IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam sve sto znam je ono sta je javno dostupno, u revizorskom su doduse naveli da uprava ocekuje da ce se uspijet naplatit cijelokupan iznos potrazivanja, mozda su do pocetka izvanredne uprave uspjeli naplatit tu razliku od 45 mil, a ovi dio je ostao nakon, vidljivo je da su ove mjenice kompenzirali s necim trebalo bi potrazit da li su oni njima bili duzni ako pise u revizorskom jer s necim su morali kompenzirat pa su moguce prethodno dugovanje kompenzirali mozda s osnove repromaterijala.Prijavljeno je 21 mil ostalo je 7.5 mil nekako je logicno da je bilo vise da bi to prijavili ili ne ?

Ignore : renči

Mislim da je IPKK sav utjecaj Agrokora vec kompenzirao u izvjestajima preko one stavke o troškovima prodane robe (30ak miliona kuna je veca nego je uobicajeno)

Dio protrazivanja prema Agrokoru se kompenziralo i preko ugovora Žita i Agrokora gdje se dio uroda secerne repe sa Beljskih površina daje Žitu (odnosno Tvornici šećera Osijek). Iz mog prethodnog posta:

“USJEV(KASNIJI ROD)MERKANTILNE PšENICE RODA 2017.GODINE KOJU FIDUCIJARNI DUžNIK BELJE D.D IMA ZASIJANU NA POVRšINI OD 2.407,00HA,USJEV(KASNIJE UROD MERKANTILNOG JEčMA RODA 2017.GODINE KOJEG FIDUCIJARNI DUžNIK BELJE D.D IMA ZASIJANU NA POVRšINI OD 955,05HA;USJEV(KASNIJE UROD)MERKANTILNE ULJANE REPICE RODA 2017.GODINE KOJU FIDUCIJARNI DUžNIK BELJE D.D IMA ZASIJANU NA POVRšINI OD 873,70HA;USJEV(KASNIJE UROD) MERKANTILNE šEćERNE REPE RODA 2017.GODINE KOJU FIDUCIJARNI DUžNIK BELJE D.D IMA ZASIJANU NA POVRšINI OD 1.155,28HA;USJEV(KASNIJE UROD) MERKANTILNOG SUNCOKRETA RODA 2017.GODINE KOJEG FIDUCIJARNI DUžNIK BELJE D.D IMA ZASIJANOG NA POVRšINI OD 446,00HA, A SVE SUKLADNO KROVNOM SPORAZUMU O POSLOVNOJ SURADNJI OD 21.03.2017. GODINE POTPISANOG IZMEđU ŽITO D.O.O.,TVORNICA ULJA ČEPIN,ROBNE KUćE SJENJAK,TVORNICA šEćERA OSIJEK S JEDNE STRANE I ZVIJEZDA D.D ZAGREB,KONZUM D.D ZAGREB,PIK VRBOVEC-MESNA INDUSTRIJA D.D VRBOVEC.AGROKOR TRGOVINA D.O.O. ZAGREB I BELJE D.D DARDA S DRUGE STRANE”

Na koga je prijavljeno? Termes? Možda ne bi bilo loše pregledati i sva ovisna društva.

Ovo je iz trazbine koje je Zito prijavilo na Belje. Iz prilozene tablice.

Mislio sam na ovisna društva Termes grupe. Ima ih 4 koliko ja znam.


Ti se stvarno pravis blesav ljepo ti je dokazano cinjenicno da ce proizvedenog secera od secerne repe biti vise u odnosu na 2016 godinu, a ti i dalje trubis da ce bit losija zetva da po t/ha, ali secera ce biti vise jer od toga se zaradjuje od prodaje secera procitao si dva clanka i mislis da sve znas,.Cijena od 500 eura je zadnja prijavljena prodajna cijena od proizvodjaca evropskoj uniji i to je statistika i isto cinjenica nikakvih 450 eura, cijena moze gore i dole, a to ni vi ni mi ne znamo mozemo samo nagadnjat ali je cinjenica da je zadnja bili 500 eura i tocka kao sta je cinjenica da je zadnja prodajna bila oko 500 eura.

Druga stvar su zalihe za koje govoris da nisu bitne, kako nisu odakle prodaju nego ono sta imaju na zalihama, da li znas da je ipkk u zadnih 5 godina udvostrucio kolicinu zaliha ne zato sta je spremao nego zato sta proizvodi duplo vise od prije 5 godina, ja tu vidim samo jedan smijer, a to je da rastu zadnjih 5 godina jako dobro znaci duplo, jedino cijena secera ce odredit kao i bdi zaradu ali ako bude cijena dobra onda ce i zarada biti brutalna, ali meni je ovdje vise interes prodaja secerane nego to jer to nitko ne moze predvidit, a ti ni ja pogotovo.

