IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo je ključno – q4 će proizvesti gotovo isto koliko i prethodna 3.

Proizvodnja šećera
U izvještajnom razdoblju prodano je 115.242 tona šećera i 7.539 tonu melase U istom razdoblju prošle
godine prodano je 77.460 t šećera i 8.707 t melase.

U izvještajnom razdoblju proizvedeno je 58.368 t šećera, 4.804 tona melase i 16.360 t prešanog rezanca.

U 2016. planira se proizvesti 109.700 t šećera, 19.000 t melase, 80.000 t prešanog rezanca za farmere.

tek krajem q4 moći će se početi prodavati novi šećer od 550 i naviše eura po toni.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


…tek krajem q4 moći će se početi prodavati novi šećer od 550 i naviše eura po toni.

Ovisno koriste li FIFO ili LIFO metodu knjizenja zaliha. Imate li informaciju da je LIFO(na putu sam pa mi se ne da mobilno prckat po gidisnjem izvjescu)? Koliko znam vise manje svi koriste fifo metodu sto znaci da se prvo rjesavaju starih zaliha sto bi znacilo da su spekulativne zalihe vec velikim dijelim prodane gledano kroz materijalni-trosak/zalihe?(grubo razmatrano)

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "



…tek krajem q4 moći će se početi prodavati novi šećer od 550 i naviše eura po toni.

Ovisno koriste li FIFO ili LIFO metodu knjizenja zaliha. Imate li informaciju da je LIFO(na putu sam pa mi se ne da mobilno prckat po gidisnjem izvjescu)? Koliko znam vise manje svi koriste fifo metodu sto znaci da se prvo rjesavaju starih zaliha sto bi znacilo da su spekulativne zalihe vec velikim dijelim prodane gledano kroz materijalni-trosak/zalihe?(grubo razmatrano)
[/quote]

to knjiženje povećanja i smanjenja zaliha me je uvijek zbunjivalo – što je ispravno – knjižiti 30 09 2016 naspram 31 12 2015 ili knjižiti naspram 30 09 2015 ili čak naspram 30 06 2016.

inače, upravo kod prerađivačke industrije iz poljoprivrede, zalihe razumljivo ekstremno variraju odražavajući se na rashode u plus ili minus smjeru.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




…tek krajem q4 moći će se početi prodavati novi šećer od 550 i naviše eura po toni.

Ovisno koriste li FIFO ili LIFO metodu knjizenja zaliha. Imate li informaciju da je LIFO(na putu sam pa mi se ne da mobilno prckat po gidisnjem izvjescu)? Koliko znam vise manje svi koriste fifo metodu sto znaci da se prvo rjesavaju starih zaliha sto bi znacilo da su spekulativne zalihe vec velikim dijelim prodane gledano kroz materijalni-trosak/zalihe?(grubo razmatrano)
[/quote]

to knjiženje povećanja i smanjenja zaliha me je uvijek zbunjivalo – što je ispravno – knjižiti 30 09 2016 naspram 31 12 2015 ili knjižiti naspram 30 09 2015 ili čak naspram 30 06 2016.

inače, upravo kod prerađivačke industrije iz poljoprivrede, zalihe razumljivo ekstremno variraju odražavajući se na rashode u plus ili minus smjeru.
[/quote]
Moje mišljenje (nisam nikad imao edukaciju iz računovodstva):
u RDiG (Promjene vrijednosti zaliha proizvodnje u tijeku i gotovih proizvoda) trebalo bi biti kvartalno, dakle 30.09.2016. naspram 30.06.2016.,
a u Bilanci (KRATKOTRAJNA IMOVINA, ZALIHE) je stanje 30.09.2016. A prethodno razdoblje je 31.12.2015.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

…. ja vidim da samo da im je država vratila onu razliku pdv naspram prošle(25 milja -2015 ,50 milja 216 – razlika 25 milja kuna) godine ovaj kvartal bi bili oko 16 milja u plusu….kao što sam rekao i prije jednom kad se otvori biti će kvartal po 20 milja plusa ako cijena šečera dostigne očekivanih 630 eura početkom 2016 godine….da je xy ovdje več bi ovo bilo iznad 200 kuna…ali strpljenje je vrlina koja je ovdje potrebna zbog male likvidnosti (zasada).



@LeoNT

šećer u maloprodaji približio se 8 kn, nakon povećanja PDV-a biti će 9

što viša cijena kod nas, više ćemo ga kupovati preko grane ;-))

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!




@LeoNT

šećer u maloprodaji približio se 8 kn, nakon povećanja PDV-a biti će 9

što viša cijena kod nas, više ćemo ga kupovati preko grane ;-))
[/quote]

Koliko ja vidim secer je oko 6,50 jos.

Ignore : renči





@LeoNT

šećer u maloprodaji približio se 8 kn, nakon povećanja PDV-a biti će 9

što viša cijena kod nas, više ćemo ga kupovati preko grane ;-))
[/quote]

Koliko ja vidim secer je oko 6,50 jos.
[/quote]
u Konzumu 5,99 ali to su akcije s ograničenim količinama, imaju i trgovci nešto zaliha

Oko 22 dolara smo stalno, nije lose prije god dana je bio secer 12 dolara

Povećanje dodane vrijednosti poljoprivrednim proizvodima”. Korisniku Prosciutto pannonico d.o.o., tvrtke iz sustava Žito grupe u vlasništvu Marka Pipunića, isplaćeno je 15.043.528,24 kn za gradnju i opremanje pogona za proizvodnju pršuta.
Lokacija ulaganja je mjesto Čepin u Osječko-baranjskoj županiji. Dosad je korisnicima unutar operacije 4.2.1. za prihvatljiva ulaganja isplaćeno gotovo 38 milijuna kuna

Lijepo to, ali Prosciutto pannonico nije dio Termes grupe, kao ni veči dio svinjogojnih kapaciteta u Žito grupi. U Termes grupi je samo Farma Lipovača.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

http://www.glas-slavonije.hr/316879/7/Najvise-porasle-u-listopadu-cijene-mlijeka-i-secera

Šećer je u listopadu poskupio 3,4 %, poduprt izvješćem o slabijem urodu šećerne trske u Brazilu i Indiji.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close