IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/pipunic-preuzeo-kandit%2c-na-jesen-kupuje-i-dakovstinu,83111.html [bye] [bye]

Pipo je opasan igrač.Sve što namjerava kupiti pretvori u prah i pepeo.
IPPK ,nelikvidnost,stečaj,bla ,bla …pa preuzimanje
DKVS,iste metode..nema preuzimanja jer je znao da su izvješća fasficirana.
Metoda ulova slična.Posudi im zeru para koje ne mogu vratiti i lovina je sigurna.Pipo se ponaša kao
fond rizičnog kapitala.Nema konkurencije i radi što hoće.
Da li će mu igra prisjesti.Tek ćemo vidjeti.
Na IPKK mislim da ne može izgoriti jer ako dođe nemoralna ponuda on može samo izaći sa dobitkom jer IPKK vrijedi više od cijene dionice koju je platio Pipo/a možda je plati i skuplje a mi ne znamo,ispod žita// s obzirom na BV od preko 600 kn.
Ali na DKVS bi se mogao opeći, jer bi se za veliku materijalnu imovinu mogao pojaviti kupac koji će biti spreman platiti cijenu sa manjim diskontom i Pipiju ispred nosa odnijeti ono što je on
pripremao sebi za jeftinu kupnju,pa čak izvisiti 30 mil kn koje neće moći naplatiti iz stečajne mase
DKVS.Bilo bi previše da mu uspiju ove dvije akvizicije sa malim ulogom,jer bi mogao postati opasan
konkurent CKML i Todi.I zato očekujem da bi ovdje moglo prokuhati.I Pipo bi mogao biti skuhan.
Za dioničare IPKK bi to bio pun pogodak.

@lopina
Dali se može ići u preuzimanje DKVS iako je otvoren stečajni postupak ?

du du du .. nema nam pomoći



@lopina

Dali se može ići u preuzimanje DKVS iako je otvoren stečajni postupak ?

Može!Uvijek može!O tome odlučuju stečajni vjerovnici.
Kod DKVS se može očekivati likvidacija u stečajnom postupku,ako ne bude drukčije.Svaka kupnja
DKVS je šansa za izgubiti sve,ali ako bude drukčije i šansa na veliku dobit.
Ali IPKK je zicer za sačuvati kapital,a može biti i dobiti.Dakle,ako namjeravaš sudjelovati u ovim
igrama IPKK je bolja prilika.Šansa na zaradu postoji,a gubitka nema.Mislim da je to povoljnije.

O tome ne odlučuju stečajni vjerovnici, nego stečajni sudac. U slučaju kad su obveze daleko veće od imovine što je kod DKVS potvrđeno, rasprodaje se imovina i namiruju se vjerovnici ovisno o redovima namire. Rezime svega je da će kod DKVS dioničari na završetku ostati bez dionica. Nešto kao kod ZDNK. Makar je Zednka sir super brend [lol]



@lopina

Dali se može ići u preuzimanje DKVS iako je otvoren stečajni postupak ?

NE, ovdje se radi o divnom pranju 1 milijarde kuna , kroz stečajnu masu .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




@lopina

Dali se može ići u preuzimanje DKVS iako je otvoren stečajni postupak ?

Može!Uvijek može!O tome odlučuju stečajni vjerovnici.
Kod DKVS se može očekivati likvidacija u stečajnom postupku,ako ne bude drukčije.Svaka kupnja
DKVS je šansa za izgubiti sve,ali ako bude drukčije i šansa na veliku dobit.
Ali IPKK je zicer za sačuvati kapital,a može biti i dobiti.Dakle,ako namjeravaš sudjelovati u ovim
igrama IPKK je bolja prilika.Šansa na zaradu postoji,a gubitka nema.Mislim da je to povoljnije.
[/quote]

Đakovština kao pravni subjekt više ne postoji, a kao Đakovština u stečaju je novi pravni subjekt koji je samo utoliko povezan što sredtsva prikupljena kroz stečajnu masu idu u pokriče prihvačenohg duga od 1 milijarde kuna, a ostatak ( samo neznam koji ) ide dioničarima. Zato akvizicija nije moguća po stečajnom zakonu, sa ili bez vjerovnika.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

ovo je s intervjua s Pipunićem:

"Kaže i da osječku šećeranu ne planira prodavati nego će razvijati taj biznis, a ne bježi ni od partnerskog odnosa s glavnim konkurentom i vlasnikom dviju šećerana Virom".

