IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a joooj navale na kupnju u četvrtak…jihaaaaa[emo_smijeh]

Bloger sigurno neće dizati IPKK…ali rado će vas natrpati ako dignete cijenu gore [emo_namigusa]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

bloger šmoger…ovo će rasti jer je jeftino a ne zbog blogera ili koga god…možda dans, možda sutra…[emo_namigusa]

koliko može u vis? nedavno je bio na 140,00

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Svi šute kupuju, već je na 177,00 kn. Pogledajte semafor!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ništa ti to ne znači.
Bila je nedavno i na 115, pa je sve skupa bilo 50-tak komada na kupnji.


koliko može u vis? nedavno je bio na 140,00

Može bez problema preko 200.
Na ovim cijenama čak i da dobit za 2013 bude kao ona iz 2011,oko 50M,odnosno 130 M manje nego u 2012(do sad)to je P/E 5 i ROE 11%.
Koliko ima takvih dionica u RH?
Nije bitno odakle je krenulo nego koliko to još može gore.

"Only dead fish swim with the stream"

Vrijedi ovo itekako više od ove cijene, ali nemojte gledati P/E, puno se toga za ovu firmu mijenja sljedeće godine kada se počinju primjenjivati proizvodne kvote.

Koliko sam uspio shvatiti za šećerane je najbitnija prodajna cijena šećera iz repe koja je sada iznad 700 E/t što omogućava ovako profitabilno poslovanje. A iz ovih novih proizvodnih kvota čini mi se da je tvornici šećera Osijek omogućeno održivo poslovanje.

Nezahvalno je prognozirat cijenu i koliko sta vrijedi na zse ali da je ovo i dva put skuplje nebi bilo nerealno.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

svi su puni IPKK ko brod i sad drukaju sve u 16 ne bi li navukli nekoga na kupnju da se istresu [emo_zloban]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

O cemu vi to kolega…?…ovom dionicom se tek zadnjih tjedana nesto ozbiljnije trguje od kad je g.Bakic odlucio kupit ovo sto je erste skrbnicki iz samo njima znanog razloga prodavao…cijena je jos uvijek vise nego povoljna s obzirom na poslovanje tvrtke…ne zaboravite da je otkupna bila 230 a vrh u zlatna vremena i preko 1200 kn…Znam pouzdano da su preko rijecke luke uvezli velike kolicine secera i da je u planu jos jedan brod tako da sto se tice sirovine toga ne nedostaje…a ako danas viro donese odluku o povlacenju sa zse…ovo vam ostaje jedina secerana kojom mozete trgovat…inace secer nam je jedan od najvaznijih i najprofitabilinijih izvoznih proizvoda…btw…farme prascica i muznih krava takodjer posluju sve bolje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


svi su puni IPKK ko brod i sad drukaju sve u 16 ne bi li navukli nekoga na kupnju da se istresu [emo_zloban]

Da pogodim,ti si jedan od onih koji nemaju dionicu?
Ok,onda nam napiši zašto misliš da mi navlačimo nekog na kupnju,malu analizu zašto ne valja kupiti IPKK.
A da ima onih koji navlače svakako da ima,kao i kod svake dionice.
Ali ovo nije INGR i DLKV.To je bitna razlika.

"Only dead fish swim with the stream"


Znam pouzdano da su preko rijecke luke uvezli velike kolicine secera i da je u planu jos jedan brod tako da sto se tice sirovine toga ne nedostaje…a ako danas viro donese odluku o povlacenju sa zse…ovo vam ostaje jedina secerana kojom mozete trgovat…inace secer nam je jedan od najvaznijih i najprofitabilinijih izvoznih proizvoda…btw…farme prascica i muznih krava takodjer posluju sve bolje.

Pozdrav

Viro je preuzeo Sladoranu po 111 kn ili mcap 400 mil kn istiskivanje je bilo po 160 kn.
Sladorana ima sličnu bilancu ili lošiju neko IPKK, u prošloj godini manju profitabilnost, proizvodne kvote su im jednake pa se može zaključiti da je 400 mil kn realna tržišna vrijednost ove firme.

Što se tiče uvoza sirovog šećera, i prerade to je manje profitabilan posao od prerade repe. Zbog suše i zabrane izvoza repe iz Srbije, IPKK će imati osjetno lošiji kvartal nego prošle godine ali s ovim proizvodnim kvotama i sadašnjom cijenom šećera ovo može raditi preko 50 mil dobiti

New Report

Close