IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trece tvornica je napravila ove godine EBITDA od 66 mil kuna i dobit od 16 mil kuna, reci da nema dobit je nista drugo nego laz koja je tako jednostavno provjerljiva ?

Oduzmite ostale psolovne prihode pa cete vidjeti kolika je ebitda. Ponvaljam , opstali psolovni prihodi su mrak stvar, to je legitimno i dobro, ali ja ovdje pisem prodaje li ipkk secer ispod cijene ili s premijom – to je sad pitanje svih pitanja. pogledajte tehniku – mislili ljudi dobro je, a oni cijelo vrijem gradevinu rade s gubitkom, a rezzltat popravljaju iz kamata na dane pozajmice. dakle mora se znati operativno i finacijski i too razdvojiti.

Cetvrto zalihe u 3q su 400 mil sta je najvece stanje zaliha u bilo kojoj godini za ipkk u zadnjih 10 godina pa reci da ce zaradit manje jer ce imat manje toga za prodat je isto laz, a tvoja konstatacija da su proizveli manje secera no lani pa dovoljno je otvorit izvjestaj u 3Q gdje citiram pisem:

U izvještajnom razdoblju proizvedeno je 61.647 t šećera, od čega je 42.597 t vlastita, a 19.050 t uslužna proizvodnja. U istom razdoblju u 2016. proizvedeno je 58.368 t bijelog šećera, 4.804 t melase i 16.361 tonu prešanog rezanca.

Znaci proizvedeno je vise, jako jednostavno provjerljivo samo otvorit 3Q ali ne vi morate navest laz zbog cega ?

Kakva je bila žetva 2016 i kakva je sad žetva 2017. 2017 su imali

0 2016 ostvareni su značajno bolj i rezultat i u proizvodnj i Šećerne repe u odnosu na
visegodiSnje prosjeke (prinos 55 t ŠR/ha; digestija 15,5) . Ostvareni prosječni prinos
korijena u 2016. bio je preko 82 t/ha. Sto je povećanje od 49 % u odnosu na višegodišnj i
prosjek- Ostvarena je prosječna digestija od 16p33p Sto je povećanje od 5%. Proizvodnja
bijelog Šećera po hektaru u 2016. ostvarena je u količini 11,671 Bfi/ha, dok je višegodišnj i
prosjek prinosa znatno niž i (7-8 1 BS/ha}. Sto predstavlja povećanje od 55%.

Ko budu proizveli 11 tona po hektaru, jaj cu se vama odmah ispričati. Ja govorim o žetvi, ne govorim o zalihama – nitko normalan nece prodavti po ovim cijenam , ako ne mora, zato su zalihe jer cijena moze potegnuti i gore pa da q4 opet bude lijep kao 2016.

Summa summarum – niti sam ijednu laz napisao niti obicavam pisati lazi. Tko zelči ulagati u secer mora znati da cijena secera je globalna stvar. Carine tu nista vise ne pomazu – JER CARINE MOGU ZASTITI EUROPU S AMOOD UVOZA JEFTINOG SECERA IZV ANA, IZNUTRA NE MOGU A KVOTA VISE NEMA.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Na sva potrazivanja pise racuni

Ignore : renči

Uostalom – treb apostaviti samo jedno pitanje – zasto je ipkk u q3 izgubio 16 milja. Ja tvrdim da to korespndira s cijenom šećera.

Zasto je ipkk u q4 2016 bio zaradio oko 13 milja i izgurao cijelu godinu skupa sa q1 u lijepi plus od 17 milja. Ja tvrdim da je to zbog toga sto je u q4 cijena secera bila iznad 500 eura po toni.

I zato tvrdim da je pitanje prodaje li ipkk secer s dobiti ili gubitkom pitanje svih ptanja jer ostali prihodi tu mogu ili staviti slag na tortu ili ublažiti šokove , ALI NE MOGU PONIŠTITI CIJENU ŠEĆERA.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

I DA NE OSTANE NEIZREČENO – JA SMATRAM DA JE IPK ODLIČNA TVRTKA ODLIČNOG VLASNIKA. I jeftina dionica pri sadasnjim pokazateljima.

