IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gdje to Pavić izvozi ???? Albaniju, Bangaldeš ili Turkmenistan. Pa i tamo se radi bolja ambalaža i
vjerojatno se bolje kuže u marketnig nego Pavić. Pavić je sposoban manager koji je uspio preuzeti Kandit vjerojatno uz blagoslov g. Šeksa, čudnim transakcijama sa HFP-om i svaka mu čast za to.
Nadam se da će mu doći iz dupeta u glavu te da će angažirati mlade snage upravo na području marketinga i promocije branda. Što se tiče kvalitete Kanditovih čokolada nemam baš neke riječi pohvale, Zvečevo je tri puta bolje. Nisam druker i nebi mi bilo drago da Kandit loše posluje, ali i slijepcu je jasno da Kandit ima puno više potencijala nego što to Pavić i ekipa uopće mogu i zamisliti.

Konačno malo konstruktivne rasprave o Kanditu, izgubio sam volju javljati se dok sam vidio u šta se topik o Kanditu pretvorio, paušalne optužbe i nazivanje ljudi kriminalcima, bez da išta o njima stvarno znaju, bez da znaju osnove o dioničarstvu i najvećim igračima od 90-tih pa do sada i kako su novac zaradili, bez da malo barem prouče prošlost ulaganja ljudi koje nazivaju kriminalcima, povezivanja s kriminalnim radnjama u Podravci o kojima uzgred budi rečeno pojma nemaju, s političarima…katastrofa, ne razumijem kako moderatori dopuštaju da se nekoga naziva kriminalcem, a brišu postove za benigne stvari…no dobro, to je valjda etički kodeks ovog foruma.
Predlažem da ili neka se prebace na topik o Podravci i tamo gade temu s politikom, kriminalom u Podravci, pranju novca i slično, ili neka si otvore posebni topik za zadovoljavanje niskih strasti, ali dajte ovaj topik poštedite.
Inače slažem se s ovim konstruktivnim kritikama Kandita. Istina je, financijska izvješća razočaravaju, uprava je nestvarno inertna i smrznuta valjda u 80-tima, marketing…pa marketing niti ne postoji…ali hajdemo to sve malo pogledati iz drugog kuta. Fin. izvješća, pa svatko tko se imalo razumije u biznis sa šećerom i kreiranje fin. izvješća vidi da se namjerno minimizira dobit, vidi kolika je amortizacija, vidi kako se manipulira sa zalihama…kada bi htjeli, samo kada bi to htjeli, ta fin. izvješća bi izgledala potpuno drugačije. Po tim izvješćima ispada da Kandit jedva preživljava. S druge strane bez nekih ozbiljnih kreditnih zaduženja realiziraju investicije vrijedne desetke pa možemo reći i stotinu(e) milijuna kuna! Istina je, nemaju pojma o marketingu, očekivao sam daleko više na tom planu jer imaju nove ljude baš u marketingu, sada imaju hrpu novih proizvoda i zlatnu priliku to eksploatirati…
No opet ponavljam, ako neznate zašto ste u Kanditu izađite van, izgubiti ćete živce i novce, pročitajte moje stare postove. Ako moram crtati, onda ću crtati: čekamo formaliziranje strateškog partnerstva, čekamo da naše dionice postanu vrlo tražena roba, čekamo da nakon toga više ne masakriraju fin. izvješća, da se marketingom počnu baviti vrhunski stručnjaci, da u upravu dođu ljudi iz 21., a ne 19. stoljeća…i ono što je najbitnije taj dan je vrlo blizu jer je svima, pa čak i toj takvoj upravi jasno da ovako dalje ne ide i da je to nužnost, na korist svih, i njih samih, i vanjskog partnera i pogotovo malih dioničara. Treba strpljenja, znam da nije lako, i ja sam gledao kako mi se topi vrijednost, i ja sam dokupljivao pa gledao kako mogu još jeftinije dokupiti, i ja sam frustriran jer vidim koliko bi se bolje moglo uz samo malo više truda…ali ja vjerujem da ćemo sve to čekanje, sve te frustracije odlično naplatiti. I zato mi ne pada na pamet da prodajem ovu dionicu. Ali ako mislite da bulaznim, da pričam bajke, riješite se ove dionice jer će se vaša frustracija samo povećavati, kupite dionicu za koju znate šta čekate i sigurni ste da će se vaš scenario stvarno i odigrati.
A ekipi koja priželjkuje trgovanje "vrućom robom" (LOL) u velikim blokovima po diskontnim cijenama poručujem da ćemo brzo vidjeti koliko će "diskontna" cijena tih blokova biti pa ćemo onda analizirati cijenu ako će još uvijek imati volju…

Bas jucer u konzumu kupio k plus cokoladne banane. Rekoh idem vidjet ko ih proizvodi za konzum, mislim si sto posto netko iz srbije, makedonije i sl., a kad ono IPK Kandit. Ajde barem nesto!!!


