IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S tim da je kolarek to kupovao na puno višim razinama.A šta vi mislite za koga je kupovao????

pozdrav, malo sam gricnuo danas, gledam kako raste i čekam da se malo spusti, a ono nikako, pa kad je već bilo likvidnosti pridružio sam se.evo da odmah malo druknem, odnosno iznesem svoje razloge.

gledajući statičke pokazatelje cijena je vrlo povoljna:
P/S-0,35
P/B-0,52
P/E-1,35
EPS 128kn!!

ukupni dug cca 370mil što je 1,5 EBITDA ili 70% kapitala, dakle malo zadužena firma. Otkako ih je Pipunić preuzeo, nisam pratio firmu, ali sad vidim da je od 2010. ovo jako dobro vođena firma i da je doživjela preporod.
otad su povećali prihode za skoro 50%-dakle u vrijeme krize, a smanjili broj osoblja za pola, sa 800 na 400. Šta ti je efikasnost.
Nadam se da će nastaviti ovako odlično raditi i dalje, ne moraju ništa poboljšat, samo neka ostane ovako.

ROE i ROA sad prejako izgledaju, mislim da to nije realno, bio bih zadovoljan da to bude i dvocifreno, sad je ROE 30%+.

ako pogledamo peer, Viro je ravno 3x skuplji od IPKK, fundamentalno, a eto i nominalno.
u slučaju preuzimanja, ako je točno ovo iz članka za Austrijance, normalna cijena za transakcije je nekih 8 EV/EBITDA, treuntno se IPKK trži na 2 EV/EBITDA.

Za očekivati je ipak neku tehničku korekciju, nadam se da ću tu imatii priliku podebljati poziciju, pa nije ovo Viadukt, da ovako raste, haha…

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Mig tu nije potrebno drukati pa nisu tu nekakvi šibicari u igri.[emo_smijesak]

ako pogledamo peer, Viro je ravno 3x skuplji od IPKK, fundamentalno, a eto i nominalno.
u slučaju preuzimanja, ako je točno ovo iz članka za Austrijance, normalna cijena za transakcije je nekih 8 EV/EBITDA, treuntno se IPKK trži na 2 EV/EBITDA.

Majstore, hajde kada kažeš da je “normalna transakcija nekih 8 EV/EBITDA” budi dobar pa navedi nekoliko primjera.

ne bi bilo loše da većinski da neku dividendu, može i simboličnu, recimo 20kn, yield bi bio 10%, k’o kod HT, a payout ratio manji od 20%, mislim da bi to na ovoj cijeni imalo značajan udar na cijenu dionice.
Živo me zanima 4Q i 1Q, obzirom da je Jakovina baš IPKK digao kvote nauštrb Vira.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@andy

EV/EBITDA 8 je nekakv benchmark u industriji za akvizicije.

a vi mislite da bi išlo po više?
recimo, zadnja transakcija na ZSE je mirovinci su kupili ledo po EV/EBITDA 13.
BLSC je također išlo po 10 EV/EBITDA ako se dobro sjećam.
ttrgovina sa Mlinarom (mi Todoriću- Todorić Škoji) također između
7 i 9 EV/EBITDA.

ne znam, možda ste u pravu, moguće da bude više, nisam zbog prodaje ovdje.
dajte vi svoje primjere?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pa di je nestala prodaja[emo_cool][emo_novac]

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Pa di je nestala prodaja[emo_cool][emo_novac]

doći ćemo mi brzo nazad na ask, samo još malo dignite cijenu [emo_palacg]

Promet je iz dana u dan sve veći. Kako se vratila likvidnost cijena dionice sve više raste. Top 10 drži preko 92%, a oni svoje dionice čuvaju kao oko u glavi.

Čestitke, rast od +40% u niti mjesec dana, ova ZSE je pravi eldorado [emo_novac]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Pa di je nestala prodaja[emo_cool][emo_novac]

doći ćemo mi brzo nazad na ask, samo još malo dignite cijenu [emo_palacg]
[/quote]

Pod “mi” misliš na sve osim sebe. [emo_smijeh]

EV/EBITDA 8 je nekakv benchmark u industriji za akvizicije.

a vi mislite da bi išlo po više?
recimo, zadnja transakcija na ZSE je mirovinci su kupili ledo po EV/EBITDA 13.
BLSC je također išlo po 10 EV/EBITDA ako se dobro sjećam.
ttrgovina sa Mlinarom (mi Todoriću- Todorić Škoji) također između
7 i 9 EV/EBITDA.

Koliko je znam Mlinar i Ledo ne proizvode šećer, miješate kruške i jabuke. Osim toga nema HRV jedina šećerane, ima ih još nekoliko u blizini. Cijena je ravnoteža ponude i potražnje a ne zadovoljavanje nekakvih “benchmarka”.
Kad već tako znate objasnite mi otkuda će IPKK nabavljati šeć repu kad je dosad pola dobavljala iz Srbije a više neće? Mislite da će repa narasti sama od sebe?

New Report

Close