Ali isto tako smatram da ljudi trebaju shvatiti da onako kako atpl ovisi o bdi, tako ipkk ovisi o cijeni šećera. STVAR JE APSOLUTNO ISTA JER NE POSTOJE DVA GLOBALNIJA TRZSITA OD TRZISTA BRODSKOG PROSTORA I SECERA.

Atpl se tuce sa kinezima, grcima, panamcima. ipkk se tuče sa indijcima, švabama, brazilcima.

Mi dans doživljavamo jako loše cije šećera ne zbog nečije loše odluke, nego jer

1. Indija je prebacila normu i proizvela 25 miluna tona umjesto 20 miliujuna – 25 posto više

2. Brazil je imao sezonu jako dobru, a msilili su da ce biti prosječna

3. europa je digla proizvdonju zbog ukidnaja kvota

Summa summarum – imas do 10 miljuna tona viska secera i to je kao kad imas brodove, a nemas tere – cijena pada.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

2016 2017
sva tri q q3 sva tri q q3
2. Ostal i poslovni prihodi 30.558.230 6.246.099 78.762.788 38.900.829

Vidite sad u cemu je problem – stavite te prihode iz 2016 u 2017 i sto dobivate – dobivate problem – vi kazete 16 milja dobiti – ja kazem 40 milja vise ostalih prihoda za koje mi ne znamo odakle su i zasto su toliko porasli.

Njihova revid su vrlo cudna, uopće nema revizorskog rdg i bilance, onako po stavcima pa onda biljeske po pojedinim stavkama.

Ako su oni otkrili nesku novu nisu, ako rade nesto novo, neke servise itd. odlično. Ali ako su prodali neku movinu, pa zato su sad u plus, ja bih to volio znati – a ne mogu saznati jer ne špiše u revidiranom izvješću – A CIJELA POANTA REVIZORSKOG IZVJESCA SU BILJESKE, ZAR NE.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


2016 2017
sva tri q q3 sva tri q q3
2. Ostal i poslovni prihodi 30.558.230 6.246.099 78.762.788 38.900.829

Vidite sad u cemu je problem – stavite te prihode iz 2016 u 2017 i sto dobivate – dobivate problem – vi kazete 16 milja dobiti – ja kazem 40 milja vise ostalih prihoda za koje mi ne znamo odakle su i zasto su toliko porasli.

Njihova revid su vrlo cudna, uopće nema revizorskog rdg i bilance, onako po stavcima pa onda biljeske po pojedinim stavkama.

Ako su oni otkrili nesku novu nisu, ako rade nesto novo, neke servise itd. odlično. Ali ako su prodali neku movinu, pa zato su sad u plus, ja bih to volio znati – a ne mogu saznati jer ne špiše u revidiranom izvješću – A CIJELA POANTA REVIZORSKOG IZVJESCA SU BILJESKE, ZAR NE.

Sve ima na RGFI Fina odnosno u sudskom registru. Revizor za 2016. bio je Deloitte i objavljeno je cjelovito izvješće.


Trece tvornica je napravila ove godine EBITDA od 66 mil kuna i dobit od 16 mil kuna, reci da nema dobit je nista drugo nego laz koja je tako jednostavno provjerljiva ?

Oduzmite ostale psolovne prihode pa cete vidjeti kolika je ebitda. Ponvaljam , opstali psolovni prihodi su mrak stvar, to je legitimno i dobro, ali ja ovdje pisem prodaje li ipkk secer ispod cijene ili s premijom – to je sad pitanje svih pitanja. pogledajte tehniku – mislili ljudi dobro je, a oni cijelo vrijem gradevinu rade s gubitkom, a rezzltat popravljaju iz kamata na dane pozajmice. dakle mora se znati operativno i finacijski i too razdvojiti.

Te poslovne prihode cu oduzet ako mi dokazes da su to jednokratne stavke koje iskrivljuju sliku o poslovanju ali koliko vidim ne mozes, sam kazes da ne znas o cemu se radi prema tome ne mozes ih ni izuzimat s tim vise jer se svake godine pojavljuju, da su se samo jednom pojavile onda bih i ja uzeo da su jednokratne s obzirom da se svake godine pojavljuju onda je logicno da su sastavni dio poslovanja.

