IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mješaš kruške i jabuke. U slučaju Belja ne utvrđuje se vrijednost tvrtke već zakonska obveza javne ponude.
Drugo, dokapitalizacija tvrtke vrši se po nominalnoj cijeni dionice, koja nema nikakve veze sa stvarnom vrijednošću tvrtke.
Treće, Pipunić je već nudio 235 kuna po dionici kada je tvrtka vrijedila puno manje nego danas, nakon restrukturiranja, smanjenja kreditne zaduženosti i bitno boljih rezultata poslovanja.
Četvrto, komparirajući tvrtku sa sličnim tvrtkama u branši u regiji i EU, kojoj će za 3 mjeseca i sama pripadati, vrlo je lako dokazivo kolika je realna vrijednost tvrtke.
Peto, sam sebe neću guliti odvjetničkim troškovima.
Šesto, preveliko je zanimanje onih koji dionicu nemaju “za dokazivanjem” da dionica ne vrijedi.

1. link na pokušaj plašenja malih ulagača kod Belja ti je trebao ilustrirati što se događa kada stvari postanu “ružne”
2. slažem se da nominalna nema nikakvog utjecaja, ali vještak će broj novih dionica koristiti u svojem izračunu vrijednosti jedne dionice koja je prije valuirana s 235 kuna
3. i 4. i moja je tvrdnja da je fundamentalna potcijenjenost razlog za kupnju IPKK no ne mogu se složiti s tobom da je ovo lako dokazivo, pogotovo ako firma ne isplaćuje dividendu
5. al možda ti svoje troškove pokuša prabaciti tuženi
6. spominjanje vlasničkih pozicija samo je odvraćanje od argumenatirane rasprave

Ovaj postaje ko Toda…

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/247482/Pipunic-preuzima-cepinsku-uljaru.html#.UTdbOjAvSE0

Do bogatstva za jednu kunu..:)

Pozdrav

svi smo mi Crobex

vrlo interesantna diJonica, ulazio, izlazio, ušićario, bila mi je interesatna još od 175 HRK, kasno palim jbg 😉

kod IPKK ima raznih faktora: kratkotrajnih, dugotrajnih, trenutnih, kombiniranih…

trenutno: na 1/2 cijene u usporedbi sa konkurencijom čiji dio tržišta će postati…

extra kratkotrajno : Bakić( dužnost mi je napomenuti da o čovjeku imam generalno pozitivno mišljenje) ulazi/izlazi/ne zna se/skrbnički, “tu je nije tam se smije” situacija, sljedba izgubljena i imamo trading dan kao danas…

dugotrajno/kratkotrajno: uskoro smo dio velikog tržišta, nekad prije na puno lošijim pokazateljima 85%+vlasnik je firmu kupovao po 235 pa onda još investirao u nju (iako možda čovjek hoće kupiti jeftinije i povratiti investiranu lovu ;)mišljenja sam da zna on uzeti još i više na drugi način.

dodatno, pored svega većinski vlasnik kupuje “kvotne firme” tipa uljara Čepin za 1 HRK, kvalitetan izbor, zašto ne staviti jedan utegić u portfelj ako imaš priliku, kvote i tržište zagarantirani staljinističkim metodama,zašto ne iskoristiti priliku što god mislili o njoj.
ubio čovjek par zicer postotaka od onih 100% koje treba negdje smjestiti. očito zna pos’o.

a onda još imamo tekstove u javnim glasilima aka. novinama, gdje strani investitori daju do znanja da su zainteresirani, ali da se traži previše noFaca, jer prodavatelji traže premije za slijedeća 3 pokoljenja, klasično bildanje pozicije.ko iz knjige.jedan od razloga zašto volim ZSE, puna je školskih primjera.

ovako iz iskustva bi rekao: stranci nude zakonski prosjek (iako znaju da to vijedi više), sve po PS-u.
Većinski vlasnik traži barem 1000, to je ipak lijepa okrugla brojka koja dobro izgleda i zvuči,(iako zna da trenutno to ne vijedi toliko.)

I onda se kupnja i prodaja standardno “nađu” na polovici, u korist onome tko duže može čekati.
šećer/ulje su ograničene “zakonima” kojih se niti Staljin ne bi posramio, dok se paralelno cash printa na dnevnoj bazi diljem Svijeta. Ajmo pogađati tko će prije….

Nemam IPKK, vjerujem da je IPKK dobro ulaganje, ali novac na domaćem tržištu je preskup pa nemoš sve.
i što je još bitno, jednaka količina casha u RH vrijedi više Pipuniću nego jednaka količina Hansu dok se nalazi u Austriji
Tu treba tražiti premiju na vrijeme, i IPKK ju ima.

P.S.
gledao sam Pipunića na Televizija dok još nisam ni znao što je IPKK, radnicima osigurava welness, znači već i tada ima se. A i plaće čovjek redovno ipslaćuje=tužno, ali bitno za RH realnost.
Na televizija ostavio dojam normalnog lika: tipa, konektiran sam, vidio sam, znam, idem i skupljam lovu, to je OK.

iako uvijek može biti i 3-mjesečni prosjek već sutra :O
LP

ajmo od pocetka..”zlocesti” gazda ima 89,6 %..cemu strah i panika ? [emo_smijesak]

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...


ajmo od pocetka.."zlocesti" gazda ima 89,6 %..cemu strah i panika ? [emo_smijesak]

Nema to veze sa “zločestim gazdom”, daleko je to od istiskivanja sa 95%!
Prvo valja velikodusno ponuditi![emo_namigusa]

Ko se s nama druzi zivot mu je duzi

Da mu prodaju svi iz top 10 mislim da mu to nije ni pola koliko mu je potrebno da prijeđe 95 %,i da uzme svih ovih 5 000 sa burze opet je malo,nakon ponude od 235 kn prije nekog vremena za dionicu u puno gorem stanju tvrtke nevjerojatno mi je da će pokušati nekim nasilnim metodama ostvariti ciljeve kad može jednostavnije to obaviti …..

vjerujem da zlocesti gazda ima 95pct ili blizu toga borja neka vas nebuni top 10 vjerujem poznavajuci istoga da ima poskrbnickim dionicama jos njegovih pajdasa


vjerujem da zlocesti gazda ima 95pct ili blizu toga borja neka vas nebuni top 10 vjerujem poznavajuci istoga da ima poskrbnickim dionicama jos njegovih pajdasa

ma da su svi iz top 10 njegovi pajdasi, a nisu, fali mu jos skoro 37.000 dionica..od 10.-45. mjesta od neceg ajmo rec krupnijeg na sto nema ime i prezime je Partner banka skrbnicki sa 2.200 kom i Agram invest sa 1.200 kom, ostalo je kikiriki (iako su i ovi dvoje kikiriki [emo_smijesak] )..30.dionicar ima sedamstotinjak kom, 45. petstotinjak..(ovo su podaci od 1.3., nije poziv na kupnju/prodaju ni naklapanje sta bi moglo bit cije [emo_smijesak])
po meni, dionicari bi tu trebali bit u dobroj poziciji..

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

Kako ce se u izvjescu za 1.kvartal 2013 knjiziti ovaj prenos dionica,da li se to knjizi kao ostvareni prihod i kako ce to utijecati na cjenu dionice Ipkk,molim nekoga tko se razumije u to da odgovori.

Neće se nikako knjižiti u FI-u

New Report

Close