IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

No, čak i da Kolarek prodaje, zar mu ne bi bilo jednostavnije nazvati gospodina Grbešića i ponuditi svoj udio? Za ne bi trebao postojati određeni bonus za vrijedno i marljivo višegodišnje gomilanje Kandita?

kad se prodaje vruča roba koja je pod istragom policije, a sve se to proknjižuje u javnom registru (SKDD), nijedan veliki igrač neće se upuštati u kupnju tih dionica IPKK. zato tu ne može biti bonusa, nego samo diskont. nemojte se čuditi ako se odigra par većih transakcija s IPKK na 200-250 kn

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Koje prozirno rušenje cijene s ciljem sijanja panike i jeftinog dokupa sljedćih dana, u 15:59:42 netko sruši cijenu jednom transakcijom od 57 kom za 17 kn odnosno preko 5%.


kad se prodaje vruča roba koja je pod istragom policije, a sve se to proknjižuje u javnom registru (SKDD), nijedan veliki igrač neće se upuštati u kupnju tih dionica IPKK. zato tu ne može biti bonusa, nego samo diskont. nemojte se čuditi ako se odigra par većih transakcija s IPKK na 200-250 kn

Ne dao bog većeg zla.



kad se prodaje vruča roba koja je pod istragom policije, a sve se to proknjižuje u javnom registru (SKDD), nijedan veliki igrač neće se upuštati u kupnju tih dionica IPKK. zato tu ne može biti bonusa, nego samo diskont. nemojte se čuditi ako se odigra par većih transakcija s IPKK na 200-250 kn

Ne dao bog većeg zla.
[/quote]
Kolega lebowski ako već spominješ Boga na forumu napiši to velikim slovom radi nas koji u Njega vjerujemo.

recite mi samo koji je to legalan i castan posao da se moze tolika kolicina kupovati jos od 500 kn kad je bio.osobno imam nesto ipkk ali to mi je sumnjiva firma.dionica vjerovatno vrijedi vise ali to poslovanje je kontinuirano sve losije,kao stalno se ulaze a rezultata nigdje.mislim da cu se pozdraviti s ipkk za stalno,dosta me kostala ta vjecnp fundamentalno podcjenjena dionica .ima i boljih i sigurnijih a za slicne pare

Ako nemate nista pametno napisati , bolje nemojte pisati.
Drago mi je da se pojavljuju drukeri koji zele jeftino kupovati. [proud]

G. Gatesa ovdje iznimno cijenim jer ima komentare na mjestu a čini mi se i dosta informacija o Kanditu (mozda in side?).
Sjecam ga se od ozujka 2008 kada se pojavio na forumu kandita i pogodio kada uci i izaci.Pogodio kakav ce biti FI za 1. kvartal.
(kupiti na cc 500 i prodati na cc 700).
Tada sam se snjim prepucavao i nisam bio u pravu. Ja nisam prodavao.Sada se opet pojavio i vjerojatno kupovao. Sto zaci da ovo ide up!


recite mi samo koji je to legalan i castan posao da se moze tolika kolicina kupovati jos od 500 kn kad je bio.osobno imam nesto ipkk ali to mi je sumnjiva firma.dionica vjerovatno vrijedi vise ali to poslovanje je kontinuirano sve losije,kao stalno se ulaze a rezultata nigdje.mislim da cu se pozdraviti s ipkk za stalno,dosta me kostala ta vjecnp fundamentalno podcjenjena dionica .ima i boljih i sigurnijih a za slicne pare

Kukamo zbog likvidnosti na burzi i Kanditu a čim se pojavi investitor koji ima nešto malo love i značajniji portfelj odmah bi ga strpali pod istragu, otjerali u ćorku ili nabili na kolac.
Briga me odakle je koji investitor namaknuo novac za kupovinu dionica, za to su zaduženi porezni i pravosudni organi. Volio bih da ima više zainteresiranih kupac za velike količine dionica na burzi i da je likivdnost u prosijeku 100 milja kn dnevno umjesto bjednih 20. Sramota je što se o Kolareku apriori tako ružno piše na ovom forumu i nanosi šteta svim dioničarima Kandita.