Cetvrto zalihe u 3q su 400 mil sta je najvece stanje zaliha u bilo kojoj godini za ipkk u zadnjih 10 godina pa reci da ce zaradit manje jer ce imat manje toga za prodat je isto laz, a tvoja konstatacija da su proizveli manje secera no lani pa dovoljno je otvorit izvjestaj u 3Q gdje citiram pisem:

U izvještajnom razdoblju proizvedeno je 61.647 t šećera, od čega je 42.597 t vlastita, a 19.050 t uslužna proizvodnja. U istom razdoblju u 2016. proizvedeno je 58.368 t bijelog šećera, 4.804 t melase i 16.361 tonu prešanog rezanca.

Znaci proizvedeno je vise, jako jednostavno provjerljivo samo otvorit 3Q ali ne vi morate navest laz zbog cega ?

Kakva je bila žetva 2016 i kakva je sad žetva 2017. 2017 su imali

0 2016 ostvareni su značajno bolj i rezultat i u proizvodnj i Šećerne repe u odnosu na
visegodiSnje prosjeke (prinos 55 t ŠR/ha; digestija 15,5) . Ostvareni prosječni prinos
korijena u 2016. bio je preko 82 t/ha. Sto je povećanje od 49 % u odnosu na višegodišnj i
prosjek- Ostvarena je prosječna digestija od 16p33p Sto je povećanje od 5%. Proizvodnja
bijelog Šećera po hektaru u 2016. ostvarena je u količini 11,671 Bfi/ha, dok je višegodišnj i
prosjek prinosa znatno niž i (7-8 1 BS/ha}. Sto predstavlja povećanje od 55%.

Ko budu proizveli 11 tona po hektaru, jaj cu se vama odmah ispričati. Ja govorim o žetvi, ne govorim o zalihama – nitko normalan nece prodavti po ovim cijenam , ako ne mora, zato su zalihe jer cijena moze potegnuti i gore pa da q4 opet bude lijep kao 2016.

Summa summarum – niti sam ijednu laz napisao niti obicavam pisati lazi. Tko zelči ulagati u secer mora znati da cijena secera je globalna stvar. Carine tu nista vise ne pomazu – JER CARINE MOGU ZASTITI EUROPU S AMOOD UVOZA JEFTINOG SECERA IZV ANA, IZNUTRA NE MOGU A KVOTA VISE NEMA.

A moj komentar je bio na ovi tvoj citat

A zaradit će još i manje jer su proizveli manješećera no lani i jer ej cijena pala iu svijeti i unutar eu.

Znaci ustvrdio si da su proizveli manje gdje sam te citatom od izvjesca za stanje od prije mjesec dana demantirao jer kazu jako jasno da su proizveli vise znaci opet bez ikakvih cinjenica pretpostavljas o proizvodnji iako te jasno demantira izvjestaj o vecoj proizvodnji znaci ne mozes tvrdit da ce proizvest manje na temelju cega si taj zakljucak donio daj izvor, a ne pretpostavke o proslogodisnjem rekordnom izvoru pa na temelju toga kreiras zakljucak o ovoj godini ?

Ignore : renči


Prije nego takvo nesto komentiras onda prvo pogledaj kako treba stanje ponekad znas ljepo napisat realno ali s ovakvim postovima samo padnes u ocima ?

Ako nisi znao nece francuz npr prodavat ovdje nikakakv secer jer postoji odredjena racunaca na kojoj udaljenosti se isplati to radit zato se ide u kupnju tvornica na drugim lokacijama to je vec poznata stvar .

Francuz i svabo proizvedu i dop 14 tone po hektaru, nas prosjek je 8, lani 11 i nesto i toj rekord. Svatko će prodavati gdje god stigne jer ako se viru isplati slati secer u jemen, onda se bome i svabi isplati poslati secer u zadnjui kutak europe.

Drugo ostali poslovni prihodi su isto prihodi osim ako nisu jednokratnog karaktera pa se onda moze reci o jednokratnom ucinku, ako pogledas prijasnje izvjestaje taj dio ostalih prhoda je uvik prisutan npr prosle godine 90 mil, tako da tu nije nikakva rijec o nekim prihodima koji su samo eto sada spasili stvar vec o regularnim prihodima.

