IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




prodaja je još na dugom štapu i tu nema još ničega za sto bi se čovjek uhvatio. tu sam suglasan s fahrudinom. ali da eventualna prodaja ne znači ništa za dionicu, to apsolutno ne stoji. čak i bez obveze preuzimanja, a nju je tesko zaobići, kupoprodajna cijena se ne može ignorirati jer ona i gluhonijemoslijepima kazuje ono što piše i u izvjescima, ali za vještije glave – to vrijedi toliko i toliko.

E sad..dugi štap…vidš kako je to bilo kod VIRO …ništa…a onda odjednom samo objava….kad bude izvjesno…onda je obično prekasno za ulazak….
[/quote]

želim reći, prodaja je logična stvar i sve voi prema njoj. ali nemamo ni naznake, ništa još nije procurilo. a tesko da i hoce, samo će osvanuti obavijest na zse. kod himr recimo imali smo cijeli niz predkoraka i onda je svatko mogao vagati vjerojatnost – ovdje je ili sve ili ništa.
[/quote]
ako stranci imaju interes po ovim cijenama za tvornice šećera, zašto ga nemaju naši fondovi, oni vole spalionice

Pa imali su interes. U Viru su mirovinci, pa ih je Zadro pokusao istisnuti delistanjem. Da stvar bude gora, Viro je prikupio kapital zahvaljujući institucionalnim ulagateljima i krenuo u razvojni ciklus. A kad je iskoristio taj resurs, vlasnici Vira su im okrenuli ledja. Pipunic je valjda jos gori primjer: imanja i prisvajanja. On je u dokapu isključio sve ostale dioničare. Al barem je spasio firmu od propasti.

Al o tome se ne smije pisati jer to su sve super price koje jako puno vrijede, samo nitko ne želi platiti tu “veliku vrijednost”… nije ni čudno zasto.


The agro-industrial cooperative group Cristal Union, a major European producer of sugar, alcohol and bioethanol, announces its acquisition of an equity stake in the Croatian sugar Group Viro.

By purchasing a stake in this family-owned group, Cristal Union is securing a sugar supply partnership that has been settled down for many years.

This agreement strengthens the sales organization of its subsidiary Cristalco, which is already present in Spain, Greece and Italy.

A leader in the sugar industry in Croatia and highly active in the areas running a sugar deficit in the South of Europe, the Viro Group owns two sugar-refineries producing approximately 200,000 tons of sugar per year. Its turnover stands at 150 million euros.

Zeljko Zadro, CEO of the Viro Group, stated: “The excellent relationship we have for several years with the Cristal Union Group and its agricultural, industrial and commercial performance naturally led us to strengthen our cooperation. For the Viro Group, this strategic partnership will enable us to progress in the agricultural area and will offer us commercial opportunities.”

Alain Commissaire, CEO of the Cristal Union Group, stated: “Following our recent acquisition of the all share capital of Eridania Italia, this is once again a great opportunity for Cristal Union to bolster its development in the south of Europe, still with the priority objective of providing new outlets for the Group’s cooperative beet growers, against a backdrop of market liberalization.”

http://www.cristal-union.fr/en/actualites-en/cristal-union-group-to-acquire-an-equity-stake-in-viro-tvornica-secera-d-d-group-the-sugar-markets-leader-in-croatia/

Krenula prodaja a niti Pipunić nece ostati skrštenih ruku,samo je pitanje dali ce prodati Njemcima ili Francuzima.Dakle, u narednom periodu možemo ockivati izjavu na ZSE kako je ušao strateški partner ili je isti posato VECINSKI VLASNIK.


Na njihovim stranicama ima još nešto zanimljivo od prije nekoliko dana, oni su preuzeli talijansku šećeranu gdje su imali 49% udjela, nešto krenula preuzimanja šećerana u zadnje vrijeme, oni čak mogu i direktno od Pipunića kupiti IPKK, iako mislim sada kada su ušli u Viro to će ipak Zadro odraditi
Vaš link …

http://www.teletrader.com/suedzucker-ag-o-n/stocks/details/tts-459175

Vani i dalje lagani rast…



The agro-industrial cooperative group Cristal Union, a major European producer of sugar, alcohol and bioethanol, announces its acquisition of an equity stake in the Croatian sugar Group Viro.

By purchasing a stake in this family-owned group, Cristal Union is securing a sugar supply partnership that has been settled down for many years.

This agreement strengthens the sales organization of its subsidiary Cristalco, which is already present in Spain, Greece and Italy.

A leader in the sugar industry in Croatia and highly active in the areas running a sugar deficit in the South of Europe, the Viro Group owns two sugar-refineries producing approximately 200,000 tons of sugar per year. Its turnover stands at 150 million euros.

