IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo upravo objavljeno. Prosjecna cijena secera u EU za 9. mjesec je bila 490 eura/tona:

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/price-producers_en.pdf [ec.europa.eu]

To je pad obzirom na kolovoz za 2% (onda je bila 501 euro). Znaci, treci kvartal prosjek oko 497 eura/tona.

To je ono sta kazem statistika je ono sta je cinjenica ostalo je sve necije predvidjanje na temelju odredjenih podataka koji taj pojedinac ima dostupno i njegov nacin tumacenja podataka, jer da itko moze predvidit cijenu u buducnosti taj bi bio jako bogat i vjerovatno ne bi radio to sta radi koliko god bio upucen direktor ili menager, jer da znaju onda bi prodali na vrhu cijene i ne bi prodavali na dnu, a znamo da to tako ne ide. Znaci 9 je 490 eura jos se dobro drzi 🙂

Ignore : renči



Evo upravo objavljeno. Prosjecna cijena secera u EU za 9. mjesec je bila 490 eura/tona:

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/price-producers_en.pdf [ec.europa.eu]

To je pad obzirom na kolovoz za 2% (onda je bila 501 euro). Znaci, treci kvartal prosjek oko 497 eura/tona.

To je ono sta kazem statistika je ono sta je cinjenica ostalo je sve necije predvidjanje na temelju odredjenih podataka koji taj pojedinac ima dostupno i njegov nacin tumacenja podataka, jer da itko moze predvidit cijenu u buducnosti taj bi bio jako bogat i vjerovatno ne bi radio to sta radi koliko god bio upucen direktor ili menager, jer da znaju onda bi prodali na vrhu cijene i ne bi prodavali na dnu, a znamo da to tako ne ide. Znaci 9 je 490 eura jos se dobro drzi 🙂
[/quote]

to je zadnji mjesec prije ukidanja kvota – sad dolazi novi secer iz ovogodisnje zetve. cijena je počela kliziti i prije ukidanja kvota – znaci igrači zauzimaju položaje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

to je zadnji mjesec prije ukidanja kvota – sad dolazi novi secer iz ovogodisnje zetve. cijena je počela kliziti i prije ukidanja kvota – znaci igrači zauzimaju položaje

Sta otklizala je 10 eura prije ukidanja kvota pa su igraci zauzeli polozaje smjesno

Ignore : renči

Tebi očito je tesko neke stvari objasniti – lijep ti je čak i komisja napisala da će cije biti volatilnija i da će doći do alignmenta.

Ako ti netk kaze korekcija cijena, pa cijene poskupe, ti mozes to uvaziti ili cekati da ti netko objasni da korekcija cijena na prostoljački znači psokupljenje.

Ako ti komisija kaze alignment i more volatile, ti to mozes uvažiti, a možeš i čekati sljedeće izvješće pa ćeš vidjeti što znači kad se nešto što kosta 500 alihna sa nečim pto košta 400.

Ako smo od 11 mjeseca 2016 do 3 mjeseca 2017 bili rasli, a jesmo sve do 180 kn, to onda ima svoj razlog u
1. cijeni šećera
2.
žetvi
3. sentimentu trisšta

Pa ti sad usporedi ta tri parametra pa vidi da li će nas gurati natrag na 180 ili ce nas vuci natrag na 50. Kako god tebi drago, tako ti sebi zacrtaj i tako će i biti. Djed mraz je uvijek dobar prema dobroj dječivci.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ja kad ti komentiram post onda specificno komentiram taj post i iznjete podatke, a ti uvjek vratis s nekim postom koji nema veze s tim komentarom i sta bi ja sad treba opet s tobom ulazit u raspravu nasiroko, cijena zadnjih 6 mjeseca je bila 497,498,501,501,490 i ti si po tome zakljucio da je cijena pocela klizit i prije ukidanja kvota, da je cijena pocela klizit prije ukidanja kvota onda bi taj pad bio barem par mjeseci prije da bi to mogli konstatirat tipa 497,498,493,490,485, a ne zato sta je jedan mjesec pao ti si konstatirao da je cijena klizila prije ukidanja kvota, da bi nesto klizilo onda je potreban duzi vremenski period toga pada da bi takvo nesto mogao konstatirat, ovako je tvoj post smjesan jer opet iskrivljujes cinjenice po ne zna koji put.Naravno sad ces se ti nadovezat s postom o buducim dogadjajima, to ne sporim moguce probleme al ne iskrivljuj trenutno stanje da bi postigao sta ?

