IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nego, uhvatila te panika jer raste dobit, jel? Buahahaha!

Ne, nego su prihodi duplo manji od prošlogodišnjih, a dobit tri puta manja, likvidnost slaba, mogućnost istiskivanja, cijena klizi i kupujem auto ovih dana [emo_smijeh]

Pa stara je vijest da je zbog carine i suše bilo manje repe pa smanjenje prihoda nije neko iznenađenje za one koji prate situaciju. U kvartalu je dobit rasla…

a tko zna, mozda autu skoci cijena za koju godinu 🙂

Imam IPKK, nemam auto, ovo nije nagovor niti preporuka…

pošteno, sve 5, svatko sam donosi odluke…sretno dalje


Moje, zvoncac, točno, ali nema tu nikakve zavjere osim što je malo debilno da se izvješće vidi na Hanfi, a ne i na ZSE. Kada sam vidio izvješće koje je na Hanfi (gore je kolega linkao) izgleda još od 7 ujutro, procijenio sam da je bolje ovako izaći odmah. Sretno, ja sam out (i ovo nije nikakva preporuka za kupnju/prodaju).

Opet su u uzlaznom trendu

Dobit 6 milja veća nego lani u kvartalu..
Amortizacija veća (ukupno 11,8 mil. u ovom kvartalu)
Cijena dionice na pola booka
Bolje kvote nego lani….
Što je sljedeće…

Zanimljivo kako neki ovakav izvještaj vide kao loš (valjda to tako ide, neki vide čašu pola punu, a neki pola praznu).
Ja bi rekao da je izvještaj vrlo dobar.

Istina je da su dobit i prihodi manji nego lani, ali suša i Srbi su ih malo u zadnja 2 kvartala prikočili. Al to je prošlost.

Ali u isto vrijeme book je bio xy % manji. Uostalom, kupuje se budučnost i kupuje se kad je firma na početku uzlaznog trenda, a prodaje na vrhu…

Sad nek svatko procijeni gdje je ova šećerana

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

trenutno je ova dionica totalno van fokusa…možda kad splasne entuzijazam za ulaganje u “predstečajuše”[emo_smijeh]
uglavnom IMHO vrlo jeftino ali ….



Povecavaju temeljni kapital za 223kn po dionici, a istovremeno cijena dionica na burzi 200kn….Meni to bas i nema smisla no dobro 🙂

Cini se predobro da bi bilo istinito

Trenutno stanje;
P/S 0,43 1/13
P/E 8,34 1/13
P/B 0,51 1/13
BVPS 381,04 1/13
EPS 23,07 1/13

[/quote]

Evo novo stanje nakon 2q.

P/S 0,46 2/13
P/E 6,93 2/13
P/B 0,48 2/13
BVPS 396,58 2/13
EPS 27,57

[emo_smijesak]

zna li tko. .da li bloger izlazi ili ne…ili je izašao..i AKO Da,zasto. .

haha. . stil mi je postao kao zizijev. .
:-))

netko bi ti mogao odgovoriti da je izašao iz istog razloga iz kojeg je kupovao Đakovštinu ili Validus[emo_smijeh]
šalu na stranu pojma nemam je li izašao ili je prebacio na skrbnički dio ali sigurno je kratio poziciju….iako to ne bi trebao biti razlog za kupovinu ili prodaju bez obzira što je činjenica da je zse plitka bara pa ju netko s likvidnošću kao dotični gospodin sigurno može zaljuljati…naravno ne baš sve dionice ali IPKK sigurno


haha. . stil mi je postao kao zizijev. .
:-))

Gospodin je izašao prije 4 mjeseca iz dionice.To je i objavio na svome blogu.
To je u neku ruku i dobro jel nema balasta i onoga drukanja tipa,xy prodaje ili kupuje a to neki i danas piju na nekim drugim dionicama koje posjeduje dotični gospodin. Pozdrav,

e a sto je rekao zašto izlazi..


e a sto je rekao zašto izlazi..

Iskreno? Koga briga …Mozda mu treba novac za dokap PTKM, koga zaista briga ?

...

New Report

Close