IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gdje si vidio 1Q?

http://www.hanfa.hr/SRPI/HR/2017/2017_04_28-403946_pdf.pdf

Jako sam zadovoljan izvjestajem. Bolje nego sam ocekivao. Biti ce ovo odlicna godina za secerane.

nije loše,,ali ne znam zašto nije i na Zagrebačkoj Burzi izašo FI za 1Q.

Videi se kakvi sve trguju dionicom, nema još izvještaja za prvi kvartal

Gledam malo Viro, prihodi 207 milijuna a dobit 10 milijuna, smanjili dovoljno i dug pa uspoređujem sa IPKK i da li je moglo bolje. Treba napomenuta da su sa francuzima u lakšoj poziciji. Nadam se i kod nas uskoro neka akvizicija ili prodaja.


Gledam malo Viro, prihodi 207 milijuna a dobit 10 milijuna, smanjili dovoljno i dug pa uspoređujem sa IPKK i da li je moglo bolje. Treba napomenuta da su sa francuzima u lakšoj poziciji. Nadam se i kod nas uskoro neka akvizicija ili prodaja.

Ne znam sta konkretno hoces rec i sta usporedjujes, sta je bolje sta je losije, osim sta sam svatio da usporedjujes nesto :O

Ignore : renči

Pa sa šećerom kao cikličnom proizvodu treba kalkulirati i znati kako izvuči najviše pa sam gledao kako tamo a kako tu se “bore” sa tim. Kažem u prednosti si i jer sa francuzima su sigurno neke troškove smanjili pa je valjda i lakše zaradit više i imat bolju maržu recimo.

To sve sta ti kazes kazes je na temelju onako subjektivnog dojma, kao trebali bi jer su francuzi tu itd.To ne znaci nista za konkretnu usporedbu sluze podaci prije i poslje koliko je tko napredovao ili nazadavao da mozemo dat neku relevantnu usporedbu ili ako znas da su francuzi vec na isti nacin negdi tako usli pa da mozemo usporedjivat koliko je njihov utjecaj imao.Recimo ako gledamo ovaj kvartal meni je zanimljvo da je Ipkk sa manjim prihodom imao vecu dobit s tim da je ebit ipkk pozitivan dok kod Vira je isti negativan te da im je prakticki dobit prvog kvartala dosla iz financijskih prihoda koji su jednokratnog karaktera s tim da je zanimljiv podatak isto da su zalihe u istom razdoblju kod Ipkk porasle za 30 000 dok su se kod vira smanjile za 40 000.S tim da je jedan kvartal malo za neku usporedbu.

Uostalom ovdje je u konacnici bitnije kako se cijena secera krece te je bolje biti vise upucen u samo trziste secera nego u samu dionicu.

Ignore : renči

Da Viro nije imao onu jednokratnu stavku nebi se njemu toliko dobit digla slažem se. To me najviše zanimalo tko sa kolko prihoda ima zapravo veći postotak dobiti nakraju kao neki pokazatalj efikasnosti iako to ustvari i nije neki pokazatelj. Puno više utječe cijena šećera a na kraju tko bolje zalihe koristi zapravo. Ja sam zadovoljan sa FI jer je jako dobar a godina je tek krenula.

Ovo su dobro odigrali – u q1 su zapravo obustavili proizvodnju 99 posto (vidi rashode – sirovine i materijali), a prodavali su prethodno načinjene zalihe – smanjenje zaliha je 80 milja. Zalihe su rashodima knjiže po trošku proizvodnje, a u prihodima po kuopordajnoj cijeni- razlika jednako ebit. ebit uslijed pozitivnih neto kamata još nešto poraste i dolazimo do neto rezultata ispod crte za q1

Ali, onako odoka, cijena po kojoj je prodano 80 milja zaliha je tava da je odbacila tek 10ak milja dobiti – ispod 500 eura po toni u šećeru nema zarade, ne samo kod ipkk ili kod hrv šećerana, uopće se u europi šećer ne može prodavati ispod 500 eura a da se nešto zaradi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ovo su dobro odigrali – u q1 su zapravo obustavili proizvodnju 99 posto (vidi rashode – sirovine i materijali), a prodavali su prethodno načinjene zalihe – smanjenje zaliha je 80 milja. Zalihe su rashodima knjiže po trošku proizvodnje, a u prihodima po kuopordajnoj cijeni- razlika jednako ebit. ebit uslijed pozitivnih neto kamata još nešto poraste i dolazimo do neto rezultata ispod crte za q1

Ali, onako odoka, cijena po kojoj je prodano 80 milja zaliha je tava da je odbacila tek 10ak milja dobiti – ispod 500 eura po toni u šećeru nema zarade, ne samo kod ipkk ili kod hrv šećerana, uopće se u europi šećer ne može prodavati ispod 500 eura a da se nešto zaradi

Nisu nista odigrali vec pri kraju kampanje su rekli da ce zavrsit kampanja do kraja godine nekad se ista produzi na prvi mjesec ovisi do godine, a obicno oko 15.3 pocme kampanja prerade sirovog secera, vidljivo po zalihama da su se gotovi proizvodi prodavali, a da je sirovina u isto vrijeme nabavljena za preradu.

https://www.agroklub.com/ratarstvo/2016-je-bila-dobra-za-proizvodjace-secerne-repe/29780/

Ove zalihe i njihovo vodjenje i troskove je uvik nezgodno povezat 🙁

Ignore : renči

Zalihe su i sirovine i gotova roba – pa nisu valjda sirovu repu prodavali. A nešto su morali prodati jer bi inače imali 0 kn prihoda.

Ako nisu ništa proizveli, a sami pišu da nisu, a nešto su prodali, a izvješće kaže da jesu, onda su prodali stari šećer i to su ga prodali onoliko koliko na skladištu vrijedi 81 milju, a u na tržištu vrijedi ca 150. iz te razlike opoplaćali su sve i ostali oim je što im je ostalo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close