IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neslužbeno se iz krugova šećerana čuje i kako je presudna za povezivanje šećerana bila riječ banaka, od kojih Viro u ovom trenuktu nije uspio dobiti potrebnu potporu za veliki zalogaj.
Vaš link …

Jel to u Viro sada ušla lova za akvizicije?

Zadro prodao 17 posto Vira Francuzima


vrlo lako moguće..pitanje je po koliko je prodao…..


Neslužbeno se iz krugova šećerana čuje i kako je presudna za povezivanje šećerana bila riječ banaka, od kojih Viro u ovom trenuktu nije uspio dobiti potrebnu potporu za veliki zalogaj.
Vaš link …

Jel to u Viro sada ušla lova za akvizicije?

Zadro prodao 17 posto Vira Francuzima


prije bih rekao da je lova ušla u Zadrin Džep a logikom bi se dalo zaključiti da je (barem) Zadro odustao od IPKK

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Al sto vam to znaci kad vi nećete vidjeti direktno pare od eventualne prodaje. Kandit je holding. A šećerana je D.O.O, pa da se i proda novac ce ići holdingu odnosno Trrmes grupi. A zna se tko je većinski Grupe i kakve su njegove ambicije… Oko pršuta i ostalog. Tako da ne znam koje bi to bile neposredne koristi od prodaje Tvornice secera D.O.O Osijek za vas, dioničare Termes grupe?

Sličan je odnos bio izmedju Adrisa i prodanog TDR D.O.O-a s tim da je to bila transparentnija i daleko potentnija priča.

Imajte to na umu.



u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.

otprilike tako kreso i poaskpobid. nadam se da ne trgujete turistima jer tu su svi kvartali osim jednog negativni.


Ne znam jel se neki ljudi samo prave tupavi ili to zbilja i jesu. Ajmo redom.

1) Nekim turistima su i dva kvartala pozitivna.
2) Jel kod turista za kvartale koji su negativni kažeš da su pozitivni ili kažeš da su negativni?
3) Što je pjesnik htio reći: "u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.". Ako bude zadnji kvartal negativni, da, reći ćemo da je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom jer će to tada biti istina, makar godinu završio sa milijardu kuna dobiti kumulativno. A u tom slučaju, to će biti vidljivo već u 3. kvartalu.
4) Ne trgujem turistima, ali itekako u njih ulažem.
5) U IPKK sam 3ipo godine, kupovao sam i na 215kn. Od kad imam dionice IPKK, nisam prodao niti jednu. Zadnje što sam kupio bilo je u siječnju 2016 po oko 56kn. Prosjek 152.92kn. E. I? Što ćemo sada? Da se pravim tupav i govorim gluposti?
6) Kad ćeš skužiti da pisanje na forumu ne utječe na cijenu dionica?
7) Sretno u "trgovanju"!
[/quote]

poanta mog posta je da izvoditi zaključke na temelju jednog izoliranog kvartala ne drži vodu – niti za sezoalne dionice tipa turisti, niti za nesezonalne tipa adpl, niti za cikličke tipa ipkk. jedna puna godina je mjerilo ozbiljno i vjerodostojno, tri pune godine su još bolje mjerilo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Prihod od prodaje u tromjesecju cca 99 mil ..isti period prosle godine 86 mil kuna
Gubitak proslogodisnjeg tromjesecja 8 mil kuna…ovogodisnjeg 229 tisuca.

Ovih 12 mi kuna dobiti je iz prvog tromjesecja i to se znalo..kome krivo kome drago.
Pozitivno je da prihodi od prodaje rastu i da je gubitak skoro pa eliminiran

Pozdrav

A kako bi vi optimisti obranili činjenicu da je Q2 naspram Q1 bilježi pad prodaje od 57,87%?
Argument Vam ne stoji baš zbog nereprezentativnih prihoda jednako kao ni moj tu naveden(čime kao dokazivam negativni trend) + što kod prodaje šečera nije izražena sezonalnost tako da su bliži periodi kod uspoređivanja reprezentativniji.
Mene malo smeta ovo volatilno poslovanje. Malo mi smrdi na kreativno knjigovodstvo.
p.s. bez obzira na ovo smeće od netransparentne firme, smatram da je dionica podcijenjena. Samo ne vidim smisao u traženju besmislenih argumenata
[/quote]

pad prodaje je bjelodan i intriginatan. a ako znamo da je to isto imao i viro, i da oboje prodaju šećer i da oboje nešto misle zaraditi od toga šećera – je li to slučajno ili to ima neki dublji razlog. ja bih volio to znati, ako tko ima kakva saznanja, možda iz prijašnjih godina, da ih podijeli ovdje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Mogu se oni spajati sad koliko god hoće, kad je vlak prošao i otišao dalje, prema Srbiji.

