IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prestanite lagati ovaj napaćeni narod.
svi ga lažu, pa može i on


malo sam računao i uspoređivao, od početka pada pali smo oko 40% , dok je npr.Belje palo 38% , Vupik puno manje, gotovo neznačajno, ima li neko razumno objašnjenje za ovo, sije li Belje svu repu za IPKK

Evo dao sam se malo u istrazivanje, nasao clanak iz 2010 godine, po tome se daje zakljucit da posluju samo s virom, moram jos malo googlat ima li kakvih podataka o tome.

https://www.agroklub.com/ratarstvo/potpisan-ugovor-o-proizvodnji-secerne-repe/2814/

Danas je u Upravi Belja potpisan ugovor o proizvodnji šećerne repe između Belja d.d., PIK-a Vinkovci d.d. i VUPIKa d.d. s jedne strane te Viro tvornice šećera d.d. i Sladorane d.d. o proizvodnji šećerne repe za 2010. godinu.

Ugovor je ispred Belja potpisao predsjednik Uprave g. Goran Pajnić, ispred PIKa Vinkovci ovlaštena osoba gđa Marija Kloss, ispred VUPIKa direktor g. Tomislav Mihaljević, a ispred Vira i Sladorane ugovor su potpisali g. Željko Zadro, predsjednik Uprave Viro tvornice šećera Virovitica i g. Luka Burilović, predsjednik uprave Sladorane Županja.

Potpisivanje ugovora nastavak je kvalitetne suradnje Belja, PIKa Vinkovci i VUPIKa sa najvećim hrvatskim proizvođačima šećera. Prema potpisanom ugovoru Belje će na svojim površinama zasijati 2100ha, PIK Vinkovci 870ha, a VUPIK 1000ha što je ukupna površina od 3970ha. Belje i PIK Vinkovci kao najbolji proizvođači šećerne repe u kategoriji velikih proizvođača već nekoliko godina za redom osvajaju priznanje Zlatna repa koje dodjeljuje Viro tvornica šećera Virovitica i Sladorana Županja.

Kako je istaknuo g. Goran Pajnić, predsjednik Uprave Belja, prilikom potpisivanja ugovora: „Belje je prošle godine na površini od 1500 hektara proizvelo 116.300 tona šećerne repe za Viro, a ove godine planovi su još veći. Kao najveći hrvatski proizvođač šećerne repe, potpisom ovog ugovora dajemo podršku domaćoj prerađivačkoj i prehrambenoj industriji koja finalizira primarnu proizvodnju u Hrvatskoj.“

Ignore : renči

S druge strane recimo da pretpostavimo da agrokor posluje sa virom i ipkk, da imaju podjednaki ulaz na police te s obzirom da su kapaciteti vira veci od ipkk, a da je trziste agrokora oko 30% po tome izlozenost ipkk ne bi trebala bit veca od 12 tak posto, s druge stane ako samo prodaju repu viru onda je za pretpostavit da prodaju vise i viro secera?. Malo razmisljanja na glas 😛

Ignore : renči

pa to i ja mislim , a Viro pao 20% a ovdje 40% pa mi malo čudna ta matematika ulagača, nadam se također da su zalihe prodavali prije ovoga pada cijena šećera, nisu toliko neiskusni da ne znaju kada su cijene najniže, zato mislim da bi 1Q2017 mogli dočekati s boljim rezultatima od 4Q2016, naravno ako Gazdolom ne nastavi s djelovanjem na ZSE

u ovom naletu jedino sastavnice todexa pale više od ipkk (mora da ima najviše robe kod njih nenalačene),,,, ajd i vdkt – al on ima svoju priču

pepe7

@tomo7
samo Ledo i Jamnica, ostale nisu, što se tiče izloženosti, po meni, ako Belje, Vpik, PikVk ne proizvode repu za Belje kao šro kaže kolega Status Quo, teško da je Toda htio njihov šećer na svoje police u velikim količinama

mllr…. ma više sam sarkastično odgovorio…. da znam da je njh par samo

pepe7

http://www.agrobiz.hr/agrovijesti/hrvatska-najvise-izvezla-secera-cokolade-svjeze-ribe-kukuruza-i-psenice-5123

Ipkk uopće nisu nešto bitne police konzuma, dok je izvoz tu.

2017 očekivam odličnu.

E sad zašto je ovakva izvozna dionica pala više od nekih id todexa (psihologija), kad ljudi skuże koliko je potcjenjena, a dobit se očekiva veća puno nego prišle godine.

Bpvs oko 0,3

Sa ovakvim fundamentima i perspektivom nema ih još puno na burzi (izbor je sužen).

ispravka,
IPKK, Belje precrtati

ne morate vi sada kupovati, ali meni se čini da je ovo srušeno bez razloga previše


pa to i ja mislim , a Viro pao 20% a ovdje 40% pa mi malo čudna ta matematika ulagača, nadam se također da su zalihe prodavali prije ovoga pada cijena šećera, nisu toliko neiskusni da ne znaju kada su cijene najniže, zato mislim da bi 1Q2017 mogli dočekati s boljim rezultatima od 4Q2016, naravno ako Gazdolom ne nastavi s djelovanjem na ZSE

Zalihe se uvijek poslje sjetve najvise prodaju jer se treba isplatit kooperante, tako da se s te strane ne brinem.

Ignore : renči

Netko je ovo dobro pomeo po asku.



@tomo7

samo Ledo i Jamnica, ostale nisu, što se tiče izloženosti, po meni, ako Belje, Vpik, PikVk ne proizvode repu za Belje kao šro kaže kolega Status Quo, teško da je Toda htio njihov šećer na svoje police u velikim količinama

To jos uvijek istrazujem pokusavam saznat neke relevantne informacije naisao sam na tu iz 2010 godine koja ide u tom smjeru.Kako cesto kupujem secer, ipkk secer nalazim stalno u tommija i studenca za razliku od vira ne znam za ostale.

Ignore : renči

New Report

Close