IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ulagati u dionice zbog pisanja na blogu je kao vožnja auta gledanjem na ekran GPS-a. (umjesto kroz vjetrobransko staklo).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ulagati u dionice zbog pisanja na blogu je kao vožnja auta gledanjem na ekran GPS-a. (umjesto kroz vjetrobransko staklo).

Na ZSE je veliki udio takvih “ulagača”. Zato su cijene nekih gubitaša u nebesima a s druge strane ima solidnih tvrtki koje nisu interesantne ni na P/B 0,20-0,30

uvijek je bolje pogledati kroz prozor i sam vuidjeti kakvo je vrijeme, nego čekati prognozu na tvu.
ali učiti od boljih nije sramota. xy zna znanje – stanje njergovog računa to neoborivo svjedoči. ali ljudi zaboravljaju da ne vrijede ista pravila sa 100 milja kapitala i nekoga sa 100 tisuća kapitala. xy ima keš i komociju i može čekati i čekati uvjeren u svoj sud, ili ući s 1 ili 2 posto keša u varteks i zaci sa 100tnom zaradom u nekoliko mjeseci. može jel ima keš i zato što uložiti 1 ili 2 posto sredstava u samrtnika je riskantno, ali nije ludo, dok uložiti 20 ili 30 posto u samrtnika je jednostavno glupo. u tom svjetlu mislim da valja gledati i njegova ulaganja u ptkm, ddj i sl. on može čekati, ako sve propadne, ostaje mu ohoho keša, ako upali, povrat će biti 200, 300 možćda i više posto.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


uvijek je bolje pogledati kroz prozor i sam vuidjeti kakvo je vrijeme, nego čekati prognozu na tvu.
ali učiti od boljih nije sramota. xy zna znanje – stanje njergovog računa to neoborivo svjedoči. ali ljudi zaboravljaju da ne vrijede ista pravila sa 100 milja kapitala i nekoga sa 100 tisuća kapitala. xy ima keš i komociju i može čekati i čekati uvjeren u svoj sud, ili ući s 1 ili 2 posto keša u varteks i zaci sa 100tnom zaradom u nekoliko mjeseci. može jel ima keš i zato što uložiti 1 ili 2 posto sredstava u samrtnika je riskantno, ali nije ludo, dok uložiti 20 ili 30 posto u samrtnika je jednostavno glupo. u tom svjetlu mislim da valja gledati i njegova ulaganja u ptkm, ddj i sl. on može čekati, ako sve propadne, ostaje mu ohoho keša, ako upali, povrat će biti 200, 300 možćda i više posto.

Bez uvrede ikome ali a) ne znam kada sam zadnji put bio na njegovom blogu b) kada sam zadnji put pročitao nešto novo ili interesantno na blogu.

Tako da ne znam o kojem se znanju priča, ili ga on skriva(to je vjerojatnije).

Osim toga prije se oslanjao “na poslovne rezultate” sada na rast cijena. Od fundamentalnog gledišta na tradersko – razlog je naravno pad poslovanja DDJH i PTKM gdje “gače gubi” u poslovanju pa se prebacio na trade i cijene.

Funny.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Dobro domach 1984 vidim da niste ljubimac dotičnog što je naravno ok.
No pustimo njega,kako je vaše razmišljanje o ipkk-ra?
Pozdrav,



uvijek je bolje pogledati kroz prozor i sam vuidjeti kakvo je vrijeme, nego čekati prognozu na tvu.
ali učiti od boljih nije sramota. xy zna znanje – stanje njergovog računa to neoborivo svjedoči. ali ljudi zaboravljaju da ne vrijede ista pravila sa 100 milja kapitala i nekoga sa 100 tisuća kapitala. xy ima keš i komociju i može čekati i čekati uvjeren u svoj sud, ili ući s 1 ili 2 posto keša u varteks i zaci sa 100tnom zaradom u nekoliko mjeseci. može jel ima keš i zato što uložiti 1 ili 2 posto sredstava u samrtnika je riskantno, ali nije ludo, dok uložiti 20 ili 30 posto u samrtnika je jednostavno glupo. u tom svjetlu mislim da valja gledati i njegova ulaganja u ptkm, ddj i sl. on može čekati, ako sve propadne, ostaje mu ohoho keša, ako upali, povrat će biti 200, 300 možćda i više posto.

Bez uvrede ikome ali a) ne znam kada sam zadnji put bio na njegovom blogu b) kada sam zadnji put pročitao nešto novo ili interesantno na blogu.

Tako da ne znam o kojem se znanju priča, ili ga on skriva(to je vjerojatnije).

Osim toga prije se oslanjao "na poslovne rezultate" sada na rast cijena. Od fundamentalnog gledišta na tradersko – razlog je naravno pad poslovanja DDJH i PTKM gdje "gače gubi" u poslovanju pa se prebacio na trade i cijene.

