IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma znam..

– bez usklađivanja, minus kvartala oko 13 miliona kuna.

I ja gledam i niej mi jasno – dakl ukupno 604 prihodi, od toga na q3 503 – dakle u q4 oko 100 milja.

onda i svi oni drugi izračuni ne valjaju. morat će ići ispravak.

svejedno ostajem pri prvotnom dojmu – bolji su od viro.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ma znam..

– bez usklađivanja, minus kvartala oko 13 miliona kuna.

Minus kvartala je 16.5 mil bez otpisa, s obzirom na plus od 16.5 u 3Q bez otpisa su godinu zavrsili na nuli, medjutim gledajuci zadnji kvartal gubitak od 16.5 mil, Ebitda za zadnji kvartal je negativna za 4 mil na 100 mil prihoda tako da s obzirom na uvjete te jos ako usporedimo da je viro u zadnjem kvartalu ostvario negativnu ebitda od 52 mil na 255 mil prihoda, ipkk je daleko bolje taj kvartal odradio tako da stvari jos nisu toliko lose operativno samo da se cijena secera malo popravi pa da ne dolazi do upitnosti poslovanja i servisiranja obveza, izgleda po zadnjem kvartalu da im ne treba puno da to postignu.

Ignore : renči


Tužno kako se mogu potkrasti takve greške, što direktor ne baci ni malo pogled prije nego što potpiše… Dakle Q4 jako mali prihod (100 m kuna) u odnosu na prošlu godinu, gubitak 16m kuna kojim je rezultat doveden u nulu, i onda još 100m kuna otpisa preko toga.. Nije dobro nikako.
To je 70 kuna po dionici otpisa, ali BVPS je još uvijek dosta iznad tržišne cijene – 280 kn. Nije mi baš drago što sam prekjučer nadokupio, srećom to mi je samo 1,5% portfelja…

ako si prekjučer
kupio
bome si se nakupovao

26.2.2018 71,50 71,50 71,50 71,50 71,50 -6,54 3 29 2.073,50

samo nemoj reći da su sve
3 transakcije tvoje
onda si ga baš pretjerao
s kupovinom

Pa i rekao sam da mi je to samo 1,5% portfelja, i to je bilo samo nadokupljivanje. Nije sve moje, samo jedna trećina 🙂

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Prosjecna cijena secera u EU za 12. mjesec je bila 400 eura/t:

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/price-reporting_en.pdf

Prosjecna cijena za zadnji kvartal u eu je bila 410 eura/t, ako su takvu cijenu oni postizali ocito je da trebaju nesto malo bolju cijenu od tog da bi sigurno financirali obveze

Ignore : renči


Pa i rekao sam da mi je to samo 1,5% portfelja, i to je bilo samo nadokupljivanje. Nije sve moje, samo jedna trećina 🙂

ma super
dobra zabava

Kad će prodaja. Da izađem.
Dosadilo mi , sad ovo sad ono. Sve kao dobro al…

Prilika za prodaju je bila prije godinu dana, a ove godine je prilika za kupnju…dobra firma…

On govori o prodaji vlasnika

Ignore : renči

Znam ja o čemu on govori, ne treba dionice kupiti i gledati u njih, treba ih prodavati kad ih svi hoće a kupovati kad ih nitko neće,

New Report

Close