IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To si izjavio iako ne znas odakle potjecu ostali poslovni prihodi znaci ne mozes tvrdit nesto sta ne znas, ukazao sam ti da takvi poslovni prihodi postoje svake godine sta znaci da mozemo izuzest da nisu jednokratnog karaktera vec da su dio poslovanja IPKK te onda ne mozes reci da nisu imali dobit jer se ove godine to pojavilo, a nije vec je tako svake godine. Moje misljenje je da su to prihodi od usluzne proizvodnje ali to ne mozemo znati zbog nedostatka informacija ali bi nekako bilo logicno. Ukratko imaju dobit kao i svaka druga firma imaju ostale poslovne prihode kao redovno poslovanje

tI PRIHODI NE POSTOJE SVAK EGODINE JER SU Q3 2017 ONI PORASLI ZA 6 PUTA, 6 PUTA U ODNOSU NA Q3 2016, A UKUPNO gledano sva tri q 2017 naspram tri kvartal 2016 porsli su za 260 posto.

Imate lijepo u izvjescu pa kad se pozivate da ja lazem, enmojte onda vi lagati.

Ja kazem da nisu imali dobit od secera i kazem da mi moramo znati tj. svakako bi treali znatoi sto su ti prihodi jer ti prihodi su slag na torti i oni ne mogu nadomjestit secer.

Kad dode izvjesce za q4, pokrit cu se ušima i ispričati

1. Ako oni budu proizveli vise secerne repe po hektaru i vise secera po hektaru no lani. Javno obecajem,

2. Ako budu poslovali s dobit bez ostalih poslovnih prihoda akel samo prodam secer po 100, rashodi 99.

Moze oklada?

Prihodi postoje svake godine jer morate gledat godinu za godinu ne kvartalno jer se neke stvari ne rade uvijek u istom vremenskom razdoblju znaci kao sta sjetva ne pocme na isti datum tako i prihodi kvartalno variraju znaci prosla godina 89 mil kuna ova za sada 78 mil kuna


1. Ako oni budu proizveli vise secerne repe po hektaru i vise secera po hektaru no lani. Javno obecajem,

Govorimo stalno o proizvodji secera ukupnog jer prihod je prodaja secera kada govorimo o kolicini koliko je proizvedeno onda je rijec o seceru sam si rekao da ce proizvest manje, a proizvodi se secer minjas kako ti odgovara jer logicno je da ako je prinos po hektaru prosle godine bio rekordni da je vjerovatnost da ove godine nece bit s tim da ne znaci da nece biti vise secera ukupno.

2. Ako budu poslovali s dobit bez ostalih poslovnih prihoda akel samo prodam secer po 100, rashodi 99
.”

Ja smatram da su to prihodi iz redovnog nacina poslovanja ti smatras da nisu i sta bih ja sad trebao odbacit prihode iz redovnog poslovanja i kladit se da ce bit dobit bez dijela “prihoda iz redovnog poslovanja” molim te lijepo nasmijavas me

Ignore : renči

U redu – ti gledaj optimistično – očekuj ectra prihode mada ne znas odakle dolaze i ocekuj vise secera mada oni sami kazu da ce biti manje. tvoj novac. tko ne zeli uciti besplatno, moze i uz placanje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


ŽITO: UKIDANJE JE KVOTA ZA ŠEĆER I PRILIKA I OPASNOST ZA ŠEĆERANE

l Kod proizvođača šećerne repe kooperanata Tvornice šećera Osijek koja se nalazi u sustavu tvrtke Žito stanje te kulture ove godine značajno varira od vrlo lošega, na terenima gdje su lošija tla i koja su dobila manje kiše, do vrlo dobroga na kvalitetnijim tlima ili onima koja su lokalno dobila više kiše. “U prosjeku očekujemo lošije prinose za 20-25 % nego prošle godine, negdje na razini 55-60 t/ha, ali uz osjetno više digestije, što je i za očekivati u ovako sušnoj godini. Prema rezultatima pretkampanjskih analiza, digestije očekujemo iznad 17 u prosjeku, pa čak i više, što bi dalo prosječnu proizvodnju šećera od 8-9 tona po hektaru.

