IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očito nekome smeta moja prognoza glede skoka cijene Kandita.
Živi bili pa vidjeli!

[cool]

Mislim da su ljudi postali alergični na ovakve jeftine drukove, ništa drugo…

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


IPK Kandit…. zaboravljena dionica u ovoj euforiji … diskont u odnosu na tržište i u odnosu na dionice prehrambenog sektora je sve veći … napomena vidi VIRO, KRAŠ …

Kao što sam jutros rekao … KRAŠ, VIRO … IPKK ne može odoljevati diskont se povećava…

Ko vrijedi leti!



IPK Kandit…. zaboravljena dionica u ovoj euforiji … diskont u odnosu na tržište i u odnosu na dionice prehrambenog sektora je sve veći … napomena vidi VIRO, KRAŠ …

Kao što sam jutros rekao … KRAŠ, VIRO … IPKK ne može odoljevati diskont se povećava…
[/quote]
VIRO … 13% UP
KRAŠ … 18% UP

IPKK za sad samo stidljivo 8% UP

Ko vrijedi leti!

S obzirom na veličinu, kapacitete, prodaju, prihode, profitabilnost i sve druge pokazatelje IPKK bi trebao imati tržišnu kapitalizaciju jednaku VIRU. S obzirom na današnju cijenu VIRA to bi iznosilo preko 800 kn po dionici IPKK. Znam da je ovaj podatak šokantan i zvuči nerealno navijački, ali je bolno istinit, možete ga provjeriti svojim vlastitim izračunom. Pitanje je vremena kada će to biti prepoznato, sigurno je da hoće. I šlag na kraju, u izračun sam uzeo samo šećerni dio IPKK, a tu je još i konditorski dio koji je na razini Zvečeva. Pa vi izračunajte koliko je to još plus na tih 800 kn….

Pročitao sam negdje na Bloombergu da će manjak šećera biti puno veći nego što se prvotno očekivalo, a to znači i jači rast cijena šećera. Nadam se da će to imati utjecaja na cijenu IPKK, a mislim da se i Darko tome raduje.

dali ima tko K/P?

Jesi li uzeo u obzir bilancu (prvenstveno zaduzenost)?


S obzirom na veličinu, kapacitete, prodaju, prihode, profitabilnost i sve druge pokazatelje IPKK bi trebao imati tržišnu kapitalizaciju jednaku VIRU. S obzirom na današnju cijenu VIRA to bi iznosilo preko 800 kn po dionici IPKK. Znam da je ovaj podatak šokantan i zvuči nerealno navijački, ali je bolno istinit, možete ga provjeriti svojim vlastitim izračunom. Pitanje je vremena kada će to biti prepoznato, sigurno je da hoće. I šlag na kraju, u izračun sam uzeo samo šećerni dio IPKK, a tu je još i konditorski dio koji je na razini Zvečeva. Pa vi izračunajte koliko je to još plus na tih 800 kn….

Likvidnost se naglo povečala!
Odličan predznak za nagli rast! Samo neznam koji čudaci prodavaju?
Jeli vam žao što niste kupovali kada je bilo debelo ispod 300kn ?
[cool]

Naravno da sam uzeo u obzir i zaduženost, imaju identičnu zaduženost, IPKK 67%, Viro 65%. Zaboravio si kredit EBRD-a Viru za kupnju županjske sladorane? To im je sad kamen oko vrata

Čuo prije koji sat od žene koja radi u šećerani i koja još čeka na plaću, da je šečeranski dio Kandita prodan gosp. Pipuniću, vlasniku Žita iz Osijeka. Dodjem kući, pogledam na dionicu – ništa, pogledam forum – ništa! Izgleda da je trač! Zna li netko nešto, pogotovo ako je iz Osijeka neka se javi!


Čuo prije koji sat od žene koja radi u šećerani i koja još čeka na plaću, da je šečeranski dio Kandita prodan gosp. Pipuniću, vlasniku Žita iz Osijeka. Dodjem kući, pogledam na dionicu – ništa, pogledam forum – ništa! Izgleda da je trač! Zna li netko nešto, pogotovo ako je iz Osijeka neka se javi!

hahaha 🙂 jel rekla i da joj je loša bioprognoza bila za danas? 🙂



Čuo prije koji sat od žene koja radi u šećerani i koja još čeka na plaću, da je šečeranski dio Kandita prodan gosp. Pipuniću, vlasniku Žita iz Osijeka. Dodjem kući, pogledam na dionicu – ništa, pogledam forum – ništa! Izgleda da je trač! Zna li netko nešto, pogotovo ako je iz Osijeka neka se javi!

hahaha 🙂 jel rekla i da joj je loša bioprognoza bila za danas? 🙂

[/quote]

Sezona restrukturiranja prehrambenog businessa je počela …. agrokor (mlinar, žitnjak) … nije to slučajno. Hrvatska prehrambena industrija RADI, turistička sezona je tu, tržište imamo, probijamo se u zemlje bivše Juge. Prehrambeni sektor nije na koljenima kao neki drugi sektori u našoj državi, restrukturiranje unutar sektora je vrlo poželjno, izgledno i moguće!
Ova priča gore vjerojatno nema nekih osnova … ali možda se neka druga skriva iza toga…

Ko vrijedi leti!

New Report

Close