IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




2013 u jedanaestom mjesecu cijena dionice je bila 180-190 kn a cijena šećera oko 20 usd …eto toliko da se zna…

A je li od tada IPKK nešto zaradio (vrijedi više) ili izgubio (vrijedi manje)?
[/quote]

Kolega ako mi se dobro čini mislim da kad se uzmu zadnje tri godine negdje su oko 70 miliona kuna u gubitku(2013-2015)…ako se ove cijene šećera zadrže to bi mogli nadoknaditi kroz sljedeća 3 kvartala s tim da se onda vraćaju na pozicije zarade oko 100 miliona kuna a tada je dionica ako se ne varam bila oko 220-230kn.
[/quote]
to je slatki program, a koliko će dati slani, nešto će valjda i na pršutima zarađivati

Zanimljivo trgovanje sa šećerom danas 0d 22,10 do 23,49 i nazad na 22,10 ….biti će zanimljivo sljedeći tjedan….ako probije 23 usd i zadrži se iznad do kraja godine to bi morali biti sjajni rezultati za šećerane u 4Q….iako po meni sve iznad 22 usd je jako dobro.

GERMANY: Suedzucker hikes full-year profit forecast thanks to higher sugar prices

Sugaronline Weekly Brazil Roundup – 21st September 2016

Centre-South Brazil’s harvest drops in the second half of August, with some mills expecting an early end to the crush.

CHINA: August sugar imports up more than 30% at 360,000 tonnes
Published: 21st September 2016

….evo malo novih vijesti sa svjetskih tržišta….povećavaju se prognoze dobiti…u brazilu žetva slabija od očekivanja….kina povečala uvoz za 30%…..





Šećer se usidrio preko 22 dolara i sugerira daljnji rast. Čeka se kad će ulagači i špekulanti u naše šećerane to valorizirati i krenuti u kupnju. Prodaje nema pa je kod IPKK i Vira moguć velik skok na malom volumenu. na većem volumenu moguće je i lansiranje u orbitu.
http://www.teletrader.com/sugar/index/details/tts-66215418?ts=1474269262209

bolje veliki skok na malom volumenu, jer prilikom lansiranja u orbitu, vidjeli smo svakakvih letova raketa, imaju li francuzi i ovdje interes doći do kakvog dijela
[/quote]

Joj daj ne blebeći. Mali volumen ti znaci da veliki igrači neće ni prismrdit zbog nikakvog ffloata. A posto ih nema 'unutra' otprije, morat ćete se i dalje sami dobacivati dionicama i nadat se da ce netko veći vam se pridružiti. Zasad očito ne postoje takve aktivnosti.
[/quote]
koliko vidim, još niste savladali elementarne stvari u komunikaciji na forumu(ovo vam je sada već drugi puta da rečenicu počinjete vrijeđanjem), da se razumijemo, niti ne očekujem od nekoga vozača udine, da razumije što ja pišem, dok vi to skužite, cijena će bliže 200, vi ste jedan od onih što čeka velike još od 50 kn, iskreno se nadam da ćete na 150 dobiti većeg, a na 200 pravo velikog, onda se možete voziti do mile volje, ugodna vožnja
[/quote]

Nemam ja kaj kužit glupiranje u kojem ne mozes u danu ući u dionicu s 200 ili 300 tisuća kuna i isto tako izaći. To je za “sitnozube glodavce”. Za manja, veća odem u automat klub.

I pršuti se neće raditi u okviru IPKK. Vec na Žitu ili njegovom ovisnom drustvu. Ne dovodite ljude u zabludu, ako ste vi odavno vec tamo.