Zeljko Zadro, CEO of the Viro Group, stated: “The excellent relationship we have for several years with the Cristal Union Group and its agricultural, industrial and commercial performance naturally led us to strengthen our cooperation. For the Viro Group, this strategic partnership will enable us to progress in the agricultural area and will offer us commercial opportunities.”

Alain Commissaire, CEO of the Cristal Union Group, stated: “Following our recent acquisition of the all share capital of Eridania Italia, this is once again a great opportunity for Cristal Union to bolster its development in the south of Europe, still with the priority objective of providing new outlets for the Group’s cooperative beet growers, against a backdrop of market liberalization.”

http://www.cristal-union.fr/en/actualites-en/cristal-union-group-to-acquire-an-equity-stake-in-viro-tvornica-secera-d-d-group-the-sugar-markets-leader-in-croatia/

Krenula prodaja a niti Pipunić nece ostati skrštenih ruku,samo je pitanje dali ce prodati Njemcima ili Francuzima.Dakle, u narednom periodu možemo ockivati izjavu na ZSE kako je ušao strateški partner ili je isti posato VECINSKI VLASNIK.


Na njihovim stranicama ima još nešto zanimljivo od prije nekoliko dana, oni su preuzeli talijansku šećeranu gdje su imali 49% udjela, nešto krenula preuzimanja šećerana u zadnje vrijeme, oni čak mogu i direktno od Pipunića kupiti IPKK, iako mislim sada kada su ušli u Viro to će ipak Zadro odraditi
Vaš link …
[/quote]

Po meni očigledno je da su okrupnjavanja započela…vjerujem da Zadro sad ima osiguran izvor novca za preuzimanje Osječke šećerane…a koliko se sjećam to mu je bio najveći problem jer ga banke nisu podržavale… mislim da je gotovo sigurno da će se to spajanje desiti i svi su toga svjesni…samo je pitanje hoće li to biti za mjesec dana ili za 6 mjeseci…proces je otpočeo dobra volja postoji..na nama je da se strpimo.

suedzuker je na -10% od svoje najveće vrijednosti u zadnjih 5 godina… i stalno se lagano penje….dok je IPKK ni na 50 % svoje najveće vrijednosti…slično je i sa VIRO.

..IPKK ima ukupno 998978 dionica .. a temeljni kapital šećerane osijek iznosi 260.816.400 ako se proda po nominali to je preko 260 kn po dionici IPKK….


..IPKK ima ukupno 998978 dionica .. a temeljni kapital šećerane osijek iznosi 260.816.400 ako se proda po nominali to je preko 260 kn po dionici IPKK….

Daj prestani pisati gluposti. Termes grupa što je točan naziv društva koje je vlasnik osječke šećerane ima ukupno izdanih 1.440.000 dionica pojedinačne nominalne vrijednosti 100 kuna. Od tih, 1.44 milijuna dionica, 715.090 dionica je uvršteno na Zagrebačkoj burzi. Točno je da je temeljni kapital Tvornice šećera Osijek 260.816.400 kuna, ali njezine dionice nisu uvrštene na Zagrebačku burzu jer se radi o društvu s ograničenom odgovornošću čiji se temeljni kapital sastoji od udjela i u potpunom je vlasništvu Termes grupe.


..IPKK ima ukupno 998978 dionica .. a temeljni kapital šećerane osijek iznosi 260.816.400 ako se proda po nominali to je preko 260 kn po dionici IPKK….

ja pristajem i na 250,00



..IPKK ima ukupno 998978 dionica .. a temeljni kapital šećerane osijek iznosi 260.816.400 ako se proda po nominali to je preko 260 kn po dionici IPKK….

Daj prestani pisati gluposti. Termes grupa što je točan naziv društva koje je vlasnik osječke šećerane ima ukupno izdanih 1.440.000 dionica pojedinačne nominalne vrijednosti 100 kuna. Od tih, 1.44 milijuna dionica, 715.090 dionica je uvršteno na Zagrebačkoj burzi. Točno je da je temeljni kapital Tvornice šećera Osijek 260.816.400 kuna, ali njezine dionice nisu uvrštene na Zagrebačku burzu jer se radi o društvu s ograničenom odgovornošću čiji se temeljni kapital sastoji od udjela i u potpunom je vlasništvu Termes grupe.
[/quote]

Krivo sam gledao……no i sa 1440000 ..to je opet 185 kn po dionici…ako nije na ZB ne znači da ne vrijedi….




..IPKK ima ukupno 998978 dionica .. a temeljni kapital šećerane osijek iznosi 260.816.400 ako se proda po nominali to je preko 260 kn po dionici IPKK….

