IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@LeoNT

Da li to znaš ili pretpostavljaš?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

pretpostavljam da nije po veličini, jer bi u tom slučaju bili izloženi više nego li su ukupne zalihe, osim toga valjda su povukli i nešto repromaterijala za novu sjetvu, ako nisu onda nisu normalni

evo;

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/kompletan-spisak-tko-je-a-tko-nije-pristupio-agrokorovoj-promemoriji-iz-koncerna-objavili-listu-banaka-i-dobavljaca-koji-su-potpisali-dokument/5956182/

ako banke nisu poredane po veličini, mislim da nisu ni dobavljači, u zadnjem izvješću ukupna potraživanja su 100 338 397, tako da ………….. moglo bi biti oko 10-ak mil.

Ok, sad znamo zašto je uz pad cijene šećera cijena dionice toliko pala.

Popis dobavljača mi ne izgleda nasumičan. U prvih 30 su velika imena Franck, Vindija, AWT (najveći distributer), Atlantic, Kraš, Dukat, Saponia, Podravka, Coca Cola itd. Na kraju popisa su no-name firme.

I za financijske institucije mislim da su poredane po veličini izloženosti. Na vrhu su ZABA, Erste, RBA, PBZ, Hypo i HPB… Baš zato što je npr. na drugom mjestu Erste factoring, a ne Erste banka izgleda mi gotovo sigurno da su poredani po izloženosti mjenicama.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


Ok, sad znamo zašto je uz pad cijene šećera cijena dionice toliko pala.

naravno da uvijek netko zna prije ostalih, netko ima dostupne podatke o kupcima, dobavljačima, kako u IPKK, tako i Konzumu, Agrokoru,
bitno je za budućnost da im više sigurno neće davati bez plaćanja, a zaliha ima, samo da nas poprati rast cijena šećera ili da se dopadnemo kakvom kupcu

KRAŠ je na istom mjestu gdje je i Tvornica šećera Osijek, a Kraš je pao 20% (kao cijena šećera) dok je IPKK 40%.


KRAŠ je na istom mjestu gdje je i Tvornica šećera Osijek, a Kraš je pao 20% (kao cijena šećera) dok je IPKK 40%.

prognozirate dodatni pad Kraša 20 % ili rast IPKK 30%

Ne volim se baviti prognozama zbog trenutne situacije.

Nisu sigurno poredani po velicini jedino sta vidim da su neki oznaceni zelenom bojom a to su oni koji su potpisali do sada Vec smo prije konstatirali da ipkk prodaje konzumu, a isto tako da ta izlozenost nije velika po svim dostupnim podacima koje sam nasao.

Ignore : renči

Da ispravio sam to odma, jer sam taman citao zasto je to tako, brze je bilo pisanje od citanja tog dijela :), A to da nisu sigurno po velicini sam obrazlozio prije par strana zasto mislim kolika im izlozenost moze biti. S druge strane ovi koju nisu pristupili su vecinom manji dobavljaci.

Ignore : renči

IPKK je prodavao Konuzmu K plus šećer. Vjerojatno im je od tu glavna izloženost.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close