IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena secera u EU je stabilna cijelu ovu godinu, a posto su zalihe secera u EU najmanje u zadnjih 10 godina i trziste je doslovno suho ocekujem peak cijena secera u EU u trecem kvartalu i jos jedan dobar IPKK kvartal.

to je to – cijena oko 500 eur je profitabilna, ali samo za najbolje. znam da je zadro bio izjavio da im je cilj podic produktivnost tako da oko 500 eura budu u plusu jer cijene od 550 ili 600 eurq, to je lijepa proslost koja tesko da ce se ponoviti,

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne stignem pogledati, izvještaj zasladio dan? Krasno! Možda smo otvorili koji hotel kad je cukar loš biznis?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

u planu je još proizvesti preko 70 000t do kraja godine, a do sada je proizvedeno 43000, kakav rezultat predviđate za 3 i 4 Q, ima li još pesimista

Konzervativno, cca 35-40 kuna po dionici dobit 2017. godine. Trenutno je oko 22.

A jesu se osvrnuli na regresne mjenice i potraživanja pretpostavljam prema Agrokoru u izvješću?

Koliko ja vidim, a možete i vi pogledati u revidiranom financijskom izvješću na stranicama sudreg.pravosudje.hr pa lijepo gore upišite Termes grupa i odscrollajte do dna stranica pa klik na godišnje financijsko izvjšeće za 2016. godinu pa na str. 91 – Točka 30. Događaji nakon datuma bilance….

Koje oni očito skrivaju jer na njihovom sajtu Termes grupe nema tog revidiranog izvješća, a ni na stranicama burze, samo njihov uradak.

Uglavnom, tamo piše… citiram: Potraživanja od kupaca iskazana u bilješci 19 uključuju i potraživanja od 65.710 tisuća kuna te primljene mjenice u bilješci 23 koje uključuju iznos od 21.026 tisuća kuna prema grupi kupaca kod koje je nakon datuma izvještavanja počeo proces potencijalne reorganizacije i promjene poslovnog modela. u trenutku odobravanja financijskih izvještaja proces je tek započet te su potencijalni efekti (ako će ih biti) neizvjesni, ali uprava očekuje da će uspjeti naplatiti cijeli iznos potraživanja.

Ja nisam baš u to siguran, al mi je zanimljivo da su i oni očito izloženi nekome kome se očito je ne smije spominjati ime. Ja mislim da će svi morati nešto otpisati kad za to dođe vrijeme, pa imajte to na umu. Al ponavljam, zanimljiva mi njihova netransparentnost i očito je skrivanje tog navoda. Evo i dokaza… klik na revidirano izvješće iz 2015. radi, a iz 2016. ne radi. Zanimljivo… http://www.termesgrupa.hr/hr/index.php/odnosi-s-investitorima/revizorskaizvjea.html

Nista nije skriveno:

http://zse.hr/default.aspx?id=77905

@Vauvau Evo moj komentar od prije mjesec dana:


U revizorskom izvještaju kažu da im je izloženost prema Agrokoru na kraju 2016. bila 86,7 mil. kn. Od toga 65,7 mil. kn u potraživanjima i 21 mil. kn u mjenicama.

Ništa se ne skriva. Revizorski izvještaj objavljen je na stranici burze .

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Nije, a onda isprika… no nisam vidio nigdje da je netko to do sada spominjao. Pa imajte na umu da postoji izloženost.

Nakon ovog izvjestaja:

P/S = 0,23
P/E = 4,46
P/B = 0,32
BVPS = 366,32
EPS = 26,64

Novi izvjestaj od 27.7.:

https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/market-observatory/sugar/doc/price-reporting_en.pdf

Cijene secera u EU, stabilne i jos malo prema gore (prosjecna: 497eur)

leon, sto mozemo zaključiit iz ivaseg izvjestaja i usporedbe cijena q2 2016-q2 2017 – ako ja oo dobro tumačim , točka preokereta nije nastupila kod ipkk – oni su uredno radili te još i snizili srazmjerno troškove.. ali, lani je cijena plutala oko 450 eura, a sad oko 500 eura – i to je to – na 450 eura ipkk je vec profitabilan (uz pretpostavku pristojnog uroda te godine), oko 500 eura ipkk vec mlati ozbiljne pare. jel se moze tako reci.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ono sto se najvise moze vidjeti iz ovih izvjestaja je da cijena secera u EU nikako ili vrlo malo ovisi o cijeni secera u svjetskom trzistu na koju se svi referenciraju.

Pad cijene dionice je bio (velikim) dijelom vezan i za taj pad cijene secera na svjetskom trzistu i taj pad je ocito neopravdan.

3Q je prosle godine bio negativan zbog toga sto su morali prodati spekulativne zalihe (na cemu su ostvarili preko 20 miliona kuna gubitka), a ove godine mislim da ce biti jako dobar.

IPKK (secerana, farme, nekretnine koje daju u najam) trenutno ima trzisnu kapitalizaciju nesto vecu od 20 miliona eura.

New Report

Close