IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….Valter brani Sarajevo….[emo_smijeh][emo_smijeh]stari dobri film,a tko brani IPKK ?

P-Količina Cijena

24- 172,00
670- 179,90
381- 180,00
169- 185,00


Ne znam ko ga brani, al ja ga napadam:
1.009,92 6 168,32

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Hebote nije mi jasno pa niti jedna transakcija danas,opčenito
već mjesecima likvidnost 0 bodova.Ruši se cijena na malom volumenu
kada se trguje, ljudi prodaju po 5-10 komada za platiti struju, vodu.
Užas.Pozdrav[emo_mrgud]

IPKK VIRO

P/E 9,71 7,55
P/B 0,43 1,31
P/S 0,42 0,68

Ovako na brzinu,IPKK zaslužuje barem P/B 0,8,a to je već ohohoooo na ovu cijenu.Cijena polagano pada na malin prometima,mislin da bi ovde malo veći promet čuda učinio.Al svi znamo za problem nedostatka svježeg novca na ZSE.Nažalost ko bi se usudio plasirat novce na burzu u Hrvata kad je država u banani.Jbt postajem pesimističan……nije dobro…….


IPKK VIRO

P/E 9,71 7,55
P/B 0,43 1,31
P/S 0,42 0,68

Ovako na brzinu,IPKK zaslužuje barem P/B 0,8,a to je već ohohoooo na ovu cijenu.Cijena polagano pada na malin prometima,mislin da bi ovde malo veći promet čuda učinio.Al svi znamo za problem nedostatka svježeg novca na ZSE.Nažalost ko bi se usudio plasirat novce na burzu u Hrvata kad je država u banani.Jbt postajem pesimističan……nije dobro…….


Sjećam se kad sam ja ulazio u ipkk, bila je identična stvar. Odlična dionica, a likvidnost nikakva. Silni rast započeo je sa ulaskom blogera koji ju je dovukao do 240 kn i od tada konstantni pad. Isto vjerujem da bi ulaskom friškog kapitala ova dionica opet eksplodirala. Optimizam mi budi kupovina unutar top 10 (izvan ne znam što se dešava). Nadam se da će stagniranjem Viro-a ova dionica sve više dobivati na popularnosti, jer očito je da je jedino što joj fali – dobar marketing.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

pogledaj malo gdje se povukla prodaja na Viru

Meni je zanimljivije gdje se povukla kupovina. Čini mi se da tamo svi isčekuju auto sa zatamnjenim staklima, kako bi rekla Ivana. Bojim se da se tamo ne pojavi ”sindrom ht” – poslovanje sve lošije, a fondovi ”brane cijenu”. Ipkk za za Viro televizor u boji.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Svaka pozitivna vijest u Viri, dobra je i za nas! Po pokazateljima smo bolji i valjda ćemo se malo i probuditi…. Meni osobno paše ove cijene jer sam dokupio.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

no no ako vratis film unazad dva tjedna kunja je bila na 600 a sad je na 612 da neko stavi 500kom na 620 bio bi pojeden u trenu tu igraju malo veci morski psi

Da me se ne bi krivo shvatilo, nemam ja ništa protiv Vira, i tu se slažem s Krešom – dobro tamo, dobro ovdje. Ne pratim baš trgovanje Virom, ali moram priznat ne vidim razlog za toliki optimizam, naime količina koju si spomenuo, 500 komada, nije protrgovana na Viru da zbrojiš svu trgovinu ovaj mjesec…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

slazem se sa vama pokazatelji govore u korist Ipkk ali tu svakak razlicitost po meni prestaje jer po meni dve su najbitnije prva Viro ima 2 vlasnika sa jedne strane broj 1 i 3 u vlasnickoj strukturi i sa druge strene broj 2 i mirovinski fondovi sa druge strane sto se i vidjelo na glavnoj skupstini i druga vlasnicka struktura Vira i Ipkk je bitno drukcija sa 10 000 dionca viro ide preko 700kn a finacijski izvijestaj se da nastimati sto se vidi i po Q3 Vira koji nije reprezentativan probja otici na mojedionice net pa ces vidjeti da za viro nemozes povuci podatke

Na sastanku Europskog udruženja šećerana održanom u Londonu, gdje se raspravljaju sva važna pitanja u šećernom biznisu i prenose Europskoj komisiji i drugim tijelima EU koje donose odluke vezano za šećerane i ukupnu poljoprivredu, nazočio je i Ivo Rešić, direktor Sirovinske službe županjske Sladorane i donio vijesti kako će hrvatskim šećeranama biti bolje nakon 2017.

Te godine stupaju na snagu promjene u šećernom biznisu, ukida se kvotni sustav i zemlje u EU više neće imati ograničenja u proizvodnji šećera iz šećerne repe. Tržište će biti sasvim liberalizirano što znači da hrvatske proizvođače šećera čeka velika konkurencija – kaže Rešić podsjećajući kako su 2006. zemlje EU morale smanjiti proizvodnju šećera iz šećerne repe jer su zbog viška ugrožavale globalno tržište pa su mnoge šećerane stavile ključ u bravu.

– Šećerane se više neće zatvarati i sve će one čuvati svaki kapacitet do kojeg mogu doći. Proizvođači u Hrvatskoj moraju podići konkurentnost u proizvodnji šećerne repe, jer će nakon 2017. opstati samo one zemlje koje imaju razvijenu i isplativu proizvodnju – kaže Ivo Rešić ocjenjujući kako je upravo u tome najveća vrijednost sudjelovanja u radu Udruženja europskih šećerana.

Zato grupacija Viro-Sladorana traži strateškog partnera kako bi ojačao svoju poziciju i spremno dočekao 2017. i žestoko tržišno nadmetanje. Hrvatski proizvođači računaju na tržište Mađarske, Italije i Slovenije zbog blizine jer isplativo je isporučivati šećer u krugu od 400 kilometara.
http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/hrvatske-secerane-nakon-2017-ceka-jaca-konkurencija-905498

Čovjek je jasan da jasniji ne može biti. Šećerane se više neće zatvarati, ali će svejedno opstati samo one koje imaju razvijenu i isplativu proizvodnju !!! Ostaje samo nejasno što će biti s naše tri tvornice koje se.. eto.. neće zatvoriti, ali i nisu još uvijek u potpunosti konkurentne ? Možda ih pretvore u hrvatski Disneyland !

New Report

Close