–dok netko od njih kaže da ne misli prodavat i da misli to razvijat, meni prvo dođe da MISLI PRODATI i POBIJEČ IZ ŠEĆENOG BIZNISAiI NA TOME DOBRO ZARADITI, nekako mi to govori iskustvo koje sam stekao s tim svim intervjuima i i odlukama koje su donosili nakon takvih intervjua.

– zna pipunić jako dobro koliko se u EU zatvorilo šečerana i koliko se šečerana spajalo međusobno u EU… zato je i ušao unutra Msan ulaganja, koji samo želi dovesti valjda do nekog zavidnog nivoa šečernu industriju i onda je prodat viru ili nekom trećem izvana.

Budimo realni — jeftino kupi posrnulu firmu , dovede je u red, racionalizira je i skupo proda. Eto to su oni tako napravili a nadam se samo da će i o nama ostalima voditi brigu.

Tržište je takvo da oni sami ovakvi nemogu opstati i samo je pitanje vremena dal će nas prodati jeftino ili skupo…ja se iskreno nadam da će ekipa naći dobre kupce koji će nam dati i neku premiju za sve te godine čekanja u toj dionici.

Još da nam naprave neku dokapitalicaciju u nekom zanimljivom omjeru..da se malo ojačamo financijski …

zna pipunić jako dobro koliko se u EU zatvorilo šečerana i koliko se šečerana spajalo međusobno u EU… zato je i ušao unutra Msan ulaganja, koji samo želi dovesti valjda do nekog zavidnog nivoa šečernu industriju i onda je prodat viru ili nekom trećem izvana.

Budimo realni — jeftino kupi posrnulu firmu , dovede je u red, racionalizira je i skupo proda. Eto to su oni tako napravili a nadam se samo da će i o nama ostalima voditi brigu.

#
Ovo je popis zelja. Treba vam samo djed Mraz koji ce ispuniti zelje.

ricardo —ajde sad iskreno, jer bi ti razvijao šečerni biznis, u ovakvim uvijetima.

daj pogledaj konkurenciju i pogledaj sad Kandit, jer on ima realne šanse razvijat taj biznis.

pogledaj malo šečerane u eu…i pogledaj kaj se s njima događalo, i pogledaj malo strukturu, netreba puno da se skuži koja je najrealnija opcija toga svega.

@Vedric,

Zelis najiskrenije ?
Ne smijem napisati sta mislim koliko je ekstremno. Ali sto se tice secerana, DA, razvijao bih business i to punom parom. Opet kazem, ovo gore napisano je samo popis zelja.
Prosle godine je izasao clanak iz kojeg sam zapamtio da firma Zito ima prilicna dugovanja. Mislim da su se spominjali iznosi od nekoliko 100 mKn. Ako su slagali novinari, onda imam krivu informaciju.
I sada odjednom usred krize imaju snage preuzeti DKVS, IPKK i jos PIK Orahovicu. Istina je da su silosi u Osijeku impresivni i lijepo uredjeni i nema se sta reci. Da li su ovi zalogaji preveliki to zna samo direktor.
Ono sto je tipicna boljka svih nasih firmi je da su ostale 99% na stupnju razvijenosti koji su imali 1990 te. + da nisu prosirli paletu proizvoda opet njih 99%.
I sada kad procitam popis zelja za Djeda Mraza, pitam se otkud sa tako malim profitnim marzama toliki kapital a kapital je postao skup.
+Zito ce otkupljivati velike kolicine zitarica a zito se mora platiti.
Davno sam razmisljao o kupnji IPKK i DKVS i mislio sam da su dobre firme, ali nisam se odlucio na kupnju udjela niti u jednoj od njih.

jel ovaj prodaje ispod minimalne cijene il mi se čini? [huh]

dokupio i danas nesto sitno.
sta ste svi zamrli, ko da nam firma propada nakon sto je preuzeta…

hate red

New Report

Close