IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vrlo vjerojatno da ne smije, ali treba vidjeti broj dionica o kojem se radi. Bakić je prije izlaska imao više dionica od Prloga, tako da je svojom prodajom (svega ili dijela – ne znamo) "otvorio put" Prlogu za ulazak u TOP10, vjerojatno s istim brojem dionica kao prije…

Kolarek prodao 32000 komada koje je uzeo skrbnički račun Credo banke.
Odlaze ljudi s imenom i prezimenom a dolaze skrbnici.
Skrbnički račun PBZ-a ujamio 5000 komada.
RB Dioničar Broj %
1. TERMES D.O.O. 361.825 50,60%
2. IPK KANDIT D.D. (1/1) 62.701 8,77%
3. CREDO BANKA D.D. 32.000 4,47%
4. KOESTLIN TVORNICA KEKSA I VAFLA D.D. 27.422 3,83%
5. KOLAREK DARKO 21.495 3,01% -32000
6. PBZ D.D. 17.700 2,48%
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 14.534 2,03%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.036 1,82%
9. HIPP MARIJA 6.450 0,90%
10. ALMIS-Z D.O.O. ŠIROKI BRIJEG 6.000 0,84%
UKUPNO 563.163 78,75%
Ima li tko iz Osijeka da priopći što kaže ćaršija ?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Znači Kolarek definitivno izlazi. Šteta, s obzirom na cijenu po kojoj je kupovao, očito očekuje da će biti muljanja nakon ponude 🙁


ok cijena nakon javne ponude bude pala…

znači namjerno će rušiti svoju dionicu…tko će to prodavat…

evo neka mi netko kaže tko će prodavat….

pipunić ili msan ili kako se već zovu….sami će sebirušiti cijenu…

ima jedna dionica u kojoj sam malo zastupnjen u kojoj su srušili dionicu na cijenu dokapitalizacije i na toj razini drže cijenu…i tako već 2 godine….nema pomaka ni gore ni dolje


Uvijek se nađe netko tko je "zaboravio" prodati na vrijeme, ili "nije na vrijeme reagirao", ili slično. I onda nakon zadnjeg dana prihvata ponude (minus tri radna dana; mislim da bi to bilo danas) stavi svoje dionice na prodaju ispod cijene preuzimanja ali više nema kupaca. Dovoljno je pogledati primjere Ine ili, recimo, Medike. Preuzimanje Medike je bilo iznad 7.300, a sad je ask ispod te razine.

Inače, smatram da je puno kupaca ovdje jednostavno radilo arbitražu. Kupuju po cijeni koja je 1%-1,5% ispod cijene preuzimanja i prihvate ponudu kad se nakrcaju. Novce dobiju u sljedećih 14 dana. Na kraju ostvare dobit od cca. 1% mjesečno što je za neke strašno puno. Pogotovo kad su kamate na tržištu tako niske.

Očito da je Kolarek donio lošu odluku kad je kupovao, osim ako nije poslužio kao trezor za nekoga.
Mislim da i sad radi jednako krivo, prodajući po ovoj cijeni.

znači namjerno će rušiti svoju dionicu…tko će to prodavat

evo neka mi netko kaže tko će prodavat….

Bolje je pitanje tko će više ovo kupovati? [undecid]

Kupnja – IPKK-R-A
1 205,00
……….
……….
……….
……….

Prodaja – IPKK-R-A
413 234,99
4 235,00
200 236,49
6 239,00
16 277,00

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Očito da je Kolarek donio lošu odluku kad je kupovao, osim ako nije poslužio kao trezor za nekoga.
Mislim da i sad radi jednako krivo, prodajući po ovoj cijeni.

sigurno mu je kupnja bila loša odluka.
a prodaja…
namjerno popušit 60.000 kuna jer je prodao oko dvije kune ispod ponude,
to mi ne miriše na slučajnost.
tu se vjerojatno radi o sljedećem:
– ili se dogovorio s pipunićem da šibne dio na burzu kako bi zaplašio druge i natjerao ih da prihvate javnu ponudu (a pipa će mu se već revanširat)
– ili se ovih dana potpuno razišao s pipom pa ga odlučio ‘kazniti’ prodajom dionica njegovu suparniku (možda grbi)

hate red

Nakon cijele ove priče i zavrzlame s Kanditom, a gledajući 3 godine unatrag, ispada da je Grbešić (tj. Koestlin) donio odličnu odluku riješiti se većine dionica IPKK u vlasništvu Koestlina skoro po najvišim cijenama i to podijelio kao izdašnu dividendu dioničarima Koestlina (tj. opet sebi u najvećem dijelu)…

tako je jedino je grba ovdje ispao dobar poduzetnik… i ovaj kojem su poklonjene dionice tamo negdje davne godine,,

ostali svi uključujući i ja sam smo popušili…

sad ću se doživotno kaznit i izbjegavat kanditove proizvode u širokom luku….

