IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

onda siu na pravom mjestu jer je leon pojasnio već dosta toga, a najvažnije od svega da eu tržište i svjetsko tržište šećera su dva različita svijeta. Globalne cijene čini mi se više utjecaja imaju na viro jer tamo preko francuza izgleda pokušavaju prodrijeti u afriku i bliski istok. Eu je zaštićena vatrozidom od 400 eura, ako se ne varam po toni tako da nitko ne moze proizvesti šećer tako jeftino da mu se uz carinu isplati to prodati na eu tržištu.

najesen prestaju kvote, no što je s carinama – kakve su najave ili mozda vec i doneseni propisi – koliko će to još vrijediti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




LeoNT

Koliko je IPKK izlozen AGROKOR-u, imas li taj podatak?

Ako postoji izlozenost pretpostavljam da je to samo u Accounts Receivables, znaci kao dobavljac?


68mil. + 21 mil. mjenica
[/quote]

mllr

Hvala na informaciji

Pretpostavljam da se referiras na revidirano izvjesce 2016.

Mjenice 21 MHRK (pdf stranica 78)
Ovih 68 MHRK … kako si dosao do toga?

Ja sam nasao na pdf stranici gdje se govori o 65.7 MHRK od najvece grupe kupaca u zemlji (prevedeno kupci koji kupuju najvece kolicine robe pretpostavljam)

[/quote]
piše da se odnosi na dva kupca, a ne bi me čudilo da je vukao i Konzum i Velpro, a možda je išlo i za BiH


Kao sto svi znamo zbog ekskluzivnog prava prodaje na EU trzistu kao i ukidanja kvota i mogucnosti plasmana na Svjetsko trziste nakon 9. mjeseca ove godine, ova dionica jest debelo podcjenjena

Problemi koji mogu zakociti rast:

1. Aktualni problem izlozenosti AGROKOR-u

Ono sto imamo s kraja 2016. je stanje prije nego sto je AGROKOR poceo svoj labudji pjev, ali takodjer ne tako daleko od pocetka krrize. Znaci mozemo to uzeti kao referencu
Od ovih 65.7 MHRK potrazivanja od najvecih kupaca, to ne mora biti samo KONZUM, moze biti da je dio u KAUFLAND-u, Lidl-U, ostalim lancima
Mjenice su pretpostavljam 100% vezane za AGROKOR

2. Zito kao vecinski dionicar

Zito kao vlasnik 85.25% + valstite dionice 4.35%
Koliko je realna mogucnost istiskivanja malih dionicara?


može delistirati, ali za istiskivanje treba 95 % , a tromjesečni prosjek nam za sada ide na ruku, ispod trenutne cijene nema šanse, tako je Zadro davio dioničare Sladorene ispod 100 kn na burzi, ali je ipak platio oko 160 kod istiskivanja, ovisnici su to o šećeru, ima tu para

i naš mali gazda, piše bacio oko,
http://www.seebiz.eu/belje-izaziva-najveci-interes-potencijalnih-kupaca/ar-160768/

Da, IPKK moze svoja potrazivanja prema Agrokoru prelomiti/naplatiti i u imovini (nesto zemlje, poneka farma, itd…).

To bi za nas bila također dobra opcija…

Ako ništa drugo u svinjama, znat će gazda od toga napraviti dobre kobasice. Nije direktno vezano za temu budući da je samo mala svinjogojska farma u sklopu IPKK, ali kako vam se čine Pipunićeve salame i pršut, ima nekakvu šansu na tržištu?

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Da, IPKK moze svoja potrazivanja prema Agrokoru prelomiti/naplatiti i u imovini (nesto zemlje, poneka farma, itd…).

neće oni naplatiti ništa mimo velikih vjerovnika s hipotekama (banke), a oni će se najprije za sebe pobrinuti, a mali poput IPKK vjerojatno će imati gadne otpise

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Da, IPKK moze svoja potrazivanja prema Agrokoru prelomiti/naplatiti i u imovini (nesto zemlje, poneka farma, itd…).

To bi za nas bila također dobra opcija…


većina zemlje je državna u koncesiji, tako da se eventualno može računati da bi država to mogla dati novim koncesionarima, inače je Toda davao velikodušno oko 400 kn/ha, dok OPGovci potežu i do 2000 kn/ha,
p.s. ma da, nije ni to po 400 platio, ostao dužan, a poticaje sve naplatio, cirkus


Ako ništa drugo u svinjama, znat će gazda od toga napraviti dobre kobasice. Nije direktno vezano za temu budući da je samo mala svinjogojska farma u sklopu IPKK, ali kako vam se čine Pipunićeve salame i pršut, ima nekakvu šansu na tržištu?

za sada uspješno prolaze u socijalnim samoposlugama, oni uzimaju sve ponuđeno, ali ima jedna malo interesantnija stvar vezana za izvoz, zadnji dio članka, da se ne zamarate previše

Najviše uvozimo ova tri proizvoda

Secer u EU i dalje stabilno oko 500 eura. Najnoviji izvjestaj za EU trziste secera:

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/market-situation_en.pdf

Vjerojatno jos jedan dobar kvartal za IPKK.

Inace, jucer sam vidio da se u Pevecu prodaje osjecki secer. Ne znam jel to samo u Osijeku ili je i u ostalim centrima po Hrvatskoj. Zanimljiv kanal prodaje. 😀


Secer u EU i dalje stabilno oko 500 eura. Najnoviji izvjestaj za EU trziste secera:

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/market-situation_en.pdf

Vjerojatno jos jedan dobar kvartal za IPKK.

Inace, jucer sam vidio da se u Pevecu prodaje osjecki secer. Ne znam jel to samo u Osijeku ili je i u ostalim centrima po Hrvatskoj. Zanimljiv kanal prodaje. 😀


vidio sam i ja reklamu, malo im je cijena niska u mlpr, 5,49 dok su neki već na 6,49

http://www.seebiz.eu/tolusic-ukidanje-kvota-za-secer-veca-prilika-nego-opasnost/ar-162696/

New Report

Close