http://www.glas-slavonije.hr/342861/7/Ucinit-cemo-sve-da-se-u-sektoru-secera-ne-ponovi-isto-sto-je-bilo-nakon-ukidanja-kvota-za-mlijeko

Niti lažem niti izmišljam. U slavoniji je bila suša i to je bilo za očekivati

60 tona naspram 82 tone je 27 % manje
8 ili 9 tona naspram 11,67 tona je 32 % do 27 % manje.

Ne lažem niti pišem laži. Ako želite ulagati u šećer ili ipkk, a ovo dsada niste znali, ne radite dobro jer ovo se mora proguglati naci jer ja ne znam puno o seceru, napabirčio sam nesto, ali znam da moram u rujnu naci podatke kakva je zetva jer tada počinje zetva i počinju pristjecati podaci i uzorci.

Taj clanak nisam vidio ali opet si u krivu gledaj

Citat iz tvoga clanka za 2017 godinu:

U prosjeku očekujemo lošije prinose za 20-25 % nego prošle godine, negdje na razini 55-60 t/ha, ali uz osjetno više digestije, što je i za očekivati u ovako sušnoj godini. Prema rezultatima pretkampanjskih analiza, digestije očekujemo iznad 17 u prosjeku, pa čak i više, što bi dalo prosječnu proizvodnju šećera od 8-9 tona po hektaru. Tako da u ovoj, 111. po redu kampanji prerade šećerne repe planiramo preraditi 500.000 – 520.000 tona šećerne repe i proizvesti od 75.000 do 80.000 tona šećera iz šećerne repe

A sad gledaj iz revidiranog izvjesca 2016 godine citat :


Tijekom 2016. u Tvornici je prerađeno 74.631,36 t sirovog šećera i 542.938,65 t šećerne repe. Uslužno
je prerađeno 113.690,00 t šećerne repe. Tijekom 2016. pretopljeno je 783,77 t industrijskog šećera. Iz navedene sirovine proizvedeno je ukupno 170.133,69 t bijelog šećera od čega je 95.176,02 t šećer od sirovog šećera, 74.213,10 t šećer od šećerne repe te 744,57 t pretopljenog šećera.

Znaci jednostavno u 2016 je proizvedeno 74 213 t secera iz secerne repe, iz tvoga clanka koliko se ocekuje proizvodnje secera iz secerne repe 75 000 -80 000 t znaci proizvodnja iz secerne repe se ocekuje da ce biti veca od 2016 godine znaci eto ti dokaz vise secera iz secerne repe sam si sebe demantirao :)

Pazi ali drugi dio jednadzbe je proizvodnja od sirovog secera koja je za ovu godinu veca od prosle godine za sada jos ovisi da li ce na kraj godine imat jos dodatne prerade ili ne i o tome ce ovisit da li ce biti proizvedeno vise secera, ali za sada sa svim sta znamo cinjenicno je do danasnjeg datuma da ce proizvodnja secera u tonama biti veca.

Eto mozes i ti malo beslatno ucit 🙂

Ignore : renči

Moze i tako, ja nmema nista protiv.

Samo kazem – nemojte se cuditi rezultatima ipkka ni u pozitivnom ni u negativnom smjeru jer kao sto atpl ne moze ploviti s plusem ispod 10 000 usd, tako ni ipkk ne moze ostvariti dobit ispod 450 euura. sada ne moze. ako dignu produktivnost pa dobiju 12 tona secera po hektaru, onda mogu.

Nije sito požnjeti 80 tona ili 60 tona po hektaru. Ok, zasiješ više hektara, pa dobijes ito secera. ali svaki hektar vise je vise sjemena, vis egnojiva, vise kemikalija tj. vis enovca.