Funny.
[/quote]

ja šumom, vi drumom 😉

ne gubi on ništa u ptkm i ddj. naime, dok ne proda, gubitka nema. a prodati ne mora jer ima keša za dva života. on čeka, a mislim da će i dočekati, najprije kod ptkm, onda kod ddj. ne zaboravite, ptkm je prije 2 godine bila natukla 150 milja dobiti, dakle može se i on nije jedini koji tvrdi da petrokemija može bez jeb… ti tući 200 do 300 milja, ali dakako ne s ovim rukovodstvom.
inače, daleko da se slažem u svemu s njim, pogotovo ne u svjetonazoru i kolektivnoj pljuvačini na njegovom blogu po svima koji ne misle isto. ali fin i invest znanje ima i tu nije škrt podijeliti ga i zato po meni on je pozitivna i dobrodošla pojava u javnom prostoru.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




uvijek je bolje pogledati kroz prozor i sam vuidjeti kakvo je vrijeme, nego čekati prognozu na tvu.
ali učiti od boljih nije sramota. xy zna znanje – stanje njergovog računa to neoborivo svjedoči. ali ljudi zaboravljaju da ne vrijede ista pravila sa 100 milja kapitala i nekoga sa 100 tisuća kapitala. xy ima keš i komociju i može čekati i čekati uvjeren u svoj sud, ili ući s 1 ili 2 posto keša u varteks i zaci sa 100tnom zaradom u nekoliko mjeseci. može jel ima keš i zato što uložiti 1 ili 2 posto sredstava u samrtnika je riskantno, ali nije ludo, dok uložiti 20 ili 30 posto u samrtnika je jednostavno glupo. u tom svjetlu mislim da valja gledati i njegova ulaganja u ptkm, ddj i sl. on može čekati, ako sve propadne, ostaje mu ohoho keša, ako upali, povrat će biti 200, 300 možćda i više posto.

Bez uvrede ikome ali a) ne znam kada sam zadnji put bio na njegovom blogu b) kada sam zadnji put pročitao nešto novo ili interesantno na blogu.

Tako da ne znam o kojem se znanju priča, ili ga on skriva(to je vjerojatnije).

Osim toga prije se oslanjao "na poslovne rezultate" sada na rast cijena. Od fundamentalnog gledišta na tradersko – razlog je naravno pad poslovanja DDJH i PTKM gdje "gače gubi" u poslovanju pa se prebacio na trade i cijene.

Funny.
[/quote]

ja šumom, vi drumom 😉

ne gubi on ništa u ptkm i ddj. naime, dok ne proda, gubitka nema. a prodati ne mora jer ima keša za dva života. on čeka, a mislim da će i dočekati, najprije kod ptkm, onda kod ddj. ne zaboravite, ptkm je prije 2 godine bila natukla 150 milja dobiti, dakle može se i on nije jedini koji tvrdi da petrokemija može bez jeb… ti tući 200 do 300 milja, ali dakako ne s ovim rukovodstvom.
inače, daleko da se slažem u svemu s njim, pogotovo ne u svjetonazoru i kolektivnoj pljuvačini na njegovom blogu po svima koji ne misle isto. ali fin i invest znanje ima i tu nije škrt podijeliti ga i zato po meni on je pozitivna i dobrodošla pojava u javnom prostoru.
[/quote]

Stoji ali dok ne proda niti ne dobije nista dakle nije nda niti dobio ako nije niti izgubio.

Čovjek zanemaruje elementarne pojave poput capexa iznad stope amortizacije koja ga ubojito koštaju kod DDJH i PTKM.

Ako je pak krivo vodstvo zašto je pak ulazio u njih? Znao je da je država u obje firme i da je to problem, osim ako ne voli probleme.

A IPKK mislim da vrijedi više nego je cijena na burzi i to sasvim dostatno više.

Ili ajmo ovako, naspram DDJH i PTKM ovo je best buy vis a vi rizika, vodstva, bloga, xy (xy)^2 i koga sve ne…

Nemam IPKK a sigurno nemam DDJH niti PTKM.

PS. on lako stavi 5 milijuna ili pola manje od toga na kupnju na kojoj god dionici na ZSE i napravi dar mar.

Neka to proba sa svojim analizama na NYSE.

Sumnjam da bi godinu sa 0 završio.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

bilo kako bilo ali trenutno je baš nikakav interes za ovom dionicom, šteta

Hrvatski proizvođači šećera ne trebaju repu iz Srbije

http://www.poslovni.hr/hrvatska/hrvatski-proizvoaci-secera-ne-trebaju-repu-iz-srbije-249246 Ajde bar su nešto naučili iz svega toga.Bit će bolje ove godine,
ima da da se svi osladimo.
Pozdrav,

Imamo novu facu u Top 10

10.BALINGER VALTER (43520777039) 2.395 0,17

Jest da su prihodi opali, ali opet 20 milijona dobiti je 20 milijona…

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

New Report

Close