IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cek netko lupi 1 komad po 130 na zatvaranju i sad je vama ovo pad od 15%? pa po ovoj cijeni se trguje danima

neće biti baš tako, po 1 kom, možda ste ranije krenuli na izlet, evo

Datum Prva Najviša Najniža Zadnja Prosječna Promjena % Broj transakcija Količina
28.4.2017 124,90 134,00 120,02 133,90 132,49 15,36 27 519

Promet 68.761,07

http://m.nasdaq.com/markets/sugar.aspx

i ?

U ponedjeljak će biti najvjerojatnije ispod 16 kao i sve ove dane.
Nitko sretniji od mene da ne budem u pravu.

Evo nas sa cukarom i na 14$ se trži na Nasdaqu..loše da lošije ne može biti.
Ovo više sada proizvodnja u gubitku.


Evo nas sa cukarom i na 14$ se trži na Nasdaqu..loše da lošije ne može biti.
Ovo više sada proizvodnja u gubitku.

to vam je kolega prolazna cijena,nadajmo se da nije prolazna na dolje


Evo nas sa cukarom i na 14$ se trži na Nasdaqu..loše da lošije ne može biti.
Ovo više sada proizvodnja u gubitku.

noiz
izgleda prilicno frustrirajuce, ali problem su uvijek spekulanti i sentiment koji stvaraju biased analiticari

Sezona u Brazilu bi mogla biti dosta ispod ocekivanja tako da treba svakako biti strpljiv ovdje

Ne znam da li pratis sugarcane.org statistiku koja se update-a prilicno frekventno:

http://sugarcane.org/media-center/sugarcane-statistics/2017

Nisam ovo pratio do sada, hvala za link iako podaci u njemu zaista nisu obećavajući za sada.
Šteta da je evo samo naprimjer gdje ja pratim sa 19$ palo nadomak 14$ u niti 100 dana.
Cijena šećera i ovaj Agrokor lijepo je zatuko dionicu a čini mi se da i nismo još dotakli dno.

Kako ja promatram ovu dionicu:

1. Free float je jako mali
2. ZSE je jako plitko trziste

Tesko je uci bez da se cijena pomjeri +25% ili izaci gdje bi trebalo prihvatiti decline -25%. Moja procjena je da ce se u jednom trenutku ovdje dogoditi preuzimanje i to je jedini razlog za sjediti u ovoj dionici.

Nekako ovo oko preuzimanja mi je još na dugom štapu za sada.

noiz
u pravu si, nije vidljivo na horizontu i s obzirom da ova dionica ima underlaying commodity odnosno secer koji ce definitivno odrediti i cijenu dionice mozemo samo pratiti supply/demand sugar drivers.

1. Proizvodnja Brazila kao najveceg izvoznika estimate 35.2 MT
2. Cijena Etanola, ako raste automatski Brazil proizvodi vise etanola, a manje secera
3. Brazilian Real, treba nam jak Real da bi secer iz brazila bio manje konkurentan, nedavni pad Real-a zbog politicke situacije u Brazilu je moze biti srusio i cijenu secera
4. Ukidanje kvota u EU 01-10-2017 moze biti pozitivno za IPKK ovisno o njihovom “Marginal cost of Production”
5. EU sugar production increase to 19.3 MT (prethodna godina 15 MT) zbog tocke 4
6. Ostali veliki igraci/izvoznici India Thailand (treba pratiti vremenske prilike i output prognoze)
7. Corn price, definitivno za sugar je dobro da je cijena kukuruza visoka, jer bi mogla podici cijenu ethanol-a i smanjiti proizvodnju “zamjenskog secera” fructose corn syrup

Da li netko ima informacije o demand drivers?

Dobro si ti informiran i bilo bi dobro da se češće javljaš na forumu sa takvim podacima.
Nadam se da će kad skinu te kvote u 10mj. napokon u 2018 krenuti malo jače i proizvodnja i zarada ako uz to nam i cijena šećera bude naklonjena naravno.
Do onda nadam se da će i ova močvara od Agrokora bar donekle biti riješena.

New Report

Close