A što sad kažeš ti mudra glavo?

http://www.cristal-union.fr/en/actualites-en/cristal-union-group-to-acquire-an-equity-stake-in-viro-tvornica-secera-d-d-group-the-sugar-markets-leader-in-croatia/




u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.

otprilike tako kreso i poaskpobid. nadam se da ne trgujete turistima jer tu su svi kvartali osim jednog negativni.


Ne znam jel se neki ljudi samo prave tupavi ili to zbilja i jesu. Ajmo redom.

1) Nekim turistima su i dva kvartala pozitivna.
2) Jel kod turista za kvartale koji su negativni kažeš da su pozitivni ili kažeš da su negativni?
3) Što je pjesnik htio reći: "u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.". Ako bude zadnji kvartal negativni, da, reći ćemo da je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom jer će to tada biti istina, makar godinu završio sa milijardu kuna dobiti kumulativno. A u tom slučaju, to će biti vidljivo već u 3. kvartalu.
4) Ne trgujem turistima, ali itekako u njih ulažem.
5) U IPKK sam 3ipo godine, kupovao sam i na 215kn. Od kad imam dionice IPKK, nisam prodao niti jednu. Zadnje što sam kupio bilo je u siječnju 2016 po oko 56kn. Prosjek 152.92kn. E. I? Što ćemo sada? Da se pravim tupav i govorim gluposti?
6) Kad ćeš skužiti da pisanje na forumu ne utječe na cijenu dionica?
7) Sretno u "trgovanju"!
[/quote]

poanta mog posta je da izvoditi zaključke na temelju jednog izoliranog kvartala ne drži vodu – niti za sezoalne dionice tipa turisti, niti za nesezonalne tipa adpl, niti za cikličke tipa ipkk. jedna puna godina je mjerilo ozbiljno i vjerodostojno, tri pune godine su još bolje mjerilo.

[/quote]
A ko je izvodio zakljucke uopce?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Kao i koliko je financijski stajala prodaja udjela u Viru. Jučer je na burzi cijena dionice Vira dosegla cijenu i do 350 kuna, po čemu bi spomenuti paket vrijedio nešto više od 80 milijuna kuna. Hoće li se, pak, suradnja novih partnera proširiti i na moguće jačanje pozicija u Hrvatskoj, odnosno hoće li obnoviti pregovore o kupnji osječke šećerane od Marka Pipunića, u Viru zasad šute.

Prodajom udjela Francuzima Viro dobiva veliki kišobran

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kao i koliko je financijski stajala prodaja udjela u Viru. Jučer je na burzi cijena dionice Vira dosegla cijenu i do 350 kuna, po čemu bi spomenuti paket vrijedio nešto više od 80 milijuna kuna. Hoće li se, pak, suradnja novih partnera proširiti i na moguće jačanje pozicija u Hrvatskoj, odnosno hoće li obnoviti pregovore o kupnji osječke šećerane od Marka Pipunića, u Viru zasad šute.

Prodajom udjela Francuzima Viro dobiva veliki kišobran


I sto ces ti imati od tih razgovora i eventualnog sklapanja posla? Čak da se i kupoprodaja realizira? Tudju lovu na tudjem računu.

Šećerni biznis je u RH dao svoje. Najbolje godine su iza nas. Ukidanje kvota ce potaknuti daljinju konsolidaciju u sektoru no valorizacija toga bit ce daleko od nekadašnjih cijena, onih iz najboljih godina. Naprosto jer je profitna marža uništena i u potpunosti ovisna o cijenama šećera u Europi i svijetu.

Nego, koliko IPKK ima izdanih dionica?

Aj, fahrudine ne p.zdi… Da se prodaja realizira vidit ce se koliko secerana vrijedi. Biti ce zajednicka lova na zajednickom racunu. Vrijesnost dionice bi se najvherojatnije iskorogirala prema toj vrijednosti i ti to jako dobro znas. Al zasto ti to smeta? Reci mi, sto ces ti imati od te kupoprodaje? Sto si se uzj.bo?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ja nemam nista. Tamo gdje nema jasne izlazne strategije tamo i ne ulazim, a kako je ovdje nema, ni ne zanima me. Al korektno bi bilo da prije nego svi skupa nastavite u revijalnom tonu jasno kažete da od prodaje možete vidjeti novce samo ako vam se gazda smiluje, a kako milosrdnost nije ni do sada pokazivao, vjerojatno neće ni ubuduce.

Tim vise jer je gladan novaca za svoje sulude projekte. Sulude u smislu ambicija, iako proizvodnja pršuta nije nezanimljiv biznis. Ali u realnijim okvirima, a ne onome o čemu on belebece po medijima.

Ma naravno, fahrudine! Hvala ti sto nas upozoravas! Bas si srce… Ja sam mislio da ako se proda secerana da mi se to automatski uplacuje na racun. Od srca ti hvala! Imas kilo secera od mene kao zahvalu. Cujemo se kad (i ako) se secerana proda! Pusa!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close