Dakle, šećer od sljedece godine prestaje biti cjenovno regulirana roba u EU. Malo treba proučiti ovo: http://ec.europa.eu/agriculture/sugar/index_en.htm

Pa onda ovo: https://www.theice.com/products/23/Sugar-No-11-Futures/data






Šećer se usidrio preko 22 dolara i sugerira daljnji rast. Čeka se kad će ulagači i špekulanti u naše šećerane to valorizirati i krenuti u kupnju. Prodaje nema pa je kod IPKK i Vira moguć velik skok na malom volumenu. na većem volumenu moguće je i lansiranje u orbitu.
http://www.teletrader.com/sugar/index/details/tts-66215418?ts=1474269262209

bolje veliki skok na malom volumenu, jer prilikom lansiranja u orbitu, vidjeli smo svakakvih letova raketa, imaju li francuzi i ovdje interes doći do kakvog dijela
[/quote]

Joj daj ne blebeći. Mali volumen ti znaci da veliki igrači neće ni prismrdit zbog nikakvog ffloata. A posto ih nema 'unutra' otprije, morat ćete se i dalje sami dobacivati dionicama i nadat se da ce netko veći vam se pridružiti. Zasad očito ne postoje takve aktivnosti.
[/quote]
koliko vidim, još niste savladali elementarne stvari u komunikaciji na forumu(ovo vam je sada već drugi puta da rečenicu počinjete vrijeđanjem), da se razumijemo, niti ne očekujem od nekoga vozača udine, da razumije što ja pišem, dok vi to skužite, cijena će bliže 200, vi ste jedan od onih što čeka velike još od 50 kn, iskreno se nadam da ćete na 150 dobiti većeg, a na 200 pravo velikog, onda se možete voziti do mile volje, ugodna vožnja
[/quote]

Nemam ja kaj kužit glupiranje u kojem ne mozes u danu ući u dionicu s 200 ili 300 tisuća kuna i isto tako izaći. To je za "sitnozube glodavce". Za manja, veća odem u automat klub.

I pršuti se neće raditi u okviru IPKK. Vec na Žitu ili njegovom ovisnom drustvu. Ne dovodite ljude u zabludu, ako ste vi odavno vec tamo.
[/quote]
rekao bi čovjek da onda vi udarate po Viru, ali vidim da i tamo ružno pišete o šećeru, koje su to trenutno slađe dionice na ZSE od ovih,otkrijte nam, da se i mi malo osladimo, nemojte biti sebični, da ne preživljavamo samo od glodanja, nego da se pravo najedemo i uživamo kao vi

Atila Sabo

kooperant osječke šećerane

Atila Sabo, kooperant je osječke šećerane od prije Domovinskog rata i svake ju godine proizvodi, kako navodi, na oko 100 -ak ha. – Šećerna repa je kraljica ratarenja – traži jako puno truda i ulaganja. Zadnjih je godina došlo do pada otkupne cijene šećerne repe, posebice lani kada je repa bila najniža u zadnjih deset godina, zbog čega su neki i odustali od te proizvodnje. Međutim, mi ne odustajemo i zbog poštivanja plodoreda, kreditiranja proizvodnje od strane osječke šećerane, sigurnog otkupa jako dobro organiziranog odvoza ali i plaćanja na vrijeme, kaže Sabo, te dodaje kako ne treba zanemariti ni poticaje za šećernu repu.

100

milijuna kuna vrijednost je ulaganja u pročistače otpadnih voda koje će biti ove godine završeno u Tvornici šećera Osijek

poskakujemo gore dolje i svaki put ostanemo stepenicu više – 20, 21, sad smo znad 22 zelembaća po libri. zapravo, i 20 usd je dobro i održivo, 22 još bolje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

malo krupniji na vidiku, visoko solira

…danas bi moga biti proboj granice od 23 usd….po stranim forumima vidim da očekuju cjenu između 25-27 usd do kraja godine…to bi stvarno bila ludnica.

i to je to – opet preko 23 zelembaća. potisak je snažan, draže bi mi bilo da prestane rasti i ostane ovako.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


i to je to – opet preko 23 zelembaća. potisak je snažan, draže bi mi bilo da prestane rasti i ostane ovako.

do kraja kampanje očekuje se cijena preko 26 $, možemo očekivati i ovu dionicu na 26 $ do tada, a možda i više

New Report

Close