nemojte širiti dezinformacije ,kolarek je samo prebacio na skrbnički Credo banke


nemojte širiti dezinformacije ,kolarek je samo prebacio na skrbnički Credo banke

možda je, možda nije, činjenica je da protrgovano dosta dionica i da se u top 10 vidi ova promjena… na skrbnički normalni ljudi prebacuju bez transakcije na tržištu (provizija brokera a i manipulacija jer sam sebi prodaješ ne idu tome u prilog)

sve u svemu ljudi dobro razmislite dali da prodate ili ne. ne mojte razmišljati tko će ostati u top 10 nego što će biti od firme poslovanje +-, kanaliziranje dobiti na druge firme, eventualna privatna dokapitalizacija po nominali i sl..

sjetite se da je čak i belišće palo nakon JP bez obzira što nitko nije prihvatio ponudu a svi su se kleli daje preniska ponuđena cijena

@Metuzalem

sass, 08.09.2010. u 12:48
Ima li tko iz Osijeka da priopći što kaže ćaršija ?

Od kada to tebe zanima? Ti imaš druge izvore informiranja koji su kvalitetniji.
Čemu sad panika?

Prije izvjesnog vremena imao si informacije što kaže ćaršija (a i neki koji su bili blizu "staroj"upravi), ali onda si to smatrao (mojom) provokacijom, dušobrižništvom, … (nazovi to kako hoćeš).
Sa ekipom ovdje razbacivali ste se prognozama o vrijednosti dionice (vrijedi najmanje 350, nema prodaje do 800 kn), čekali strateškog partnera, preslagivanje, imali vjeru u novi pogon(tvornicu), …

Stanje:
Vrijednost dionice poznata.
Strateški partner(i) (ako ste mislili na Austrijanca – ništa od toga) koje predvodi Pipunić svoje "kreditiranje" Pavića pretvorio u vlasničke udjele, doveo svoju ekipu (sada je još gore jer postoje "dvije" uprave (Pavićeva i Pipunićeva) koje uopće ne surađuju).
Za konačno preslagivanje (mirovine, otkazi, … jedna uprava) najvjerojatnije se čeka kraj kampanje pa da se podvuku računi jer navodno je Pipunić financirao sjetvu i otkup ovogodišnje repe. Odlasci u mirovinu (onih koji imaju kakve-takve uvjete) do kraja mjeseca. Čeka se konačna ponuda otpremnina.
Nova tvornica ne može proizvesti traženu kvalitetu proizvoda, pa se isti vraćaju (ovo vrijedi za Austriju). Pad prodaje 30% (informaciju iznio Medić na skupu radnika jučer).

Ćaršija ne zna što se događa jer nitko nema "pouzdanu informaciju" iz oba tabora. Svi su u nekakvoj fazi čekanja s tim da su Pipunićevi nešto agresivniji i, uličnim rječnikom ne jebu Pavića i njegove ni pet posto, a ne trude se to ni sakriti. Čak je nestalo i nadaleko poznate Pavićeve (mislim na kćerku) bahatosti.

Problem (za vas dioničare) je što država ne želi pročešljati Kandit. I to redom privatizacija (nastanak i uloga Zavoda i Premise), poslovanje Kandita (i tvrtki u njegovom vlasništvu), osnivanje Termesa i njegova stvarna uloga.
Termes d.o.o. je registriran 13.04. (pogledaj malo postove tih dana na ovom forumu) sa osnivačkim kapitalom 20.000 kn, a 21.06. dokapitaliziran unosom dionica Kandita u vlasništvu Premise i Zavoda. Osnivači su Premisa i Zavod, a članovi MSan, Vage i Žito. Što su to (službeno, "po papirima") u Termes unijeli članovi?
Službeno Kandit "preuzima" Termes,a s njim zajednički djeluje Zavod, Premisa, Žito, Vage, MSan. Što (ili tko) je u stvari Termes?

Nemoj(te) razbijati glavu zašto sam se sad odjednom (ponovno) pojavio noitkud i ove (dez)informacije nemoj(te) uzimati jako ozbiljno jer ja (sigurno) imam neki svoj interes. Navesti sve vas da napravite krivi potez (ma kakav on bio). [thumbsup]

Znam da ti (a i ostalima koje ova tema zanima) nisam napisao ono što želiš čuti, već ono što ne želiš, ali to nije moj problem.

Želim Vam svima da što bezbolnije prođete kroz ovo, i za Kandit, loše vrijeme [wink]

New Report

Close