Trazio sam, ali u revidirano nigdje nema objasnjena ta stavka – to je ili iznajmljivanje nekih prostora ili neka usluzna djelatnost, ne znam. ti prihodi su mila majka i toi prihodi su dobro dosli, i svaka ozbiljna tvrtka ima ih i treba ih imati sto vise, ALI ONI NE SMIJU ZABASURITI OSNOVNO PITANJE – PRODAJE LI IPKK SECER S PLUSEM ILI S MINUSOM. JA VIDIM MINUS JER PRIHODI OD PRODAJE SU MANJI OD TRSOKOVA. TO SE MORA ZNATI JER TO JE 90 PSOTO PRIHODA. NAPR NA 30 09 424 NASPARAM 475

Apropo toga – ako tko zna o cemu je tu rijec, hoce lit otrajati ili ce odjednom prestati, molim napisati. To je jako vazno, pobvaljam, nisam uspio naci u revdiranom.

Kod secera je udio transportacijskih troskova jako velik te se ne isplati dovozit s velike udaljenosti ako u blizini postoji netko tko moze konkurirat jer iako je u blizini netko manje konkurentan on opet moze biti konkurentan bas zbog tih transportnih troskova, negdje je u clanku vec spomenuto od nekoga iz industrije da se radi cini mi se od oko 1000km udaljenosti odakle je isplativo.

izjavio si :
Tvornica nema dobit – dobit je od ostalih poslovnih prihoda , pogledajte izvjesce, ne od prodaje šećera. Na prodaji šećera oni u ovoh godini nisu zaradili ništa.

To si izjavio iako ne znas odakle potjecu ostali poslovni prihodi znaci ne mozes tvrdit nesto sta ne znas, ukazao sam ti da takvi poslovni prihodi postoje svake godine sta znaci da mozemo izuzest da nisu jednokratnog karaktera vec da su dio poslovanja IPKK te onda ne mozes reci da nisu imali dobit jer se ove godine to pojavilo, a nije vec je tako svake godine. Moje misljenje je da su to prihodi od usluzne proizvodnje ali to ne mozemo znati zbog nedostatka informacija ali bi nekako bilo logicno. Ukratko imaju dobit kao i svaka druga firma imaju ostale poslovne prihode kao redovno poslovanje.

Ignore : renči

Znaci ustvrdio si da su proizveli manje gdje sam te citatom od izvjesca za stanje od prije mjesec dana demantirao jer kazu jako jasno da su proizveli vise znaci opet bez ikakvih cinjenica pretpostavljas o proizvodnji iako te jasno demantira izvjestaj o vecoj proizvodnji znaci ne mozes tvrdit da ce proizvest manje na temelju cega si taj zakljucak donio daj izvor, a ne pretpostavke o proslogodisnjem rekordnom izvoru pa na temelju toga kreiras zakljucak o ovoj godini ?

Ja govorim o žetvi 2017 – žetva 2017 počinje u rujnu – t što su oni požnjeli u rujnu i to koliko tone secerne repe su pounjeli u 2017 po hektarui i to koliko ce iz ofa izvuci zavisno o digestiji po hektaru – TO MI NE ZNAMO JER TO SE TEK SADA RADI A JA TVRDIM ADA CE BIT 25 POSTO SLABIJE NEGO LANI A TO VRDIM JER SU TO ONI SAMI REKLI. PROGUGLAJTE.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

To si izjavio iako ne znas odakle potjecu ostali poslovni prihodi znaci ne mozes tvrdit nesto sta ne znas, ukazao sam ti da takvi poslovni prihodi postoje svake godine sta znaci da mozemo izuzest da nisu jednokratnog karaktera vec da su dio poslovanja IPKK te onda ne mozes reci da nisu imali dobit jer se ove godine to pojavilo, a nije vec je tako svake godine. Moje misljenje je da su to prihodi od usluzne proizvodnje ali to ne mozemo znati zbog nedostatka informacija ali bi nekako bilo logicno. Ukratko imaju dobit kao i svaka druga firma imaju ostale poslovne prihode kao redovno poslovanje

tI PRIHODI NE POSTOJE SVAK EGODINE JER SU Q3 2017 ONI PORASLI ZA 6 PUTA, 6 PUTA U ODNOSU NA Q3 2016, A UKUPNO gledano sva tri q 2017 naspram tri kvartal 2016 porsli su za 260 posto.

