IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@PoAskuBidu
, ma normalno da je tako. gleda se ovaj kvartal jer to je novo, prva 3 mjeseca su bila poznata.

Ono što mene zanima je stavka
II. POSLOVNI RASHODI
2. Materijalni troškovi
a) Troškovi sirovina i materijala

koji je u ovom kvartalu 61 milijun, a prošle godine u ovom kvartalu 10 milijuna. Kumulativno za 6 mjeseci je ta stavka za ovu godinu 165 milijuna, a prošle godine 25 milijuna.

Zna li netko o čemu se radi, zašto toliko veliko povećanje?

Upravo ovo i mene zanima…nekako mi je malo nesrazmjer stavki prodaje/zaliha/troškova sirovina materijala. Trošak materijala se ne knjiži "na licu mjesta" kod ulaza roba pa da se može reći "hajde puno su prodali, krenuli su u nabavu", već kod knjiženja prodaje i priznavanja prihoda, smanjuju se zalihe i knjiži trošak, a 15% povećanja prihoda mi baš ne odgovara 500% rasta troška materijala.
Ako tko zna nek piše, ili mi kaže ako nešto krivo gledam…
[/quote]

Vrlo lako je moguće da su pojačano kupovali sirovinu po staroj povoljnijoj cijeni…tko će ga znati ..uglavnom čini se da je uloženo u nešto što će donesti povečanu dobit u sljedećim razdobljima…

u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.

otprilike tako kreso i poaskpobid. nadam se da ne trgujete turistima jer tu su svi kvartali osim jednog negativni.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Prihod od prodaje u tromjesecju cca 99 mil ..isti period prosle godine 86 mil kuna
Gubitak proslogodisnjeg tromjesecja 8 mil kuna…ovogodisnjeg 229 tisuca.

Ovih 12 mi kuna dobiti je iz prvog tromjesecja i to se znalo..kome krivo kome drago.
Pozitivno je da prihodi od prodaje rastu i da je gubitak skoro pa eliminiran

Pozdrav

A kako bi vi optimisti obranili činjenicu da je Q2 naspram Q1 bilježi pad prodaje od 57,87%?
Argument Vam ne stoji baš zbog nereprezentativnih prihoda jednako kao ni moj tu naveden(čime kao dokazivam negativni trend) + što kod prodaje šečera nije izražena sezonalnost tako da su bliži periodi kod uspoređivanja reprezentativniji.
Mene malo smeta ovo volatilno poslovanje. Malo mi smrdi na kreativno knjigovodstvo.
p.s. bez obzira na ovo smeće od netransparentne firme, smatram da je dionica podcijenjena. Samo ne vidim smisao u traženju besmislenih argumenata

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "


u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.

otprilike tako kreso i poaskpobid. nadam se da ne trgujete turistima jer tu su svi kvartali osim jednog negativni.


samo vam neće biti jednako čekati u dionici i vani, neki su i ovaj kvartal dočekali bez dionica, pa bi sada mogli kupovati po duploj cijeni

Promjenile se se okolnosti oko secera pa i on dolazi na svoje. Urod secerne repe nikad bolji…ukidaju se kvote…krece izvoz i u druge zemlje…I VIRO i IPKK uvoze secer iz Brazila..Kube..pa ga preradjenog dilaju dalje…Cijena na trzistu raste…Sve u svemu pokazatelji koji nisu vezani samo uz tromjesecno izvjesce…Steta sto Termes nije transparentniji…Puno je tu bilo i ostalo nepoznanica…Ima se nekad osjecaj da oni bas i ne zele prikazat dobre pokazatelje vec sve nekako “na granici”…

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Prihod od prodaje u tromjesecju cca 99 mil ..isti period prosle godine 86 mil kuna
Gubitak proslogodisnjeg tromjesecja 8 mil kuna…ovogodisnjeg 229 tisuca.

Ovih 12 mi kuna dobiti je iz prvog tromjesecja i to se znalo..kome krivo kome drago.
Pozitivno je da prihodi od prodaje rastu i da je gubitak skoro pa eliminiran

Pozdrav

A kako bi vi optimisti obranili činjenicu da je Q2 naspram Q1 bilježi pad prodaje od 57,87%?
Argument Vam ne stoji baš zbog nereprezentativnih prihoda jednako kao ni moj tu naveden(čime kao dokazivam negativni trend) + što kod prodaje šečera nije izražena sezonalnost tako da su bliži periodi kod uspoređivanja reprezentativniji.
Mene malo smeta ovo volatilno poslovanje. Malo mi smrdi na kreativno knjigovodstvo.
p.s. bez obzira na ovo smeće od netransparentne firme, smatram da je dionica podcijenjena. Samo ne vidim smisao u traženju besmislenih argumenata
[/quote]

Poštovani kolega …kad već pitate moram vam odgovoriti da je prvi kvartal bio gotovo trostroko veći nego što je uobičajeno..pogledajte malo prošle godine pa će vam sve biti jasno…najvjerjatnije su se morali riješiti zaliha po naputku iz EU…

Počelo je…

Zadro prodao 17 posto Vira Francuzima


Počelo je…

Zadro prodao 17 posto Vira Francuzima


…bit će opet plakanja kad stigne ponuda po 200 + kuna…sjetite se Genere….

Ulaganja u vrijednosne papire 17 501 066

??


u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.

otprilike tako kreso i poaskpobid. nadam se da ne trgujete turistima jer tu su svi kvartali osim jednog negativni.


Ne znam jel se neki ljudi samo prave tupavi ili to zbilja i jesu. Ajmo redom.

1) Nekim turistima su i dva kvartala pozitivna.
2) Jel kod turista za kvartale koji su negativni kažeš da su pozitivni ili kažeš da su negativni?
3) Što je pjesnik htio reći: “u redu, onda ćemo pričekati q4 i ako q4 bude minus 12 milja, a ukupno za godinu 2016 12 milja – onda ćemo reći – ipkk je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom.“. Ako bude zadnji kvartal negativni, da, reći ćemo da je godinu završio sa zadnjim negativnim kvartalom jer će to tada biti istina, makar godinu završio sa milijardu kuna dobiti kumulativno. A u tom slučaju, to će biti vidljivo već u 3. kvartalu.
4) Ne trgujem turistima, ali itekako u njih ulažem.
5) U IPKK sam 3ipo godine, kupovao sam i na 215kn. Od kad imam dionice IPKK, nisam prodao niti jednu. Zadnje što sam kupio bilo je u siječnju 2016 po oko 56kn. Prosjek 152.92kn. E. I? Što ćemo sada? Da se pravim tupav i govorim gluposti?
6) Kad ćeš skužiti da pisanje na forumu ne utječe na cijenu dionica?
7) Sretno u “trgovanju”!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

http://www.teletrader.com/suedzucker-ag-o-n/stocks/details/tts-459175

…danas probili najvišu cijenu ove godine…

Neslužbeno se iz krugova šećerana čuje i kako je presudna za povezivanje šećerana bila riječ banaka, od kojih Viro u ovom trenuktu nije uspio dobiti potrebnu potporu za veliki zalogaj.
Vaš link …

Jel to u Viro sada ušla lova za akvizicije?

Zadro prodao 17 posto Vira Francuzima

New Report

Close