Moja vjera u Kandit je poput dogme. To nikako nije bilo dobro za uloženi novac koji se otopio poput čokoladice u dječjoj ruci. Eto, konačno i pokusna proizvodnja je završena i političari su spremni pohrliti sudjelovati u svečanom otvaranju. I mnogi dioničari će im oprostiti gotovo jednogodišnje kašnjenje novog pogona, a spreman sam i ja. Samo, ne mogu ne napisati stvari koje me bole i koje su mi kao ekonomskom i marketinškom analfabetu frustrirajuće.
Možete li zamisliti ijednu tvrtku koja bi u prodaju izbacila desetak novih proizvoda bez ijedne marketinške minute ili letka?
Čak niti prejeftini Internet koji je bogom dan za marketing svega i svačega, ostao je nijem i mrtav za nove Kanditove proizvode. Mnoge bi kompanije mjesecima bombardirale potrošače spotovima kojima bi ih barem zagolicali ili frustrirali da se konačno upitaju koji se to «vrag» krije iza nekog reklamnog spota. Od naših managera niti riječi.
Ukucate li Kandit u Google, dočekat će vas web stranica koja to nije. Tužno da to stoji već gotovo godinu dana. U biti, tužniji je samo moj minus…Gledat ću da ovu cijenu dionice promatram na pozitivan način kao priliku za jeftin dokup. Stvarno jeftin dokup…zaista, da li?
Poželio bih (poslat ću im novogodišnju čestitku sa željama) da nas šećerne afere ubuduće zaobilaze kao i šaputanja oko Podravkaša.
Igre s osječkim šećerom nisu od jučer. Ponavljaju se u ciklusima petoljetke. Da podsjetimo, u razdoblju od 2002. do 2004. osječka je šećerana bila pod istragama i povećalom europskih kontrolora zbog izvoza šećera s primjesama šećerne trske. Zbog toga je i smijenjen predsjednik uprave, Miroslav Kos. Pisalo se o velikim kaznama koje će tvornica morati platiti, a M. Kos je «degradiran» na položaj savjetnika. Prije mjesec dana ponovo negativno intonirani tekstovi o šećeranama. Opet izvoz šećera iz trske, ovaj put uz primjese čaja ili sličnih gluposti koji bi trebali prevariti europsku papirologiju. Koliko ima u tome istine, ne znam.
U međuvremenu, u novi pogon Kandit2 je uloženo 10 milijuna eura, a M. Kos je danas direktor sirovinskog odjela. Čovjek stvarno ima znanje…
Za kraj, link koji bi mogao nagovijestiti bolje dane malim dioničarima. Sretno…
Vaš link

Ono što me najviše nervira kod Kandita je totalna inertnosti i lijenost na planu marketinga, te branda koji to nije. Pogledajte samo njihovu smiješnu ambalažu na čokoladama i bombonjere koje izgledaju još uvijek isto kao i prije 30 godina ( cvijeće ). To je ono što je problem Kandita a uprava na čelu s Pavićem nema oči za tako nešto. Zvečevo i Kraš su svjetlosnu godinu ispred Kandita i to će se sigurno odraziti na prodajnim rezultatima. Ono što drži Kandit iznad vode je šećer koji neće još dugo biti zlatna koka i to je ono što treba brinuti dioničare.

Istina da bi Kandit mogaso imati bolju promociju,
no kako je rečeno, nova tvornica radi u potpunosti za izvoz, pa su vjerojatno sve to prepustili partnerima.
Inače, upitno je koliko se u nas isplati izravno reklamirati, jer bi veliki lanci (Konzum prvi) mogli pomisliti da postoji višak novca i odmah bi tražili veće popuste i duže odgode plaćanja.
Trenutno je ovako jedino moguće, šuti i radi, jer Todorić ima namjeru uništiti sve što ne želi postati dio njegovog koncerna a predstavlja mu i najmanju konkurenciju nekoj firmi kćeri (provjereno iz više izvora).

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Zvečevo i Kraš su svjetlosnu godinu ispred Kandita i to će se sigurno odraziti na prodajnim rezultatima. Ono što drži Kandit iznad vode je šećer koji neće još dugo biti zlatna koka i to je ono što treba brinuti dioničare.

Zašto onda vrijednost Kraševih dionica životari, spašava je samo otkup trezora kojim Kraš redovito nagrađuje Vidoševića za "iznimno uspješno" vođenje. Ogromni novci utučeni u promociju koja nije rezultirala nikakvim pomakom ka boljoj prodaji. Jer netko pametan u Krašu među ostalim misli, da je bolje uvoziti turski kakao nego ga pripremati sam, da je bolje stavljati jeftine GMO sastojke, nego primitvno prirodne. Isključivo su birali najjeftinije dobavljače bez obzira na kvalitetu.
Zato gube kvalitetne kupce, koji spremno plaćaju visoku cijenu za kvalitetu, koju, na žalost, više ne nalaze u Krašu. Jeli itko pojeo dobru Griote u zadnje vrijeme, a da nije suha, bljutava, pokvarena,..

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

New Report

Close