!. Svabo zasije 100 hektara , svaki hektar 100 eura trošak, dobije 1400 tona šećera
Ipkk zasije 100 hektara, svaki hektar 100 eura tosak, dobije 900 tona šećera

Svabo je potrosio 100 x 100 = 10 000 eura i dobio 1400 tona šećera
Ipkk je potrošio 100 x 100 = 10 000 eura i dobio 900 tona šećera

da bi ipkk proizveo 1400 tona, mora zasijati 155 hektara i potrositi 155 x 100 eura = 15 500 eura

Svabo je za 10 000 euta proizveo 1400 tona, ipkk za 15 500 eura proizveo 1400 tona.

Bravo ipkk, imas jednako secera kao svabo. statusquo ce biti zadovoljan.

cijena secera nije 500 eura niti ce ikad vise biti u doglednoj budcucnosti. proguglaj celne ljude vira. ti si jako pametan pa ti mozda ne treba, vidim sve znas.

Kad si tako pametan, odgovori mi na jedno pitanje

1. Zasto je cijena sa 600 eura pla na 400 eura – da li zbog potraznje ili zbog ponude. i ako ciejna opet poraste ili dodatno padne, hoce li to biti zbog ponude ili zbiog potraznej ili oboje.

Ako ovo tocno odgovoris, priznajem te za sugovornika. Ako ne, odustajem. Ovo gore je abeceda.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

..koliko vidim samo su na Tvornicu Šećera Osijek prijavljene tražbine, iako Konzum iznajmljuje prostor u Robnoj kući Sjenjak pa je moguće da ima i tamo nekih potraživanja.

Investmir

Koja nervoza, zbog čega?

Ja mislim da ovdje samo treba dočekati kada će vlasnik odlučiti prodati tvornicu, ako se odluči ja očekivam da će postići višestruku cijenu od trenutne.

Nije nagovor na ništa.

Pozdrav

Ako bude zainteresiranih kupaca. Ne vjerujem da je Robic dobio puno novca za udjel u Viru, a nedavno smo vidjeli sto se nudi za šećerane u vlasništvu Hellenic Sugar-a.

https://www.ekapija.com/news/1830142/hellenic-sugar-definitivno-odustao-od-prodaje-secerana-u-zablju-i-crvenki

Cristall-Union je bio dao zajedničku ponudu s Virom. Šećerane ocito tenutno nisu bas “in”.


Investmir

Koja nervoza, zbog čega?

Ja mislim da ovdje samo treba dočekati kada će vlasnik odlučiti prodati tvornicu, ako se odluči ja očekivam da će postići višestruku cijenu od trenutne.

Nije nagovor na ništa.

Pozdrav

Ispalim na ljude koji niti znaju sto niti zele znati. Secer je globalna roba i kad celni ljudi viro-a na hrtu izjave da ocekuju čupava vremena jer kvota više nema, onda će ozbiljan čovjek to uvažiti.

Sad svi proizvode koliko god mogu i višak šećera je u eu – što se dogada s bilo čim kad nastupi višak. 500 eura više nema.

ipkk cini mi se bolje pliva, imaju bolu bilancu, imaju i razne druge prihode valjda od usluga ili najma prostora, kad bi se udružili s nekim iz hrv ili svijeta i na ovih 400 eura bi mogli poslovati sasvim pristojno. sami ne mogu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sustina jest da nitko ne zna buducnost, to se slažem.

Ali pretpostavke i predivadnja na temelju ponude i potražnje se mogu raditi, dapače – moraju se raditi. Jer inače ako ulažemo anaslijepo u atpl, tpng, ipkk, viro ili u bilo što ciklično bez ikakvih kalkulacija – kako možemo zaraditi. Ne možemo, možemo samo izgubiti. Bez kalkulacija se tenutno trguje sa todexom er to moze vrijediti od 1 lipe do nekoliko tisuća kuna, ali tko normalan želu uložiti više od 2, 3 posto svog portfelja u takvo nešto.

Ovdje je druga stvar – ovdje postoji djelatnost, psotoji biznis, postoji dug, postoji tržište. i jedini način za bilo što zaraditi jest učiti o djeltnosti, o dugu, o tržištu. to je barem moje skromno mišljenje. a ne da kao hasenfefer pobrkamo vlen i uljanik – što je najbolje od svega – mislim da on to nije namjerno, da nesto suicari, nego dosita on tako radi – ulijece bilo gdje bez ikakvog poznavanja predmeta.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Investmir

Hvala na brizi.

Ovdje ja očekivam višestruku korist.

Nije nagovor na ništa.

Ps

Čini mi se da te svrbi ova dionica.
Lp

New Report

Close