IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izmjenili smo teske rijeci jer si prikazivao onda trenutne podatke gorima nego sta su bile i sta sam ti cinjenicno dokazao, da bi onda takvo pisanje svaki put pravdao buducim ocekivanjima, ja nigdi nisam opovrgnuo problematicna buduca ocekivanja cak sam ih i ja spomenuo, vec samo tvoje pisanje gdje si trenutno dostupne brojke prikazivao drugacijim nego sta su bile, tako da nemas u vezi cega bit u pravu s menom.

ja sam predvidio što će pokazati buduća izvješća a ti ako hoces sami ih lijepo čekaj pa onda postupaj prema tome. tvoje pare, tvoji gušti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja sam unutra već godinama.
Nije tvornica prodana kad je cjena šećera išla gore, nije prodana kad je cjena šećera išla dole…
Ništa od šuškanja , pa dokle. Već sam zaboravio koliko imam komada ove slatke dionice.
Izvješća dobra a mi čekamo li čekamo.
Ima neko koju novu ideju ,šta dalje?!

NIje prodana jel vlasnik ne zeli prodat dok je stanje na trzistu secera lose tj vlasnik je naumio prodat seceranu za dobru cijenu, a da bi postigao dobru cijenu, secer mora biti dosta vise nego sta je bio u proteklim razdobljima, pa sad ili ce se pokopat sa njom i mi s njim ili cemo jako dobro zaradit druge nema cini mi se 🙂

Ignore : renči

Rege

Ovdje je najveci problem free-float koji je mizeran tako da niti jednom iole vecem igracu ova dionica nije interesantna.

Mislim da je jedini nacin kako izaci iz dionice uz fer cijenu cekati prodaju secerane i tada “sell on news”

Ovdje nitko ne spori kvalitetu tvrtke – kad je cijena dobra, oni lijepo zaraduju. kad je cijena loša, oni dobro drže i ne puštaju previše vodu.

Dajte im priliku i oni ć e svoje odraditi – zato ovdje moramo raspravljati hoće li dobiti priliku ili neće tj. hoće li im tržište pružiti priliku ili neće. Nakon ukidanaj kvota cijena je srušena u roku mjesec dna s 500 na 420 eura – dalje ne treba objašnjavati koliko je to žestoka konkurencija. Na 420 eura i njaveči i najbolji po francuskoji njemačkoj voze u najbolju ruku na pozitivnoj nuli, ništa bolje od toga. Kad nema dobiti, nema ni ulaganja u nove usjeve i poboljšavanje starih. Što niža cijena, to brutalnije rasciscavanje i to bolje za one koji opstanu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

promjena top10
Partner in
Szif aut

Izgleda da su i ovi lijepu brojku otpisali cistih 100 mil, jedina dobra stvar je da su proslu godinu zavrsili operativno na nuli da nije toga otpisa, s druge strane razlog zasto su zavrsili na nuli je da su u zadnjem kvartalu prodali minimalnu kolicinu robe i ostvarili manji gubitak, pa je je onda vecina prenesena u ovu godinu tako da sad sve ovisi koliku cijenu budu postigli ove godine.

Ignore : renči

Ipkk j eugodno iznenadio – puno bolje se nose sa ciejnom šećera od vira. Jednokratni otpsi je dobra vijest – čisti računi i transparentnos je uvijek dobr avijest.

u q4 zalihe su im pale za oko 60 tiusća tona u odnosu na q3 – kažu da su proizveli oko 155 tisuća ton aukupno.

Ne bih se složio sa statusquo da su malo prodavali
q4 2016 – zalih eporasle za ca 200 tisuća tona
q4 2017 – zalihe PALE za ca 60 tiusća tona

Ako su zalih epale, to znači da je prodavan sa zaliha zar ne.

Ostali poslovni prihodi ih drže na površini – diverzifikacija je očito dobra stvar. Mada i dandans ne znam što tu spada -čak ni u rev izvješćiu nema specifikacije, već smo prčali o tome.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ali, ukupno gledsano ste u pravu – na 31 12 2017 ipkk ima na stanju ca 169 miljua šećera više no na 31 12 2016.

U q4 su izgleda ipak puno prodali – imamo oko 424 milje prihoda naspram ca 200 u q4 2016.

I još nešto – taj otpis od 105 stavili su izvjesce za cijelu godinu – A NEMA GA NI U Q1, NI U Q2, NI U Q3 NI U Q4 – znaci tu je, ali ne pripada nijednom od 4 kvartala – kako to može biti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

.. ma nije im dobar izvjestaj.

Za rezultate 4Q su kopirali kumulativni rezultat 3Q iz proslog izvjesca…

Tih -105 miliona usklađivanja su vjerojatno u 4Q, ali eto…. biti ce vjerojatno ispravak izvjesca


.. ma nije im dobar izvjestaj.

Za rezultate 4Q su kopirali kumulativni rezultat 3Q iz proslog izvjesca…

Tih -105 miliona usklađivanja su vjerojatno u 4Q, ali eto…. biti ce vjerojatno ispravak izvjesca

Nije dobar samo tromjesecni jer su krivo kopirali ali dovoljno je uzet kumulativni iz 3Q i oduzest s kumulativnim na kraju godine pa cete dobit tromjesecni

Ignore : renči

Tužno kako se mogu potkrasti takve greške, što direktor ne baci ni malo pogled prije nego što potpiše… Dakle Q4 jako mali prihod (100 m kuna) u odnosu na prošlu godinu, gubitak 16m kuna kojim je rezultat doveden u nulu, i onda još 100m kuna otpisa preko toga.. Nije dobro nikako.
To je 70 kuna po dionici otpisa, ali BVPS je još uvijek dosta iznad tržišne cijene – 280 kn. Nije mi baš drago što sam prekjučer nadokupio, srećom to mi je samo 1,5% portfelja…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

New Report

Close