Švabe i francuzi imaju oko 14 ton apo hektar. Cilj nasih sederan aje da dobace do 12 i onda stupa na scenu ono sto vi lkazete – onda svabe ne mogu konkuriati 500 km uokolo hrv jer u tom krugu hrvati mogu siporuciti jeftinije secer. Ovdje ce se voditi bitka za svaku tonu esecera, to je neminovno sad kad nema vise kvota.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Repa je iznimno zahtjevna kultura – svaki hektar je jako skup. i zato svi hoće što bolje prinose.

Nije isto dobit 500 000 tona sa 10 000 hektara puta 50 tona ili 500 000 tona sa 6250 hektara puta 80 tona. Razlika je ogromna u troškovima.

Jedan od razloga zasto je brazil ove gdoine tak dobru zetvu imao je cinjenica da njihova trska je prosjecno stara 3 godine. To znaci da je sada u punom rodu – inactrska traje oko 7 godina. Dakle isti oni nasadi koji su lani dali x tona secerne trske, ove gdoine su dali x plus y. a tako ce i dogodine. Ali u 5 ili 7 godini – e onda vise nece, onda ce urod biti manji.

Ista stvar je sa secernom repom – kalkulacija stoji ili pada s prinosom po hektaru. Lako ej kad je cijena secera visoka, tko te pita. Ali kad je niska,m e onda se svakak kuna gleda.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Moze i tako, ja nmema nista protiv.

Samo kazem – nemojte se cuditi rezultatima ipkka ni u pozitivnom ni u negativnom smjeru jer kao sto atpl ne moze ploviti s plusem ispod 10 000 usd, tako ni ipkk ne moze ostvariti dobit ispod 450 euura. sada ne moze. ako dignu produktivnost pa dobiju 12 tona secera po hektaru, onda mogu.

Nije sito požnjeti 80 tona ili 60 tona po hektaru. Ok, zasiješ više hektara, pa dobijes ito secera. ali svaki hektar vise je vise sjemena, vis egnojiva, vise kemikalija tj. vis enovca.

Švabe i francuzi imaju oko 14 ton apo hektar. Cilj nasih sederan aje da dobace do 12 i onda stupa na scenu ono sto vi lkazete – onda svabe ne mogu konkuriati 500 km uokolo hrv jer u tom krugu hrvati mogu siporuciti jeftinije secer. Ovdje ce se voditi bitka za svaku tonu esecera, to je neminovno sad kad nema vise kvota.

Nemaju svabe i francuzi 14 prosjek je oko 12 mozda malko vise, drugo ono sta te zeznulo u gornjoj kalkulaciji kad si prognozirao manje secera je to isto sta ponavljas sada ,a to je samo ta tona po ha znaci da nista nisi naucio zasto si krivo prognozirao proizvodnju, kad je prinos po ha manji onda je obicno i digestija veca ako se radilo o susi sta zapravo znaci da imas vise secera po ha tako da se taj gubitak malo kompenzira vecim postotkom secera tako da racunica nije uvik tako jednostavna, trece cijena je zadnja koju znam 500 eura po toni ne 450 osim ako se ne varam nisam to puno istrazivio al tako je prijavljeno te po tome radi se u plusu za sada.

Ignore : renči

Nemaju svabe i francuzi 14 prosjek je oko 12 mozda malko vise, drugo ono sta te zeznulo u gornjoj kalkulaciji kad si prognozirao manje secera je to isto sta ponavljas sada ,a to je samo ta tona po ha znaci da nista nisi naucio zasto si krivo prognozirao proizvodnju, kad je prinos po ha manji onda je obicno i digestija veca ako se radilo o susi sta zapravo znaci da imas vise secera po ha tako da se taj gubitak malo kompenzira vecim postotkom secera tako da racunica nije uvik tako jednostavna, trece cijena je zadnja koju znam 500 eura po toni ne 450 osim ako se ne varam nisam to puno istrazivio al tako je prijavljeno te po tome radi se u plusu za sada.

oni sami kazu da ce imati losiju zetvu od lanjske, a ti kazes imat ce bolju – ok. imat ce bolju.

