IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sorry kamenac al ti fakat ne pratiš ovu dionicu…

5 ljudi je od 2500 dioničara s ovom ponudom na dobitku a 2495 je u gubitku…

na burzi je sve moguće al ako ovo ponovo bude išlo po 200 kuna onda ni ovo preuzimanje ni nov menađment ni bilo kakve promjene koje su se dogodile ovdje nemaju nikakvog smisla.

a vjerujem da će biti ponuđač koji će nam ipak dati fer vrijednost ,,,

Ispod 800 kn nema govora o prodaji


sorry kamenac al ti fakat ne pratiš ovu dionicu…
5 ljudi je od 2500 dioničara s ovom ponudom na dobitku a 2495 je u gubitku…
na burzi je sve moguće al ako ovo ponovo bude išlo po 200 kuna onda ni ovo preuzimanje ni nov menađment ni bilo kakve promjene koje su se dogodile ovdje nemaju nikakvog smisla.
a vjerujem da će biti ponuđač koji će nam ipak dati fer vrijednost ,,,

gledaj, vedricu, ja sam odlučio zaigrat na svoju logiku.
mali sam pa mogu, kolarek to ne može, naravno.
i nije tu u pitanju neka ozbiljna lova: na kraju mogu biti nekoliko tisuća kuna u plusu ili minusu.
ja ću dakle prodat za 235 kn kladeći se da će tečaj poslije biti niži.
a ako ne bude, opet dobro. jer sam podebljao cash poziciju. za crne dane.
ne vidim šta ti tu nije jasno…

hate red

Na cijenu IPKK dosta bi moglo utjecati eventualno razrijesenje dugovanja na relaciji Tvornica ulja Cepin – IPK Osijek – IPK KAndit. Prvotna verzija, da Kandit dobije hrpetinu gradjevinskog zemljista je povucena, pa se sada radi na tome da IPK OSijek proda to zemljiste i isplati Kandit u kesovini. Rijec je, onako okvirno, o negdje trecini sadasnje cijene dionice, a meni je jos uvijek nejasno vodi li se uopce to potrazivanje u bilanci.
Pozitivno razrjesenje navedenog dugovanja svakako ce pozitivno utjecati na cijenu dionice, dakle, postoji odredjen rizik ako se dionice prodaju u javnoj ponudi.
Konditorskom dijelu Kandita potrebna su velika ulaganja, ne znam kako je sa seceranom.
Takodjer, IPKK je izrazito nelikvidan, sto je dodatni uteg i prilikom prodaje i prilikom kupnje. Cak i da cijena padne na nekih 180 kuna, treba biti dovoljno strpljiv i dovoljno "mali" da se od toga okoristi.
S druge strane, u Kanditu se, prema onome sto cujem, u zadnje vrijeme vuku dobri poslovni potezi. Pipunic nije pikzibner, on ima velike planove u Slavoniji, a to daje svojevrstnu garanciju da ako vec nece uspjeti, da ce se barem potruditi da uspije.



sorry kamenac al ti fakat ne pratiš ovu dionicu…
5 ljudi je od 2500 dioničara s ovom ponudom na dobitku a 2495 je u gubitku…
na burzi je sve moguće al ako ovo ponovo bude išlo po 200 kuna onda ni ovo preuzimanje ni nov menađment ni bilo kakve promjene koje su se dogodile ovdje nemaju nikakvog smisla.
a vjerujem da će biti ponuđač koji će nam ipak dati fer vrijednost ,,,

gledaj, vedricu, ja sam odlučio zaigrat na svoju logiku.
mali sam pa mogu, kolarek to ne može, naravno.
i nije tu u pitanju neka ozbiljna lova: na kraju mogu biti nekoliko tisuća kuna u plusu ili minusu.
ja ću dakle prodat za 235 kn kladeći se da će tečaj poslije biti niži.
a ako ne bude, opet dobro. jer sam podebljao cash poziciju. za crne dane.
ne vidim šta ti tu nije jasno…
[/quote]

Nazalost dosadasnja iskustva kod preuzimanja i kretanja cijena nakon ne idu nam bas u prilog, barem nama koji nismo na strani kolege Kamneca i tu mu treba dati za pravo,
Ne moraju bas biti "reprezentativni" primjeri ali dobro se sjecamo preuzimanja Zitnjaka od strane Agrokora, ponudjena cijena je bila 858 kn i nesto sitno…ocekivana bila i vise…gdje je danas ta ista?…sretan ko dobije 80..:(….Slobodna…ponudjena cijena 70 kn….danas..?…za 25 nitko nece..:(
Tako da je cesto puta surova realnost jedno a nasa ocekivanja i "realna" vrijednost nesto sasvim drugo.
Uglavnom da ne moraliziram..ocekujem i ja pad cijene…ali moj gubitak bi po ponudjenoj cijeni bio malo vise od par tisuca kuna pa cu je ipak do daljnjega zadrzat…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan…pa onda ti je ipak bolje sada prodati po 235.- pa uskoro , za dobiveni novac,kupiti vecu kolicinu dionica?!To ti je efikanije od pukog drzanja IPKK-a u ocekivanju rasta…jednog dana!

Hvala na savjetu kolega….spekulacija je standardna i vrlo cesta stvar koju ovdje cinimo…na burzi od njega nema puno vajde…ali ovaj put sam se odlucio za princip.
Jos kad je uprava, ciji clanovi btw nemaju ni jednu dionicu , izjavila da je to fer cijena….onda ako je dobra njima za kupit…dobra je i meni za drzat…
Pozdrav

svi smo mi Crobex

Uprava? Eh,bas ces se usreciti slusajuci sto je bilo koja Uprava/ u preuzimanju/ rekla..:-) !

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=7&ID_VIJESTI=129282

hate red

promet nitko ne komentira?
ako izlazi kolarek, sretno onima koji ostaju.
btw. ja danas uručio papir u skdd.
striček mi rekao: hvala.

hate red

35000 komada promijeni vlasnika ….
po cijeni nižoj od ponude ….
u čemu je kvaka ?
ostatak na tekući u Suiss bank ?
Zna li netko tko proda: Koestlin ? Kolarek ?
Ili IPKK udružuje dodatno svojih(naših) 62701 kom. iz trezora?
Nije li malo nefer tako raspolagati zajedničkom imovinom svih dioničara, poklanjati ih nekome po toj cijeni? Je li to svrha trezora? Skupljanje za povlaštenu ekipu? Umjesto prikaza dobiti, ulažu u dionice pa ih poslije poklanjaju podobnima?
Ja ću tek vidjet za 3 dana, a to mi nekako daleko…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


promet nitko ne komentira?
ako izlazi kolarek, sretno onima koji ostaju.
btw. ja danas uručio papir u skdd.
striček mi rekao: hvala.

To je kao nagovor da se i mi pridružimo. Nekako ne vjerujem u gore navedeni scenarij, naročito drugi dio.
Aklo Kolarek izlazi, onda je sigurno da je nešto dobio i "ispod pulta", jer strpljivost koju je dosad pokazivao nije moguće ovim činom opravdati, osim uz moju primjedbu.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

New Report

Close