Bas jucer u konzumu kupio k plus cokoladne banane. Rekoh idem vidjet ko ih proizvodi za konzum, mislim si sto posto netko iz srbije, makedonije i sl., a kad ono IPK Kandit. Ajde barem nesto!!!

Dobar tek kolega! [smiley]

Može li ATH za IPKK, da ne tražim,cini mi se da je cca. 1200 kn.


Može li ATH za IPKK, da ne tražim,cini mi se da je cca. 1200 kn.

ATH je preko 1400 odnosno 1480 ako sam dobro iskopao podatak, nadam se da ćemo uskoro dosegnuti barem 50% te vrijednosti, jer Kandit sada ima novu modernu tvornicu Kandit 2, unapredio je proizvodnju šečera i smanjio troškove vode u proizvodnji za cca 80%, prodaja prema posljednjem FI i dalje raste osobito na inozemnom tržištu. Kada u Kandit još uđe strateški partner, poradi se na marketingu i brendira se nekoliko proizvoda tada ćemo razgovarti o novom ATH, a sve su to poslovi tehničke prirode i jednostavno ih samo treba odraditi.

Kupio danas u Konzumu klincima čokoladne bananice K plus made by Kandit. Odlične su.

Ovo stalno rušenje cijene prodajom 4 dionice ispod 300 kao danas govori o činjenici da ima puno onih koji žele dokupljivati jeftino jer znaju što se sprema u Kanditu i da će ova dionica uskoro jako uzletiti.

Zadnje transakcije:
Cijena Količina Iznos Datum
296,78 11 3.264,58 17.11.2009 11:10:14
296,01 36 10.656,36 17.11.2009 11:10:14
297,13 33 9.805,29 17.11.2009 11:10:14
297,16 30 8.914,80 17.11.2009 11:10:14
297,15 26 7.725,90 17.11.2009 11:10:14

Nekome je pukao film.

who dares, wins

17. studeni 2009.| Marija Birtić – DA OVO NIJE BIRTIĆEVA ŽENA [lol]
IPK Kandit uložio 73 milijuna kuna u proizvodnju

Otvaranjem pogona za proizvodnju pjenastih proizvoda osječka tvrtka povećala kapacitete za 50 posto

U novoj tvornici čokolade Kandit II, u koju je IPK Kandit uložio oko 73 milijuna kuna, započela je proizvodnja lijevanih pjenastih proizvoda. Kandit je investiciju financirao iz vlastitih sredstava jer nije mogao dobiti kredit od banke. U novom pogonu proizvodit će se 30 proizvoda, od kojih sedam novih. Dva proizvoda od želea, pjene i čokolade su u proizvodnji i priprema se njihov izlazak na tržište.

Kapacitet nove tvornice je 3800 tona proizvoda godišnje. Prostire se na 7000 četvornih metara u dvije etaže. U prizemlju su energetska postrojenja i skladište sirovina za proizvodnju. Na katu, koji je tunelom povezan s postojećom tvornicom Kandita, proizvodno je postrojenje. Kuhinja u kojoj se kuhaju smjese kupljena je u Njemačkoj, stroj za proizvodnju u Australiji, a pored stroja za hlađenje proizvoda je pakerica kupljena u Italiji, čiji je …

Ali pazi ovo nisu mogli dobiti kredit od banke za sasvim normalni izvozni posao. Aloooo !
A daju kredit da se postave reflektori na stadion gdje loptu naganjaju 22 pijanca ili da ne navodim još gore stvari. Ko tu koga?

who dares, wins

Da, taj dio je dobar. Baš me interesira čija je to demagogija. Vjerojatno Pavićeva. Samo se nadam da ćemo konačno stati sa reinvestiranjem i konačno nešto i privrediti dioničarima.

New Report

Close