Ignore : renči

Secer i dalje fino napreduje (solidno iznad 15):

https://www.investing.com/commodities/us-sugar-no11

Brazil manje proizvodi vise ide u etanola na racun proizvodnje secera, ali i predviđena je slabija proizovodnje slijedece godine:

“Still, in Brazil, the top sugar producer and exporter, an output drop is “likely” in the key Centre South region in 2018-19, thanks in part to the prospect of a reduced cane harvest, thanks to a higher rate of replantings, but also the switch by mills to producing more ethanol.”

https://www.agrimoney.com/commodities/cotton-top-soft-commodities-bet-for-2018-sugar-the-worst—rabobank-42474


Ja kad ti komentiram post onda specificno komentiram taj post i iznjete podatke, a ti uvjek vratis s nekim postom koji nema veze s tim komentarom i sta bi ja sad treba opet s tobom ulazit u raspravu nasiroko, cijena zadnjih 6 mjeseca je bila 497,498,501,501,490 i ti si po tome zakljucio da je cijena pocela klizit i prije ukidanja kvota, da je cijena pocela klizit prije ukidanja kvota onda bi taj pad bio barem par mjeseci prije da bi to mogli konstatirat tipa 497,498,493,490,485, a ne zato sta je jedan mjesec pao ti si konstatirao da je cijena klizila prije ukidanja kvota, da bi nesto klizilo onda je potreban duzi vremenski period toga pada da bi takvo nesto mogao konstatirat, ovako je tvoj post smjesan jer opet iskrivljujes cinjenice po ne zna koji put.Naravno sad ces se ti nadovezat s postom o buducim dogadjajima, to ne sporim moguce probleme al ne iskrivljuj trenutno stanje da bi postigao sta ?

ja sam zakljucio da je cijena počela kliziti zato sto je covjek koji sjedi u brselu i kojemu je to jedini posao rekao da neki nude secer ispod cijene samo da osvoje trziste. to je on rekao i ako on laze, lazem i ja.

Zasto to oni rade i zasto i celnici vira najavkljuju teska vremna u plodovima zermlje, to neka svatko ocijeni za sebe. cijena je isla na 375 jer su neki mislili da ce biti dobit. ja nisam tako mislio i bio sam u pravu. budemo vidjeli tko ce sad za koji mjesec biti u pravu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Secer i dalje fino napreduje (solidno iznad 15):

https://www.investing.com/commodities/us-sugar-no11

Brazil manje proizvodi vise ide u etanola na racun proizvodnje secera, ali i predviđena je slabija proizovodnje slijedece godine:

"Still, in Brazil, the top sugar producer and exporter, an output drop is “likely” in the key Centre South region in 2018-19, thanks in part to the prospect of a reduced cane harvest, thanks to a higher rate of replantings, but also the switch by mills to producing more ethanol."

https://www.agrimoney.com/commodities/cotton-top-soft-commodities-bet-for-2018-sugar-the-worst—rabobank-42474

balgodarim ,, leon. tamo na viro ekipa udara po tehickoj nalazi i sa se zadubila u to – ko kad djeci das spekule pa onda oni naprave cijelu znasntvenu dsiciplinu od toga.

ovdje je rasprava puno kvalitetnija. samo neka brazil omane, bit ce meda za sve onda.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


…bit ce meda za sve onda.

misliš šećera? 🙂



…bit ce meda za sve onda.

misliš šećera? 🙂
[/quote]
a bit će i pršuta
https://agrobiz.vecernji.hr/agrovijesti/prsuti-zita-dostupni-i-u-290-trgovina-najveceg-trgovackog-lanca-u-austriji-7750

statusqip i j smo razmijenili bili teske riječi – nažalost, ja sam bio u pravu – u lsitopadu, dakle u roku mjesec dana od ukidanja kvota cijena ROKNULA NA 420 EURA.

bbkk0000
420 eura tona prosjek na razini EU za 10/2017

izvor?

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/price-reporting_en.pdf [ec.europa.eu]

morate početi istraživati….to Vam svima dobronamjerno savjetujem….kako online, tako i offline….ne možete ulagati novce samo tako….

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Izmjenili smo teske rijeci jer si prikazivao onda trenutne podatke gorima nego sta su bile i sta sam ti cinjenicno dokazao, da bi onda takvo pisanje svaki put pravdao buducim ocekivanjima, ja nigdi nisam opovrgnuo problematicna buduca ocekivanja cak sam ih i ja spomenuo, vec samo tvoje pisanje gdje si trenutno dostupne brojke prikazivao drugacijim nego sta su bile, tako da nemas u vezi cega bit u pravu s menom.

Ignore : renči

New Report

Close