IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Manje od 4 milijuna gubitak.

34 miliona kuna gubitak. (cca 24 kuna po dionici)

Gledajde konsolidirano….

ocekivano,nije bezveze dionica na ovim razinama i nazalost nista nece biti ni bolji 4 kvartal, pod hitno secerane trebaju o konsolidaciju ili ce do 2017 nestati sve.

Lose sta se tice gubitka al po trendu i ocekivano s obzirom koliko vec pada iz poznatih razloga u ocekivanju gubitka tako da je pitanje koliko je to vec uracunato u cijenu za neki veci dodatni pad.

Ono sta meni nije jasno iz izvjesca je zasto su “Ostali vanjski troškovi” povecani za duplo s obzirom na prosjek zadnjih 5 godina, a radi se o povecanju nekih 25-30 mil te da nije toga gubitak ne bi bio neki znacajan ???

Ignore : renči

Leon hvala na ispravci, da cijena i je zato tu gdje je, ali nema prodavača, pogledajte promet.

@StatusQuo
“Ono sta meni nije jasno iz izvjesca je zasto su “Ostali vanjski troškovi” povecani za duplo s obzirom na prosjek zadnjih 5 godina, a radi se o povecanju nekih 25-30 mil te da nije toga gubitak ne bi bio neki znacajan ???”

Primijeti da je to još iz prva dva kvartala. U ovom je, čini mi se, na razini prošle godine. Mislim da smo to čak i spominjali i čudili se ovdje na forumu…. Trebalo bi saznati što je to.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Evo, ovo je napisano nakon izvješća za Q2:


Je, gubitak je tu, to je sigurno, međutim, može li nas tješiti slijedeće:
-amortizacija za ovaj kvartal 11.928.648 (naspram 9.976.148 u istom kvartalu prošle godine), to je +1.952.500 (+20%)
-prihodi od prodaje 85.453.092 (0,9 milijuna manje nego u istom kvartalu prošle godine, tj. -1%)
-Kamate, tečajne razlike, dividende, slični prihodi iz odnosa s nepovezanim poduzetnicima i drugim osobama manji za 8.3 milijuna u odnosu na isti kvartal prošle godine, tj. -63%
-financijski rashodi 4.4 milijuna veći u odnopsu na isti kvartal prošle godine, tj. +80%
-u prikazanim osnovnim stavkama računa dobiti i gubitka za prvo polugodište ima stavka c) ostali vanjski troškovi (troškovi usluga), u 1. Materijalni troškovi u B. POSLOVNI RASHODI gdje je povećanje od 31 milijun kuna u odnosu na prošlu godinu što je +300%!!
-Količinska prodaja šećera veća je za 35% u odnosu na isto razdoblje prošle godine dok je prosječna prodajna cijena za 26 % manja u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

I eto, što je tu je….

Ako se ne varam, gledajući samo ovu godinu cijena šećera je malo rasla, a ne padala… Nek me se ispravi ako griješim.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



@StatusQuo

"Ono sta meni nije jasno iz izvjesca je zasto su “Ostali vanjski troškovi” povecani za duplo s obzirom na prosjek zadnjih 5 godina, a radi se o povecanju nekih 25-30 mil te da nije toga gubitak ne bi bio neki znacajan ???"

Primijeti da je to još iz prva dva kvartala. U ovom je, čini mi se, na razini prošle godine. Mislim da smo to čak i spominjali i čudili se ovdje na forumu…. Trebalo bi saznati što je to.

Da u drugome je to 7 puta vise nego uobicajeno inace ne odstupaju puno na toj stavci kroz godine da se ne moze uzet u obzir da tu postoje neki izvanredni troskovi za ovu godinu koji su utjecali na gubitak ovoj godini.

Ignore : renči




@StatusQuo

"Ono sta meni nije jasno iz izvjesca je zasto su “Ostali vanjski troškovi” povecani za duplo s obzirom na prosjek zadnjih 5 godina, a radi se o povecanju nekih 25-30 mil te da nije toga gubitak ne bi bio neki znacajan ???"

Primijeti da je to još iz prva dva kvartala. U ovom je, čini mi se, na razini prošle godine. Mislim da smo to čak i spominjali i čudili se ovdje na forumu…. Trebalo bi saznati što je to.

Da u drugome je to 7 puta vise nego uobicajeno inace ne odstupaju puno na toj stavci kroz godine da se ne moze uzet u obzir da tu postoje neki izvanredni troskovi za ovu godinu koji su utjecali na gubitak ovoj godini.
[/quote]
Ko će zvati i pitati što je to? Oš ti ili ja? [emo_smijesak]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]





@StatusQuo

"Ono sta meni nije jasno iz izvjesca je zasto su “Ostali vanjski troškovi” povecani za duplo s obzirom na prosjek zadnjih 5 godina, a radi se o povecanju nekih 25-30 mil te da nije toga gubitak ne bi bio neki znacajan ???"

Primijeti da je to još iz prva dva kvartala. U ovom je, čini mi se, na razini prošle godine. Mislim da smo to čak i spominjali i čudili se ovdje na forumu…. Trebalo bi saznati što je to.

Da u drugome je to 7 puta vise nego uobicajeno inace ne odstupaju puno na toj stavci kroz godine da se ne moze uzet u obzir da tu postoje neki izvanredni troskovi za ovu godinu koji su utjecali na gubitak ovoj godini.
[/quote]
Ko će zvati i pitati što je to? Oš ti ili ja? [emo_smijesak]
[/quote]

Samo ti necu se ja bunit, a ni drugi 🙂

Jos nesto sta mi je ovdi zanimljivo primjetit je koliko je viro imao veci gubitak u ovoj godini, a cesto slusamo da ipkk zaostaje za virom sta se tice pustih ucinkovitosti i drugih stvari al nekako ispada po ovome da ipkk puno bolje stoji barem po ovim rezultatima u ovoj godini kad je stanje na trzistu lose ako ih usporedimo.

Ignore : renči

Tako je u usporedbi s Virom već dvi godine, od kad ja pratim.

Što se tiče upita, ja sam poslao mail još jutros

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Plačali su šećernu repu 40 kuna po toni manje od Viro grupacije što nije malo. Uz to, ako se ne varam, imaju i manje zalihe od njih, a ovi su na kraju dali i nekih 15-tak mil. kuna otpremnina. Mislim da će nagodinu razlika biti puno manja. I u pozitivi..naravno !

New Report

Close