Daj prestani pisati gluposti. Termes grupa što je točan naziv društva koje je vlasnik osječke šećerane ima ukupno izdanih 1.440.000 dionica pojedinačne nominalne vrijednosti 100 kuna. Od tih, 1.44 milijuna dionica, 715.090 dionica je uvršteno na Zagrebačkoj burzi. Točno je da je temeljni kapital Tvornice šećera Osijek 260.816.400 kuna, ali njezine dionice nisu uvrštene na Zagrebačku burzu jer se radi o društvu s ograničenom odgovornošću čiji se temeljni kapital sastoji od udjela i u potpunom je vlasništvu Termes grupe.
[/quote]

Krivo sam gledao……no i sa 1440000 ..to je opet 185 kn po dionici…ako nije na ZB ne znači da ne vrijedi….
[/quote]

Kakvih 185 kn? Kakve veze ima nominalna vrijednost kapitala ovisnog društva sa fer vrijednošću matične firme odnosno holdinga? Evo, sad ti je Viro objavio koliko mu vrijedi šestina firme. Prema toj cijeni mozes izračunati neke multiple tipa P/S, EV/EBITDA, profitne marže i sl za ovisno društvo. IPKK ti je kapacitetom polovina Vire odnosno 1/3 domaćih preradbenih kapaciteta, ali osječka tvornica nije tehnološki napredna kao virovitička odnosno županjska, pa sam pogon treba diskontirati. I ne znam kako je za sirovinsku bazu, ovu lokalnu. Tu je Viro napravio dobar posao, osječka ima bliže sirovinu, al ne znam kol’ko je efikasno prerađuje. To sve, dakle multiple, tržišni udjel, razina efikasnosti preradbenog kapaciteta, cijena sličnih transakcija Itd. ti je ishodišna točka za procjenu, a ne nominalna vrijednost i sl. gluposti. I to ovisnog društva. Termes grupa ima jos ovisnih društava u vlasništvu i moraš procijeniti i njihovu vrijednost da bi dobio neku sliku o vrijednosti dionice. Al ti očito malo toga uopce razumijes…





..IPKK ima ukupno 998978 dionica .. a temeljni kapital šećerane osijek iznosi 260.816.400 ako se proda po nominali to je preko 260 kn po dionici IPKK….

Daj prestani pisati gluposti. Termes grupa što je točan naziv društva koje je vlasnik osječke šećerane ima ukupno izdanih 1.440.000 dionica pojedinačne nominalne vrijednosti 100 kuna. Od tih, 1.44 milijuna dionica, 715.090 dionica je uvršteno na Zagrebačkoj burzi. Točno je da je temeljni kapital Tvornice šećera Osijek 260.816.400 kuna, ali njezine dionice nisu uvrštene na Zagrebačku burzu jer se radi o društvu s ograničenom odgovornošću čiji se temeljni kapital sastoji od udjela i u potpunom je vlasništvu Termes grupe.
[/quote]

Krivo sam gledao……no i sa 1440000 ..to je opet 185 kn po dionici…ako nije na ZB ne znači da ne vrijedi….
[/quote]

Kakvih 185 kn? Kakve veze ima nominalna vrijednost kapitala ovisnog društva sa fer vrijednošću matične firme odnosno holdinga? Evo, sad ti je Viro objavio koliko mu vrijedi šestina firme. Prema toj cijeni mozes izračunati neke multiple tipa P/S, EV/EBITDA, profitne marže i sl za ovisno društvo. IPKK ti je kapacitetom polovina Vire odnosno 1/3 domaćih preradbenih kapaciteta, ali osječka tvornica nije tehnološki napredna kao virovitička odnosno županjska, pa sam pogon treba diskontirati. I ne znam kako je za sirovinsku bazu, ovu lokalnu. Tu je Viro napravio dobar posao, osječka ima bliže sirovinu, al ne znam kol'ko je efikasno prerađuje. To sve, dakle multiple, tržišni udjel, razina efikasnosti preradbenog kapaciteta, cijena sličnih transakcija Itd. ti je ishodišna točka za procjenu, a ne nominalna vrijednost i sl. gluposti. I to ovisnog društva. Termes grupa ima jos ovisnih društava u vlasništvu i moraš procijeniti i njihovu vrijednost da bi dobio neku sliku o vrijednosti dionice. Al ti očito malo toga uopce razumijes…
[/quote]

Kolega ja samo kažem ako prodaju šećeranu po nominalnoj vrijednosti…koliko bi to bilo novca po dionici IPKK….i hvala vam na komplimentima….vama želim svako dobro….

New Report

Close