IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gledao sam neki dan interviju sa g.Željkom Zadrom i čojek kaže da je otkupna cijena šećera 540/560 do 620 eura po toni.

može li se gdje pogledati taj intervju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Gledao sam neki dan interviju sa g.Željkom Zadrom i čojek kaže da je otkupna cijena šećera 540/560 do 620 eura po toni.

slušao sam ja njega u živo, dionica je bila oko 480 kn, rekao je da bi 25% dionica ponudili strateškom partneru, otišlo do 620,630, nisam ga više htio slušati, prodao sve,sada su dali po 320 strateškom, ja ništa ne mogu zaključiti iz ovoga njegovog intervjua

To Vam je bilo u emisiji “Plodovi zemlje ” čini mi se u Nedjelju.Nije bio velik prilog, čovjek je rekao da očekuju rekordan urod šećerne repe za ovu godinu ( ako sam dobro razumio od kada se provode mjerenja) sa rekordnom digestijom.I da kako god okrenete isplati se sadit repu jer je vrlo dohodovna ( ima tu nešto domaćih i nešto europskih poticaja).
Slažem se sa Vama kolega Moller izuzetno je teško bilo što tu procijenit. Moje mišljenje je da je ova cijena od 320 kuna čisto stvar dogovora i provizori. Teško mi je vjerovat da bi oni to dali u ovo vrijeme kada cijena toliko raste za tu cijenu a da nemaju ozbiljnu računicu.
Meni djeluju kao iznimno utemeljena familija.


To Vam je bilo u emisiji "Plodovi zemlje " čini mi se u Nedjelju.Nije bio velik prilog, čovjek je rekao da očekuju rekordan urod šećerne repe za ovu godinu ( ako sam dobro razumio od kada se provode mjerenja) sa rekordnom digestijom.I da kako god okrenete isplati se sadit repu jer je vrlo dohodovna ( ima tu nešto domaćih i nešto europskih poticaja).
Slažem se sa Vama kolega Moller izuzetno je teško bilo što tu procijenit. Moje mišljenje je da je ova cijena od 320 kuna čisto stvar dogovora i provizori. Teško mi je vjerovat da bi oni to dali u ovo vrijeme kada cijena toliko raste za tu cijenu a da nemaju ozbiljnu računicu.
Meni djeluju kao iznimno utemeljena familija.

zašto vi pišete o Zadri, na temi IPKK, da niste saznali za kavu s Pipunićem, još se nećkaju, tko će donijeti šećer za kavu, sada sam shvatio, Zadro misli jako dobro zaraditi na novoj proizvodnji, jer će repu platiti samo 270 kn/t, a otkupiti će je 65% više, te da će proizvesti 35% šećera više, ako ih Pipunić bude pratio, brzo smo na 160-170


To Vam je bilo u emisiji "Plodovi zemlje " čini mi se u Nedjelju.Nije bio velik prilog, čovjek je rekao da očekuju rekordan urod šećerne repe za ovu godinu ( ako sam dobro razumio od kada se provode mjerenja) sa rekordnom digestijom.I da kako god okrenete isplati se sadit repu jer je vrlo dohodovna ( ima tu nešto domaćih i nešto europskih poticaja).
Slažem se sa Vama kolega Moller izuzetno je teško bilo što tu procijenit. Moje mišljenje je da je ova cijena od 320 kuna čisto stvar dogovora i provizori. Teško mi je vjerovat da bi oni to dali u ovo vrijeme kada cijena toliko raste za tu cijenu a da nemaju ozbiljnu računicu.
Meni djeluju kao iznimno utemeljena familija.

blagodarim. neizostavan prilog za sve koji mjerkaju ipkk i viro. te dvije teme su blizabci, pogotovo kad je riječ o poljoprivrednom dijelu i svjetskim cijenama. 550 do 600 eura je kažu cijena. zvuče zadovoljno, valjda bu nešto napkokon ove godine

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



To Vam je bilo u emisiji "Plodovi zemlje " čini mi se u Nedjelju.Nije bio velik prilog, čovjek je rekao da očekuju rekordan urod šećerne repe za ovu godinu ( ako sam dobro razumio od kada se provode mjerenja) sa rekordnom digestijom.I da kako god okrenete isplati se sadit repu jer je vrlo dohodovna ( ima tu nešto domaćih i nešto europskih poticaja).
Slažem se sa Vama kolega Moller izuzetno je teško bilo što tu procijenit. Moje mišljenje je da je ova cijena od 320 kuna čisto stvar dogovora i provizori. Teško mi je vjerovat da bi oni to dali u ovo vrijeme kada cijena toliko raste za tu cijenu a da nemaju ozbiljnu računicu.
Meni djeluju kao iznimno utemeljena familija.