akor adi u plusu – zasto u q3 su natukli 16 milja gubitka – u 2016 su toliko zaradiliu cijeloj godini.

tio n eshvacas jednu stvar – 500 eura je prosla svrsen stvar. to je san koji vise necemo gledati. kvota vise nema, svatko proizvodi koliko god hoce šećera – u članku pise – neki krcaju secer ispod ciejne koštanja – mozda da im javis da se moze prodati po 500 eura – mislim , da ne gube judi bezveze novac.

u q4 će biti gubitak opet – prinos je slabiji, cijene s lose i bit ce jos i gre jer secerni rat u eu je tek poceo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

kad vec nisi mario naci ove podatke o zetvi, naci na internetu ovo sto kazem da ce cijene jos i dolje. to ne kazem ja – to katze jedan od celnih ljudi vira, javno na htv. ako te zanima i ne kvari tvoje lijepe prognoze.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Investmir

Nemoj se uznemiravati, ipkk je stabilna firma sa dobrim fundamentima, šećer brzo skoči kad se najmanje nadaš.
Plus je za sada 16 milijona.
Ps

Očekivam višestruku cijenu tvornice kada se vlasnik odluči na prodaju.
Moje osobno mišljenje nije nagovor na ništa.

Ti se stvarno pravis blesav ljepo ti je dokazano cinjenicno da ce proizvedenog secera od secerne repe biti vise u odnosu na 2016 godinu, a ti i dalje trubis da ce bit losija zetva da po t/ha, ali secera ce biti vise jer od toga se zaradjuje od prodaje secera procitao si dva clanka i mislis da sve znas,.Cijena od 500 eura je zadnja prijavljena prodajna cijena od proizvodjaca evropskoj uniji i to je statistika i isto cinjenica nikakvih 450 eura, cijena moze gore i dole, a to ni vi ni mi ne znamo mozemo samo nagadnjat ali je cinjenica da je zadnja bili 500 eura i tocka kao sta je cinjenica da je zadnja prodajna bila oko 500 eura.

Druga stvar su zalihe za koje govoris da nisu bitne, kako nisu odakle prodaju nego ono sta imaju na zalihama, da li znas da je ipkk u zadnih 5 godina udvostrucio kolicinu zaliha ne zato sta je spremao nego zato sta proizvodi duplo vise od prije 5 godina, ja tu vidim samo jedan smijer, a to je da rastu zadnjih 5 godina jako dobro znaci duplo, jedino cijena secera ce odredit kao i bdi zaradu ali ako bude cijena dobra onda ce i zarada biti brutalna, ali meni je ovdje vise interes prodaja secerane nego to jer to nitko ne moze predvidit, a ti ni ja pogotovo.

Ignore : renči

Malo sam bolje pogledao ova agrokor potrazivanja znaci prijavljena potrazivanja su oko 21 mil, s tim da su priznata potrazivanja u iznosu od oko 7,5 mil, znaci smanjenje od oko 13.5 mil.

Sad potrazivanje od 13.5 mil (pise racuni i dodatak mjenice) je osporeno jer se u tablicama kaze da:

IZNOS SE OSPORAVA JER JE 22.08.2017. PROVEDENA MEĐUSOBNA KOMPENZACIJA OVJERENA OD STRANE VJEROVNIKA I ODOBRENA OD STRANE AGROKORA, TE SE POTRAŽIVANJE PO MJENICAMA UMANJUJE ZA TAJ IZNOS.

Znaci da je taj dio od 13.5 mil kompenziran odnosno naplacen te je u konacnici sveukupno potrazivanje 7.5 mil. Stvarno minimalno potrazivanje u konacnici 🙂

Ignore : renči

Da, to je mjenicni dug, al ukupna izloženost je uključujući taj dug na kraju 2016. godine iznosila 65,7 milijuna kuna. Da li to znaci da je razlika isplaćena ili nije, to mene zanima?

New Report

Close