Imate lijepo u izvjescu pa kad se pozivate da ja lazem, enmojte onda vi lagati.

Ja kazem da nisu imali dobit od secera i kazem da mi moramo znati tj. svakako bi treali znatoi sto su ti prihodi jer ti prihodi su slag na torti i oni ne mogu nadomjestit secer.

Kad dode izvjesce za q4, pokrit cu se ušima i ispričati

1. Ako oni budu proizveli vise secerne repe po hektaru i vise secera po hektaru no lani. Javno obecajem,

2. Ako budu poslovali s dobit bez ostalih poslovnih prihoda akel samo prodam secer po 100, rashodi 99.

Moze oklada?

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Znaci ustvrdio si da su proizveli manje gdje sam te citatom od izvjesca za stanje od prije mjesec dana demantirao jer kazu jako jasno da su proizveli vise znaci opet bez ikakvih cinjenica pretpostavljas o proizvodnji iako te jasno demantira izvjestaj o vecoj proizvodnji znaci ne mozes tvrdit da ce proizvest manje na temelju cega si taj zakljucak donio daj izvor, a ne pretpostavke o proslogodisnjem rekordnom izvoru pa na temelju toga kreiras zakljucak o ovoj godini ?

Ja govorim o žetvi 2017 – žetva 2017 počinje u rujnu – t što su oni požnjeli u rujnu i to koliko tone secerne repe su pounjeli u 2017 po hektarui i to koliko ce iz ofa izvuci zavisno o digestiji po hektaru – TO MI NE ZNAMO JER TO SE TEK SADA RADI A JA TVRDIM ADA CE BIT 25 POSTO SLABIJE NEGO LANI A TO VRDIM JER SU TO ONI SAMI REKLI. PROGUGLAJTE.

Znaci pretpostavljate da ce biti manje opet bez dokaza i cinjenica ali vrlo jednostavno dajte mi link na kojem govore da ce proizvodnja secera biti manja 2017 godini ako ste vi to procitali, ja to nisam vidio.

Ignore : renči

ŽITO: UKIDANJE JE KVOTA ZA ŠEĆER I PRILIKA I OPASNOST ZA ŠEĆERANE

l Kod proizvođača šećerne repe kooperanata Tvornice šećera Osijek koja se nalazi u sustavu tvrtke Žito stanje te kulture ove godine značajno varira od vrlo lošega, na terenima gdje su lošija tla i koja su dobila manje kiše, do vrlo dobroga na kvalitetnijim tlima ili onima koja su lokalno dobila više kiše. “U prosjeku očekujemo lošije prinose za 20-25 % nego prošle godine, negdje na razini 55-60 t/ha, ali uz osjetno više digestije, što je i za očekivati u ovako sušnoj godini. Prema rezultatima pretkampanjskih analiza, digestije očekujemo iznad 17 u prosjeku, pa čak i više, što bi dalo prosječnu proizvodnju šećera od 8-9 tona po hektaru.

http://www.glas-slavonije.hr/342861/7/Ucinit-cemo-sve-da-se-u-sektoru-secera-ne-ponovi-isto-sto-je-bilo-nakon-ukidanja-kvota-za-mlijeko

Niti lažem niti izmišljam. U slavoniji je bila suša i to je bilo za očekivati

60 tona naspram 82 tone je 27 % manje
8 ili 9 tona naspram 11,67 tona je 32 % do 27 % manje.

Ne lažem niti pišem laži. Ako želite ulagati u šećer ili ipkk, a ovo dsada niste znali, ne radite dobro jer ovo se mora proguglati naci jer ja ne znam puno o seceru, napabirčio sam nesto, ali znam da moram u rujnu naci podatke kakva je zetva jer tada počinje zetva i počinju pristjecati podaci i uzorci.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close