zašto vi pišete o Zadri, na temi IPKK, da niste saznali za kavu s Pipunićem, još se nećkaju, tko će donijeti šećer za kavu, sada sam shvatio, Zadro misli jako dobro zaraditi na novoj proizvodnji, jer će repu platiti samo 270 kn/t, a otkupiti će je 65% više, te da će proizvesti 35% šećera više, ako ih Pipunić bude pratio, brzo smo na 160-170
[/quote]
Ja sam shvatio da je IPKK vlasnik tvornice šećera u Osijeku,slobodno me ispravite ako griješim.
Vidim da je član foruma Tin jako vrijedan i uredno objavljue cijene na svjetsko, tržištu a u jednom trenu je rekao otprilike da bi bilo dobro da cijena prijeđe 600 eura pa sam podijelio svoja saznanja što je zapravo i smisao foruma. Nisam čuo za nikakve kave. BTW svi sa svima kod nas piju( prvenstvenotu islim na elitu) kavu tako da kada netko kaže da je vidio nešto to najčešće ne značii NIŠTA osim naklapanja u smisliu burzovnih špekulacija



To Vam je bilo u emisiji "Plodovi zemlje " čini mi se u Nedjelju.Nije bio velik prilog, čovjek je rekao da očekuju rekordan urod šećerne repe za ovu godinu ( ako sam dobro razumio od kada se provode mjerenja) sa rekordnom digestijom.I da kako god okrenete isplati se sadit repu jer je vrlo dohodovna ( ima tu nešto domaćih i nešto europskih poticaja).
Slažem se sa Vama kolega Moller izuzetno je teško bilo što tu procijenit. Moje mišljenje je da je ova cijena od 320 kuna čisto stvar dogovora i provizori. Teško mi je vjerovat da bi oni to dali u ovo vrijeme kada cijena toliko raste za tu cijenu a da nemaju ozbiljnu računicu.
Meni djeluju kao iznimno utemeljena familija.

blagodarim. neizostavan prilog za sve koji mjerkaju ipkk i viro. te dvije teme su blizabci, pogotovo kad je riječ o poljoprivrednom dijelu i svjetskim cijenama. 550 do 600 eura je kažu cijena. zvuče zadovoljno, valjda bu nešto napkokon ove godine
[/quote]
Bojim se da će se trebat strpit do 4 kvartala/1 kvartala 2017 da se vidi efekat ovih cijena na burzi ( kao da svi nešto mudruju u našoj državi) a 2017 se ukidaju kvote izvoza,Viro nagovještava 30 posto veće površine pod repom,transfer know how od Francuza itd.
Uglavnom imam osjećaj da će biti dinamično i zanimljivo

Samo neka secer ostane ovako visoko, iznad 20 dolara je vec 3 mjeseca a sjetite se prije 8 mjeseci je bio 10 dolara

http://www.investing.com/commodities/london-sugar

…polako ali sigurno cijena šećera raste….




To Vam je bilo u emisiji "Plodovi zemlje " čini mi se u Nedjelju.Nije bio velik prilog, čovjek je rekao da očekuju rekordan urod šećerne repe za ovu godinu ( ako sam dobro razumio od kada se provode mjerenja) sa rekordnom digestijom.I da kako god okrenete isplati se sadit repu jer je vrlo dohodovna ( ima tu nešto domaćih i nešto europskih poticaja).
Slažem se sa Vama kolega Moller izuzetno je teško bilo što tu procijenit. Moje mišljenje je da je ova cijena od 320 kuna čisto stvar dogovora i provizori. Teško mi je vjerovat da bi oni to dali u ovo vrijeme kada cijena toliko raste za tu cijenu a da nemaju ozbiljnu računicu.
Meni djeluju kao iznimno utemeljena familija.

zašto vi pišete o Zadri, na temi IPKK, da niste saznali za kavu s Pipunićem, još se nećkaju, tko će donijeti šećer za kavu, sada sam shvatio, Zadro misli jako dobro zaraditi na novoj proizvodnji, jer će repu platiti samo 270 kn/t, a otkupiti će je 65% više, te da će proizvesti 35% šećera više, ako ih Pipunić bude pratio, brzo smo na 160-170
[/quote]
Ja sam shvatio da je IPKK vlasnik tvornice šećera u Osijeku,slobodno me ispravite ako griješim.
Vidim da je član foruma Tin jako vrijedan i uredno objavljue cijene na svjetsko, tržištu a u jednom trenu je rekao otprilike da bi bilo dobro da cijena prijeđe 600 eura pa sam podijelio svoja saznanja što je zapravo i smisao foruma. Nisam čuo za nikakve kave. BTW svi sa svima kod nas piju( prvenstvenotu islim na elitu) kavu tako da kada netko kaže da je vidio nešto to najčešće ne značii NIŠTA osim naklapanja u smisliu burzovnih špekulacija
[/quote]
ma sve ste vi to lijepo pohvatali,ali otkuda Zadro, on za sada nema nikakve veze s IPKK, šećeranom u Osijeku, Viro je vlasnik Sladorane Županja, a ista Slavonije-nova Županja(silos i mlin),postoje tek naznake neslužbenih razgovora oko preuzimanja tvornice šećera Osijek, od strane Marinka Zadre, ali koja će njegova firma to kupovati i da li će uopće, to je velika nepoznanica, zna i pipunić prodavati šečćer po dvostruko višoj cijeni, meni je osobno svejedno, iako sam veći dio prebacio ovdje

Raste secer stalno i na svjetskom trzistu i kod nas u maloprodaji, jucer gledam premijer 6,49 kn a prije god dana 3,99 kn

…počelo je čišćenje….

New Report

Close