IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

to sve ovisi o cijeni secera jer trenutna cijena koja za sobom povlaci London koji je referentan za Europu je oko 13 dolara mbtu nikad manja zalihe secera su jos uvijek velike i sta ce se desiti kako ce se secerna industrija konsolidirati.Inace CEo procijenjuje da su zalihe secera oko 70 miliuna tona u odnosu na proslu godinu manje od oko 8 milijuna tona ali jos uvijek puno pa to stisce market prema dole i pitanje je kako ce se europska industrija secera nositi sa time a tako i nase secerane nemojmo zaboraviti i velike investicije procistac otpadnih voda kosta oko 18 miliona eura a ne donosi nikakvu efikasnost za samu tvornicu

ovo pod gore su fjucersi za sljedeci period u Newyorku


Ej društvo, bok, zanima me na kojoj razini bi ova dionica mogla postati zanimljiva kupcima?

Jer ovo neumorno pada iz tjedna u tjedan, BID-a i nema, katastrofa.


možda niste primijetili, tijekom cijeloga pada, uvijek je nekome bila zanimljiva, ako vi mislite da to nisu bili kupci, ne znam na kojoj cijeni ćete to uvažiti, 50?,30?,20?,10? ,1kg šećera?

Nitko ne komentira prodaju šečerane,kako bi se to moglo odraziti na cijenu dionice…

Prodajom šećerane, koja mu je sporedan biznis u ukupnom poslovanju, dobit će snažan financijski zalet za bržu realizaciju ovog mega-projekta. Pipunić time zaokružuje svoje “poslovno carstvo” na ratarstvo, stočarstvo, preradu mesnih i mliječnih proizvoda, te proizvodnju konzumnih jaja, a ulazi i u turističku branšu.

Pipunić popustio i pristao prodati šećeranu Zadri

Koliko mi se čini IPKK bi uskoro mogla imati 1000 kuna keša po dionice ili se varam?

Ovo je sjajna vijest za IPKK riješili su se gubitaškog biznisa, samo ne znamo iznos po kojem je prodana šećerana?


Koliko mi se čini IPKK bi uskoro mogla imati 1000 kuna keša po dionice ili se varam?

Novci idu onom tko prodaje dionice, a to je Zito d.o.o. Bar je to tako vidim.

Dugogodišnje trzavice između hrvatskih šećerana konačno prestaju – glavni dioničar Vira i Sladorane Marinko Zadro i vlasnik Tvornice šećera Osijek Marko Pipunić, prema neslužbenim, no pouzdanim informacijama, pred sklapanjem su kupoprodajnog ugovora

A tko stoji iza VIRA?[emo_smijesak]

Suze mi teku jer sam kupio po 88, a sad mi se želi oteti po 108 [emo_plazi]

P/B 0,23
BVPS 357,96

Ja sam se uspio vratiti, samo mi ne pada na pamet prodavati bez 100% ovdje. Mislim da ovo sve govori:
Zbog problema s nelikvidnošću Žito je u Kandit posljednih mjeseci uložilo oko 120 milijuna kuna, a tvrtka Termes u kojoj glavnu riječ vodi Pipunić dala je ponudu za kupnju preostalih dionica po cijeni od 230 kuna.
Vaš link …

New Report

Close