IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledaj on može reinvestirati do kad hoće i to nikakav problem ne bi bio kad bi to tržište vrednovalo.
Meni nikako ne ide u glavu da se ovaj novi pogon nigdje ne očituje na cijeni dionice.
Nelogičnost totalna. Negdje netko izjavi da razmišlja o otvaranju novog pogona u Zanzibaru i pomakne ga nekud ili gore ili dole. Ovo štani.

who dares, wins


Gledaj on može reinvestirati do kad hoće i to nikakav problem ne bi bio kad bi to tržište vrednovalo.
Meni nikako ne ide u glavu da se ovaj novi pogon nigdje ne očituje na cijeni dionice.
Nelogičnost totalna. Negdje netko izjavi da razmišlja o otvaranju novog pogona u Zanzibaru i pomakne ga nekud ili gore ili dole. Ovo štani.

E ne može reinvestirati do kad hoće i je to problem. Investicije od kojih nema konkretne koristi za dioničare su loše i za njih nema mjesta.

Mislio sam u dobre investicije. Može investirati npr. 5 g. sve se to vrti, plaća, zaposleni ovi oni a dividende nigdje. Firma se širi ali dobit ide u nove investicije i otplate kredita i onda kad otplati recimo drugi kredit za dionice koje su mu sad pod nekim zalogom glavni igrač odluči sve to u komadu utopiti Nestle-u recimo. Većinski imaju takve plaće da im dionice svakodnevno ne znače kao špekulantima. One ciklički svako neku godinu dođu na neku fer vrijednost kad oni mogu iskoristiti priliku na tržištu i napuniti si džepove jednom ali pošteno.
E a šta se u međuvremenu dešava…rupa. hoću reći da TK iz nekog razloga u opće nije popratilo otvaranje novog pogona premda se je za to čulo dovoljno. A sutra može burno reagirati na neku čisto bezveznu vijest. Postavlja se pitanje da li ova dionica sa novim pogonom vrijedi više ili ne?

who dares, wins


Postavlja se pitanje da li ova dionica sa novim pogonom vrijedi više ili ne?

Da 90% građana RH sad ima priliku kupiti novi BMW 5 za 10000 Eura, pod uvjetom da je tržište tako loše da ga ne bi mogli prodati za više od 9000 Eura. Dakle, moraju ga čuvati.
Koliko bi ih iskoristilo takvu priliku, a toliko je rupa koje još treba zakrpati.
A onaj koji ima takav BMW neće ga prodavati ako baš ne mora.
Znamo da IPKK vrijedi više nego sad, i doći će vrijeme zarade, onome tko izdrži ovu veliku sušu…

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Firma definitivno vrijedi više. Dionica, to je druga priča nažalost. Pogotovo na našem tržištu. Nadam se samo da će godišnje izvješeće izgledati puno bolje od kvartalnog

Važeći podaci za uredovni dan 18.11.2009 .

IPK KANDIT D.D./REDOVNA DIONICA IPKK-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. IPK ZAVOD D.D. 229.992 32,16 Osnovni račun
2. PREMISA D.O.O. 135.329 18,92 Osnovni račun
3. IPK KANDIT D.D. (1/1) 62.701 8,77 Osnovni račun
4. KOLAREK DARKO 53.414 7,47 Osnovni račun +200
5. KOESTLIN TVORNICA KEKSA I VAFLA D.D. 27.422 3,83 Osnovni račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 14.534 2,03 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.036 1,82 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 12.336 1,73 Skrb. račun
9. HIPP MARIJA 6.450 0,90 Osnovni račun
10. ALMIS-Z D.O.O. ŠIROKI BRIJEG 6.000 0,84 Osnovni račun
Ukupno: 78,48

Mislim da Vam Kolarek poručuje da se ne morate bojati da će on prodavati
[wink]



Postavlja se pitanje da li ova dionica sa novim pogonom vrijedi više ili ne?

Da 90% građana RH sad ima priliku kupiti novi BMW 5 za 10000 Eura, pod uvjetom da je tržište tako loše da ga ne bi mogli prodati za više od 9000 Eura. Dakle, moraju ga čuvati.
Koliko bi ih iskoristilo takvu priliku, a toliko je rupa koje još treba zakrpati.
A onaj koji ima takav BMW neće ga prodavati ako baš ne mora.
Znamo da IPKK vrijedi više nego sad, i doći će vrijeme zarade, onome tko izdrži ovu veliku sušu…
[/quote]
da ali Bmw eksploatiraš svakodnevni i uživaš u vožnji. Znači ima i upotrebnu vrijednost a ovo baš i ne. Mora biti profit kojeg će si onda svatko preusmjeriti kamo mu volja. Netko u BMW, a netku u Pan, cum bajšpil.

who dares, wins

sad kad ponovo Kolarek počne kupovati odosmo mi na 500


…..
da ali Bmw eksploatiraš svakodnevni i uživaš u vožnji. Znači ima i upotrebnu vrijednost a ovo baš i ne. Mora biti profit kojeg će si onda svatko preusmjeriti kamo mu volja. Netko u BMW, a netku u Pan, cum bajšpil.

Zum Beispiel: takvo uživanje ima fiksne godišnje troškove od 20.000 kn + varijabilni troškovi, pa se ne može baš ni uživat ako se nema za platit "piće" tom BMW-u.
Naravno, moja usporedba, kao ni jedna druga ne može pokriti opis izvorne situacije 100% ….
U nekim, bivšim teškim vremenima, šaka zlata se davala za šaku brašna. Nerealno, ali takav bijaše trenutak ponude i potražnje.
Ja svoje zlato za sad uspijevam zadržavati i čuvati za bolja vremena i realniju razmjenu.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Malo !



…..
da ali Bmw eksploatiraš svakodnevni i uživaš u vožnji. Znači ima i upotrebnu vrijednost a ovo baš i ne. Mora biti profit kojeg će si onda svatko preusmjeriti kamo mu volja. Netko u BMW, a netku u Pan, cum bajšpil.

Zum Beispiel: takvo uživanje ima fiksne godišnje troškove od 20.000 kn + varijabilni troškovi, pa se ne može baš ni uživat ako se nema za platit "piće" tom BMW-u.
Naravno, moja usporedba, kao ni jedna druga ne može pokriti opis izvorne situacije 100% ….
U nekim, bivšim teškim vremenima, šaka zlata se davala za šaku brašna. Nerealno, ali takav bijaše trenutak ponude i potražnje.
Ja svoje zlato za sad uspijevam zadržavati i čuvati za bolja vremena i realniju razmjenu.
[/quote]
E kolega ova vam je izjava pogodila srž problema. Šaka dionica za par kuna. [thumbsup]
Par egzampl. [lol]

who dares, wins

Stvarno niš ne kužim ovu dionicu…..

New Report

Close