljem.

New Report

Close