IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@PoAskuBidu , ma normalno da je tako. gleda se ovaj kvartal jer to je novo, prva 3 mjeseca su bila poznata.

Ono što mene zanima je stavka
II. POSLOVNI RASHODI
2. Materijalni troškovi
a) Troškovi sirovina i materijala

koji je u ovom kvartalu 61 milijun, a prošle godine u ovom kvartalu 10 milijuna. Kumulativno za 6 mjeseci je ta stavka za ovu godinu 165 milijuna, a prošle godine 25 milijuna.

Zna li netko o čemu se radi, zašto toliko veliko povećanje?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


dobro gledas, ali koše pokušavaš. jače pokušavaj, mozda srusis sto i uloviš.

Čovjek je reko samo što jest. A ovi što govore kako je izvješće brutala i što se iščuđavaju dobiti od prvog kvartala, to je neki drugi problem.

Zbilja ste čudni ljudi…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


dobro gledas, ali koše pokušavaš. jače pokušavaj, mozda srusis sto i uloviš.

investimire ne budi smiješan. ne rušim dionicu niti mi je to ikada cilj. samo se piatm jel neš krivo gledam. čovjek uči dok je živ, mislio sam da sam ipak neš sitno naučio a kad ono svi pričate o brutalnoj dobiti a ja je ne vidim (u ovom kvartalu) bez ljutnje. Sve 5.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

poaskupobidu, nemoj mi reci da ti vjerujes da mi tebi vjerujemo kako si ti eto zainteresiran, ali nevješt, pa eto pitas ako tko moze pomoci. pa nismo u vrtiću. ti radiš što radiš jer tebi tako odgovara, ja radim što radim jer meni tako odgovara, svatko svog konja hvali.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

E sad je previše. Svako hvali ali ne laže svatko.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Prihod od prodaje u tromjesecju cca 99 mil ..isti period prosle godine 86 mil kuna
Gubitak proslogodisnjeg tromjesecja 8 mil kuna…ovogodisnjeg 229 tisuca.

Ovih 12 mi kuna dobiti je iz prvog tromjesecja i to se znalo..kome krivo kome drago.
Pozitivno je da prihodi od prodaje rastu i da je gubitak skoro pa eliminiran

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Slažem se ali pisati o brutalnom kvartalu je perfidno. Po meni dionica može samo up u narednom periodu i zbog ovakvih stvari http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/glasacka_prava/1569/2016_07_28-348203_pdf.pdf.

Tu čovjek ne može ni biti objektivan, samo laž prolazi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

još je nešto indikativno – q2 2015 – zalihe minus 52 mil kn. q2 2016 minus samo 1 mil kn. to će reći da naspram 31 12 2015 zalihe su gotovo iste – šećer nije prodavan sa zaliha. istu stvar je naravio zadro – zakočio prodaju u drugom kvartalu. zasto je zadro to učinio, a sad i pipunić – očekuju li poslije te zalihe prodati jeftinije ili skuplje, pitanje je sad.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


E sad je previše. Svako hvali ali ne laže svatko.

Super bi bilo i da je ovaj kvartal 12 milja plusa pa tko to ne bi volio…ali ima mnogo drugih pozitivnih stvari na ovoj dionici i kako kaže KREŠO M …i nekih nepoznanica…šteta što nemamo više podataka koji pojašnjavaju neke stavke….na kraju će tržište reći svoje…VIRO je već blizu 330 a ne tako dugo moglo se ga kupiti na tone po 230….

Pa kažem i ja da bih volio ali vidim par forumaša tvrdi brutala a ja ne vidim, pomislio sam da ja krivo gledam. Sve 5, idemo dalje.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



@PoAskuBidu
, ma normalno da je tako. gleda se ovaj kvartal jer to je novo, prva 3 mjeseca su bila poznata.

Ono što mene zanima je stavka
II. POSLOVNI RASHODI
2. Materijalni troškovi
a) Troškovi sirovina i materijala

koji je u ovom kvartalu 61 milijun, a prošle godine u ovom kvartalu 10 milijuna. Kumulativno za 6 mjeseci je ta stavka za ovu godinu 165 milijuna, a prošle godine 25 milijuna.

Zna li netko o čemu se radi, zašto toliko veliko povećanje?

Upravo ovo i mene zanima…nekako mi je malo nesrazmjer stavki prodaje/zaliha/troškova sirovina materijala. Trošak materijala se ne knjiži “na licu mjesta” kod ulaza roba pa da se može reći “hajde puno su prodali, krenuli su u nabavu”, već kod knjiženja prodaje i priznavanja prihoda, smanjuju se zalihe i knjiži trošak, a 15% povećanja prihoda mi baš ne odgovara 500% rasta troška materijala.
Ako tko zna nek piše, ili mi kaže ako nešto krivo gledam…

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Po meni treba pričekati …na prošlom izvješću kupio po 59 pa palo na 55…a sad smo tu gdje jesmo….

New Report

Close